Siedem Grzechów głównych facebooka

Portale społecznościowe na dobre zagościły w naszym życiu. Prawie każdy ma dziś konto na jakimś portalu społecznościowym. Warto pamiętać że serwisy te nie są tworzone przez redakcję, czy programistów. Są tworzone przez społeczność, stają się lunetą, przez którą widać nas i nasze współczesne społeczeństwo w krzywym zwierciadle.

Grzech pierwszy: Grzech uzależnienia

Facebook to najpolularniejsza strona na świecie.

Walczymy z Makrami w Excelu Część 3

O kim fantazjują kobiety? Oczywiście o mężczyznach piszących makra w Excelu . „Smart is a new sexy”, jak mawiają ;) Zamiast iść na siłownię, czy solarium, znów poszalejemy z Excelem i VBA .

Podsumujmy to,czego nauczyliśmy się do tej pory. W pierwszej części zapoznaliśmy się z edytorem makr. Powiedzieliśmy kilka słów o obiektach i nauczyliśmy się edytować nagrane makra. Później w części drugiej przeszliśmy na poziom programowania i poznaliśmy podstawy języka VB(A/S).

Walczymy z Makrami w Excelu Część 2

Witam. Po długiej przerwie zdecydowałem się napisać kolejne kilka słów o makrach w excelu. Zanim przystąpimy do zabawy proponuję żebyś zapoznał się z wcześniejszym tekstem. Podobnie jak wtedy, chciałbym żebyś miał otwarty edytor makr.

Ostatni tekst w tym temacie był tak naprawdę krótkim wprowadzeniem do edycji makr. Dziś podejdziemy do tematu z zupełnie innej strony. Będzie trochę teorii i podstaw programowania. Pozwoli to przejść płynnie do planowanej kolejnej części, gdzie będziemy wykorzystywać zdobytą wiedzę.

Badamy badę. BadaOS

Na rynku systemów mobilnych jest dość „ciasno". Z jednej strony iPhone, z drugiej wzrost popularności systemu od Google, z jeszcze innej maemo i mego, oraz kilku "mniejszych" graczy. Samsung stara się wkroczyć na tę arenę ze swoim systemem BADA OS. Jak wygląda ten system?

Jeszcze kilka lat temu nie pomyślałbym, żeby kupić telefon od samsunga. Nie było dobrych modeli high end-owych. Nokia , Sony Ericsson, czy nawet Siemens miały po prostu lepsze telefony. Ta sytuacja zaczęła się jednak zmieniać. Samsung wypuszczał coraz lepsze urządzenia wyposażone w systemy operacyjne.

Wprowadzenie do edycji makr w Excelu

W tekście o EKG, opisywałem, jak można wspinać się na wyżyny lenistwa, posługując się komunikatorem działającym w konsoli. Podążając tym tropem, zainspirowany wpisem kolegi Skandyna, postanowiłem opisać troszkę podstaw VBA ( Visual Basic for Applications ) dla Excela. Najlepszym sposobem, żeby się polenić jest zmusić komputer do wykonywania pracy za ciebie. Makra w Excelu nadają się do tego znakomicie.

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z VBA, a chciałbyś zacząć wykorzystywać potencjał Excela to przeczytaj proszę wpis :

I'm Blue , czyli niebieski ekran śmierci.

Zielony to kolor nadziei, czarny smutku, czerwony miłości, różowy damski… A niebieski?Niebieski to kolor, który Microsoft wybrał sobie na ekran(y) błędów. Wiesz jak to jest z melodyjką budzika. Choćbyś wybrał sobie swój ulubiony utwór to i tak po tygodniu będziesz nienawidził tych dźwięków. Podobny los zgotował Microsoft kolorowi niebieskiemu.W wersjach mniej dopracowanych swojego systemu, jak WIN ME, ekran ten lubił pokazywać się dość często. Ekran śmierci, razem z kolorem niebieskim, zyskał złą sławę.

EKG - gg dla leniwych.

Zaczyna się to tak:

Siedzimy przed komputerem i piszemy pismo. Chcemy coś skopiować i : „ta myszka tak daleko leży. Kliknę ctrl+c . Nie będę się męczył„A potem jest już tylko gorzej. Niechęć do odrywania rąk od klawiatury narasta. W arkuszu kalkulacyjnym znasz już połowę skrótów łącznie z takimi jak Alt+dgg (dane->grupy i konspekty-> grupuj w MS excel 2003) Następnie chcesz uruchamiać programy z klawiatury. Ustawiasz skróty globalne.