Granie na linuksie? Tworzenie Gier? Indie Games? Robbo v0.1 linux 64bit

Wszystko jest coraz mniejsze - świat się kurczy w niewyobrażalnym tempie. wszystko jest miniaturyzowane, a głównym trendami designe-u rządzi minimalizm. Podobną sytuację widać na polu gier. Zminimalizowane urządzenia - smartfony i tablety otworzyły rynek dla małych gier i programów. Proste i nie przytłaczające gry zyskują także popularność na desktopach. Czy pojawiła się tu także szansa dla Linuksa? Czy mityczny "rok linuksa" na desktopie jest coraz bliżej? Valve wydaje się być przekonane że tak.

Robbo Return

Jak by tu zacząć.... to może od filmiku z gnu robbo?

Pamięta ktoś tego robocika jeszcze, czy tylko ja jestem taki stary ;)Ok. To może drugi filmik od razu:

Teraz wyjaśnienia. Otóż, to co widać na drugim filmiku, to mój remake przygotowywany na urządzenia mobilne. Nie mogłem nagrać komórki, a projekt działa nieźle taże na desktopach tj. docelowo Windows/Linux/MacOs.

BlackBerry Academy - Inaugaracja na US

We wtorek odbyło się podpisanie porozumienia pomiędzy RIM i Uniwersytetem Śląskim o współpracy. Dzięki programowi studenci będą mieli możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach, uczelnia dostanie pewne wsparcie w postaci pomocy dydaktycznych, natomiast RIM dostanie potencjalnych nowych developerów.

Kilka informacji o samym programie i jego prawdopodobnym wpływie na proces kształcenia. Uczelnie w Polsce bynajmniej nie cierpią na nadmiar funduszy, pomoc od RIM na pewno naszemu wydziałowi się przyda.

Niskie progi PHP

Znacie najkrótszy kawał o PHP? Uwaga kawał:

Programista PHP

Koniec kawału.

Nie trzeba wiele polotu żeby wyskrobać echo „witaj użytkowniku” Tylko czy ktoś taki może już się nazywać programistą? Ja często tankuję samochód, a nawet czasem doleję oleju i płynu do spryskiwaczy, jednak mechanik ze mnie żaden. Podobnie z PHP – jest to język o tzw.

Aurox sprzedany

Aukcja charytatywna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na której można było kupić prawa do znaków towarowych Aurox zakończyła się 6 stycznia.Firma Coba Solutions postanowiła wystawić prawa do tej niegdyś najpopularniejszej polskiej dystrybucji i przekazać pieniądze na rzecz Orkiestry.

Jak można przeczytać na stronie aukcji :

"Stworzona w 2002 roku polska dystrybucja systemu operacyjnego Linux pod zarejestrowaną nazwą handlową Aurox.

Minimalizacja środowisk graficznych - subiektywne spojrzenie

Miniaturyzacja to fajna sprawa. Co raz mniejsze urządzenia mają co raz większe możliwości i wszystko jest fajnie, ale .... OD MOJEGO PULPITU WARA!

Niestety miniaturyzacja poszła już za daleko, zaczęła dotykać desktopów i zmieniać je. Wszystko wydaje się mieć sens, gdy dysponujemy ekranem dotykowym tabletu, komórką czy małym laptopem. Są na tym świecie jednak ludzie, którym tradycyjna koncepcja pulpitu podoba się niezmiennie. Jednym z nich jestem Ja.

Na cmentarzu Opensource

Ponoć projekt opensource nie umiera dopóki jest choć jeden developer i choć jeden odbiorca. Może być to nawet ta sama osoba. Co jednak się dzieje, gdy ostatni odbiorca znika? Nadchodzi koniec, a projekt idzie w niepamięć - umiera. Trafia na cmentarz Opensource. Dzisiaj zapraszam na wycieczkę po takim właśnie cmentarzu.

Spieszmy cicho i powoli,Poza cerkwią, poza dworem,Bo ksiądz gusłów nie dozwoli,Pan się zbudzi nocnym chorem.Zmarli tylko wedle woliSpieszą, gdzie ich guślarz woła;

Biurko sponsorowane przez dobre programy :)

Wpisując się w akcje „pokaż biurko”, chciałbym zaprezentować wam mój własny kącik, który jest w dużej mierze „sponsorowany”.

Monitor, oraz komputer pochodzą z konkursu dobrych programów z okazji sześciolecia istnienia wortalu. Tak. Bunny1985 to Ja. Nick zmieniłem, bo nie pamiętałem hasła, i straciłem dostęp do maila z rejestracji.W zestawie do komputera była myszka i klawiatura, zostały jednak wymienione.

Walczymy z makrami część 4 (ostatnia)

Każdy z nas powinien dbać o formę. W natłoku zdarzeń czasem trudno jest nam na to znaleźć czas, ale warto się starać. Dziś porozmawiamy o formach i zdarzeniach w VBA. Zapraszam do „czwartej i ostatniej części trylogii” o makrach w Excelu ;)

Na końcu części trzeciej napisaliśmy prostą funkcję tworzącą log wejść na nasz nowy raport. Nie wiem,czy pamiętasz, ale umieściliśmy ją w module Ten_skoroszyt, w makrze Workbook_Open() .

Makro Workbook_Open odpowiada za obsługę otwierania skoroszytu.