Aurox sprzedany

Aukcja charytatywna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na której można było kupić prawa do znaków towarowych Aurox zakończyła się 6 stycznia.Firma Coba Solutions postanowiła wystawić prawa do tej niegdyś najpopularniejszej polskiej dystrybucji i przekazać pieniądze na rzecz Orkiestry.

Jak można przeczytać na stronie aukcji :

"Stworzona w 2002 roku polska dystrybucja systemu operacyjnego Linux pod zarejestrowaną nazwą handlową Aurox.

Minimalizacja środowisk graficznych - subiektywne spojrzenie

Miniaturyzacja to fajna sprawa. Co raz mniejsze urządzenia mają co raz większe możliwości i wszystko jest fajnie, ale .... OD MOJEGO PULPITU WARA!

Niestety miniaturyzacja poszła już za daleko, zaczęła dotykać desktopów i zmieniać je. Wszystko wydaje się mieć sens, gdy dysponujemy ekranem dotykowym tabletu, komórką czy małym laptopem. Są na tym świecie jednak ludzie, którym tradycyjna koncepcja pulpitu podoba się niezmiennie. Jednym z nich jestem Ja.

Na cmentarzu Opensource

Ponoć projekt opensource nie umiera dopóki jest choć jeden developer i choć jeden odbiorca. Może być to nawet ta sama osoba. Co jednak się dzieje, gdy ostatni odbiorca znika? Nadchodzi koniec, a projekt idzie w niepamięć - umiera. Trafia na cmentarz Opensource. Dzisiaj zapraszam na wycieczkę po takim właśnie cmentarzu.

Spieszmy cicho i powoli,Poza cerkwią, poza dworem,Bo ksiądz gusłów nie dozwoli,Pan się zbudzi nocnym chorem.Zmarli tylko wedle woliSpieszą, gdzie ich guślarz woła;

Biurko sponsorowane przez dobre programy :)

Wpisując się w akcje „pokaż biurko”, chciałbym zaprezentować wam mój własny kącik, który jest w dużej mierze „sponsorowany”.

Monitor, oraz komputer pochodzą z konkursu dobrych programów z okazji sześciolecia istnienia wortalu. Tak. Bunny1985 to Ja. Nick zmieniłem, bo nie pamiętałem hasła, i straciłem dostęp do maila z rejestracji.W zestawie do komputera była myszka i klawiatura, zostały jednak wymienione.

Walczymy z makrami część 4 (ostatnia)

Każdy z nas powinien dbać o formę. W natłoku zdarzeń czasem trudno jest nam na to znaleźć czas, ale warto się starać. Dziś porozmawiamy o formach i zdarzeniach w VBA. Zapraszam do „czwartej i ostatniej części trylogii” o makrach w Excelu ;)

Na końcu części trzeciej napisaliśmy prostą funkcję tworzącą log wejść na nasz nowy raport. Nie wiem,czy pamiętasz, ale umieściliśmy ją w module Ten_skoroszyt, w makrze Workbook_Open() .

Makro Workbook_Open odpowiada za obsługę otwierania skoroszytu.

Siedem Grzechów głównych facebooka

Portale społecznościowe na dobre zagościły w naszym życiu. Prawie każdy ma dziś konto na jakimś portalu społecznościowym. Warto pamiętać że serwisy te nie są tworzone przez redakcję, czy programistów. Są tworzone przez społeczność, stają się lunetą, przez którą widać nas i nasze współczesne społeczeństwo w krzywym zwierciadle.

Grzech pierwszy: Grzech uzależnienia

Facebook to najpolularniejsza strona na świecie.

Walczymy z Makrami w Excelu Część 3

O kim fantazjują kobiety? Oczywiście o mężczyznach piszących makra w Excelu . „Smart is a new sexy”, jak mawiają ;) Zamiast iść na siłownię, czy solarium, znów poszalejemy z Excelem i VBA .

Podsumujmy to,czego nauczyliśmy się do tej pory. W pierwszej części zapoznaliśmy się z edytorem makr. Powiedzieliśmy kilka słów o obiektach i nauczyliśmy się edytować nagrane makra. Później w części drugiej przeszliśmy na poziom programowania i poznaliśmy podstawy języka VB(A/S).

Walczymy z Makrami w Excelu Część 2

Witam. Po długiej przerwie zdecydowałem się napisać kolejne kilka słów o makrach w excelu. Zanim przystąpimy do zabawy proponuję żebyś zapoznał się z wcześniejszym tekstem. Podobnie jak wtedy, chciałbym żebyś miał otwarty edytor makr.

Ostatni tekst w tym temacie był tak naprawdę krótkim wprowadzeniem do edycji makr. Dziś podejdziemy do tematu z zupełnie innej strony. Będzie trochę teorii i podstaw programowania. Pozwoli to przejść płynnie do planowanej kolejnej części, gdzie będziemy wykorzystywać zdobytą wiedzę.

Badamy badę. BadaOS

Na rynku systemów mobilnych jest dość „ciasno". Z jednej strony iPhone, z drugiej wzrost popularności systemu od Google, z jeszcze innej maemo i mego, oraz kilku "mniejszych" graczy. Samsung stara się wkroczyć na tę arenę ze swoim systemem BADA OS. Jak wygląda ten system?

Jeszcze kilka lat temu nie pomyślałbym, żeby kupić telefon od samsunga. Nie było dobrych modeli high end-owych. Nokia , Sony Ericsson, czy nawet Siemens miały po prostu lepsze telefony. Ta sytuacja zaczęła się jednak zmieniać. Samsung wypuszczał coraz lepsze urządzenia wyposażone w systemy operacyjne.