Robbo Return


Jak by tu zacząć.... to może od filmiku z gnu robbo?

Pamięta ktoś tego robocika jeszcze, czy tylko ja jestem taki stary ;)
Ok. To może drugi filmik od razu:

Teraz wyjaśnienia. Otóż, to co widać na drugim filmiku, to mój remake przygotowywany na urządzenia mobilne. Nie mogłem nagrać komórki, a projekt działa nieźle taże na desktopach tj. docelowo Windows/Linux/MacOs. Wśród systemów mobilnych pokrycie powinno obejmować Ios/Android/BlackBerry10/WP8 (niestety WP7 pewnie odpadnie :/ )

Obecnie gierka jest już można powiedzieć grywalna, to znaczy gameplay jest na ukończeniu - kompletnie brakuje menu,czy jakichkolwiek ustawień. Przygotowane jak do tej pory trzy plansze z oryginalnego pakietu robbo. Nie mniej to chyba dobry moment żeby pokazać programik. Moja żonka już „pyknęła” parę razy i czeka na kolejne levele :)

Grafikę w większości wykonanałem samodzielnie – i tu jest problem. Nie mam jak widać do tego zbyt wielkiego talentu, więc gdyby ktoś chciał się podzielić animacjami, lub postaciami wektorowymi 2d to przyjmę w każdej ilości ;)
Brakuje mi także ścieżek dźwiękowych – to znaczy z efektami poradzę sobię, ale muzyka... muzyka to już coś innego. Wiem że są strony z darmową muzyką – będę szukał, ale wątpię żebym znalazł coś odpowiendniego.

No niestety – tu się pojawiają problemy i dochodzimy do finansów, których po prostu i zwyczajnie nie ma. Myślę jednak o wystawieniu projektu na croudfunding(polskapotrafi?) - nie znam tylko kosztów, jakie trzeba by ponieść w związku z zakupem grafiki i muzyki. Fajnie by było też rozszerzyć oryginalne robbo o namiastkę fabuły- to pociągłoby za sobą kolejne koszty niestety.

Ale- i tu pytanie do Ciebie drogi czytelniku, droga czytelniczko- czy taki projekcik i taka gra ma w ogóle sens? Co myślisz o croudfundingu i jak podboał ci się filmik. Czy zagrałbyś w tą grę na telefonie, czy jednak robbo już nie powinien wracać?

Do tej pory całkiem nieźle sobie radzę że tak powiem „ w garażu” używając tylko linuksa i wolnego oprogramowania(inkscape, eclipse, gimp, audaticy ) , ale jednak może się okazać że będę potrzebował jakichś licencji na oprogramowanie, lub jakichś zasobów płatnych. Wtedy musiałbym jakoś ten nakład odzyskać. Stąd jeszcze jedno pytanie. Czy byłbyś w stanie zapłacić 3PLN za taką gierkę?

Czekam na wasze komentarze. Dzięki.

P.S.
Jeśli ktoś bardzo, bardzo , bardzo by nalegał to mogę podesłać jakąś paczkę z obecną wersja appki.
Póki co testuję na telefonie BB z10 ( jestem szczęśliwym posiadaczem czerwonej wersji dla developerów bb)