Integracja androida z Linuksem po mojemu (część 2)

Witam serdecznie!

Niecałe dwa tygodnie temu opublikowałem mały wpis o moim małym weekendowym projekcie, mającym na celu zintegrowanie androida z linuksem. 

Wpis spotkał się z OGROMNYM zainteresowaniem ( 3 komentarze ;) ) więc jest sens pisać. ( hue hue hue)

Dziś w końcu udało mi się znaleźć chwilę, na kontynuowanie tego eksperymentu. Efety są na tyle zadowalające, że postanowiłem napisać drugi wpis w tym temacie. 

Ostatnio wspominałem, że brakuje klienta desktopowego. Miał on powstać w techonolgii PyQt, jednak po małym researchu przerzuciłem się na Glade i PyGtk. Owocem dzisiejszych prac ( zajeło to około 5 godzin ) jest aplikacja GTK 3.0 w pythonie, która komunikuje się już z backendem po websocketach i spełnia swoje podstawowe funkcje. 

Więc co zimplementowałem na dziś po stronie aplikacji desktopowej:

 - wysyłka SMS

- Odtworzenie dzwonka

- Wysłanie notyfikacji 

 - Wszystkie notyfikacje z androida widoczne na moim Linuksie

Sms się przyda i nie ma co tłumaczyć. Odtworzenie dzwonka powinno ułatwić ewentualne odnalezienie telefonu. Natomiast notyfikacje polegają na przesłaniu tekstu, który docelowo powinien znaleźć się w schowku androida gotowy do wklejenia.

Kilka podstawowych screenów:

Jest po dziesiątej i pewnie niewiele się już uda zrobić. Zrobiłem parę poprawek w backendizie w .Net Core żeby przekazywać komendy do telefonu. Teraz muszę poprawić obsługę komend w aplikacji mobilnej, bo zmieniłem troche format ich przesyłania.

O dziwo to zaczyna działać i przypominać normalną aplikację!

Problem jaki mam teraz to hosting. Certyfikaty SSL i utrzymanie domeny i hosta - narazie chiałem korzystać z mojej subsbskrybcji darmowej na Azure, ale szybko skończyły się fundusze, bo mam tam jeszcze pare "labów".

( Zna ktoś tani hosting, gdzie mógłbym mieć asp net core 2.0? )

No. To tyle na dziś :) 

Ruszam dalej i raczej nie licze na napływ zainteresownia pewnie :) . Jakby ktoś chciał jednak to zapraszam i jestem otwarty. 

Kontakt bezpośredni: mail

Zrobiłem jeszcze jeszcze trello: link 

Za jakiś czas powiniennem to wrzucić na githuba. Bedę was informował!

Dzięki za przczytanie. Trzymajcie się i życzcie powodzenia!