Odbiornik Miracast z każdego Windows, ale po co?

Od pewnego czasu w testowych wersjach systemu Windows 10 z gałęzi "Redstone" dostępna jest aplikacja o nazwie "Connect", która pozwala zamienić dowolny (no, prawie) komputer z Windows w odbiornik bezprzewodowego wyświetlania w standardzie Miracast.

O ile sam Miracast jest fajny, ale cierpi na trochę problemów wieku dziecięcego, o tyle za bardzo nie widzę sensu dla uczynienia odbiornikiem dowolnego komputera. Bo co ja z tym zrobię?

Ale przetestowałem, jak to niby ma działać.

Niespełniona obietnica, czyli Asus VivoTab Note 8

Jestem wielkim fanem komputerów typu Tablet PC. A dokładniej to "Tablet PC" w znaczeniu, które Microsoft pokazał około 10 lat temu - komputerów wyposażonych w aktywne piórko. Nie jakieś nędzne kawałki parówki symulujące palec - ja chcę pisać, mazać, rysować i to wszystko trzymając wygodnie nadgarstek na ekranie.

Pierwszy raz, kiedy używałem mojego HP tc1100, którego kiedyś opisywałem

Analiza pisków, czyli jak zrobić zdalnie selfie

W moim ulubionym niemieckim sklepie w którym zaopatruję się w życiodajne składniki pokarmowe czasami trafiają się dziwne produkty nieznanych szerzej wewnętrznych marek. Skuszony sekcją z obniżkami cen zakupiłem sobie zdalny wyzwalacz do selfie. Nie, żebym specjalnie zamierzał robić selfie, bo ich nie robię, ale mam w głowie pewien projekt, do którego zdalny wyzwalacz mógłby być użyteczny.

Niestety, zaślepiła mnie przecena.

Intel NUC vs śmiercionośny obraz

Po napisaniu poprzedniego wpisu nt. NUC-a udało mi się nim pobawić jeszcze tylko kilka chwil, zanim ubrany w kombinezon pan mi go zabrał. Moje wstępne odczucia co do NUC-a widzieliście we wpisie wcześniej, ale udało mi się zebrać kilka dodatkowych informacji.

Przede wszystkim sprawdziłem, czy działa funkcja robienia zrzutów ekranu w konfiguratorze podsystemu UEFI (bo nie mam serca nazwać tego BIOS-em) - działa.

Intel NUC vs programista

Kiedy dostałem do zabawy komputer Intel NUC z zadaniem próby opisania go w środowisku biznesowym, wpadłem w pewien popłoch. Bo ja się nie znam na środowisku biznesowym. Jedyny biznes na którym się trochę znam, to wytwarzanie oprogramowania. Ale w sumie dlaczego nie? Czy malutki komputer, który w porównaniu do mojej maszyny podstawowej jest mikroskopijny (a trzeba przyznać, że moja podstawowa maszyna i tak jest mała) będzie w stanie sprostać wymogom pracy pod kontrolą "ciężkich" narzędzi programistycznych?

Measy A2W, czyli Miracast po taniości

Urządzenie Measy A2W jest tanim (poniżej 100 zł) urządzeniem podłączanym do portu HDMI jakiegoś urządzenia wyświetlającego. Z wyglądu przypomina zwykłego pendrive, może nieco większego. A do czego służy?

Podstawowym celem, dla którego kupiłem to coś, jest Miracast. Miracast to standard bezprzewodowego przesyłania obrazu i dźwięku z komputerów i innych urządzeń do urządzeń wyświetlających. Opiera się o Wi-Fi Direct i jest w stanie działać bez żadnych punktów dostępowych w pobliżu.

Okres przejściowy dla USB typu C się nigdy nie skończy

Oto nadchodzi USB typu C. Nowe gniazdko, znacząco ulepszone, bo można je włożyć w dowolny z dwóch sposobów, nie wymagający kombinowania, ani nie osiągający efektów kwantowej superpozycji. Super?

A ja szukałem części starej nawigacji, aby ją sprzedać, a znalazłem wiele "historycznych" już rzeczy. A to dwa smartfony z czasów zanim istniało pojęcie smartfona, a to aparat cyfrowy z odległych czasów, kiedy 2 megapiksele zmieniały wszystko, a nawet przypałętała się lampka oświetlająca biurko pierwszymi jasnymi białymi diodami LED.