Aurox sprzedany

Aukcja charytatywna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na której można było kupić prawa do znaków towarowych Aurox zakończyła się 6 stycznia.
Firma Coba Solutions postanowiła wystawić prawa do tej niegdyś najpopularniejszej polskiej dystrybucji i przekazać pieniądze na rzecz Orkiestry.

Jak można przeczytać na stronie aukcji :

"Stworzona w 2002 roku polska dystrybucja systemu operacyjnego Linux pod zarejestrowaną nazwą handlową Aurox. W latach 2004-2006 jedna z największych i najpopularniejszych polskich dystrybucji Linuxa.
W listopadzie 2006 zawieszono działalność firmy AUROX Polska zajmującej się rozwojem oprogramowania, a w grudniu 2006 firma COBA Solutions Sp. z o.o. wykupiła prawa do znaku towarowego Aurox (zarejestrowany w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego pod nr 003806627). Niestety, nie udało się "przywrócić do życia" tej dystrybucji, która finalnie w roku 2007 została zamknięta przez COBA Solutions."

Cena jaką uzyskano - 1 009,00 zł - nie powala na kolana, tym bardziej, że firma jakiś czas temu mówiła, że gdyby ktoś chciał kupić Auroxa i miał wobec niego plany, zdolna jest sprzedać znaki za około 20 000 zł.

Sprzedaż,,marki" po raz kolejny rodzi pytania o przyszłość AUROXA- podstawowe pytanie : "czy jakakolwiek przyszłość istnieje" - bo z dawnego community, programów, wiki i dokumentacji nic nie zostało. Zostały tylko znaki towarowe i sentyment starych użytkowników.

Na rozwój ewentualnych wydarzeń przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Nabywca znaków nie chce się wypowiadać na temat swoich planów, dopóki nie będzie prawnym właścicielem "marki". Ciekawy jest fakt, że jest to osoba ze sporym doświadczeniem IT, oraz doświadzczeniem w prowadzeniu projektów. Jeśli będę wiedział coś więcej na temat rozwoju zdarzeń nie omieszkam się podzielić.

Pozdrawiam.

Linki:
Strona Aukcji