Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Aplikacja dobreprogramy na Androida

Człowiek to z natury stworzenie dość leniwe i jednocześnie cwane. Z tego też powodu powstało lata temu koło i inne przyrządy ułatwiające pracę. Dziś w erze komputerów, wszędobylskiej automatyki coraz mniej czynności wykonujemy sami, wyręczają nas maszyny.

Co w przypadku, gdy chcemy stworzyć aplikację na Androida a do czego jest wymagana pewna wiedza oraz umiejętności i doświadczenie? Tutaj z pomocą przychodzi serwis Andromo dzięki któremu jesteśmy w stanie wykonać (hmm a raczej zaplanować, gdyż całą "czarną" robotę wykona za nas automat).

Jedyne co musimy to wprowadzić podstawowe informacje dotyczące aplikacji, takie jak: nazwa aplikacji, opis aplikacji, ikonę aplikacji, w niewielkim stopniu kolorystykę, activities, czyli elementy wchodzące w skład aplikacji a do których możemy zaliczyć:

 • about
 • audio player
 • custom page
 • facebook
 • Flickr
 • Google Play
 • HTML Archive
 • Map
 • RSS Feed
 • Twitter
 • Website
 • YouTube
oraz w ramach pakietu gold:
 • contact
 • email
 • phone

Samo tworzenia aplikacji polega na wybraniu jednego z activity i w odpowiedni sposób jego
skonfigurowanie. Wszystko zależy od typu activity dla przykładu wybierając website np. możemy wgrać własną ikonę oraz podać link do strony www.

Ja dla przykładu wykorzystałem adres strony dobrychprogramów w wersji mini
stworzonej przez djfoxer`a (mam nadzieję, ze nie ma nic przeciwko temu) w pozostałych activity podajemy odpowiednie dane wg potrzeby. Myślę że osoby zainteresowane same sprawdzą możliwości tego narzędzia, gdyż opis każdego z nich byłby dość nudny.

Jeżeli chodzi o aspekt wyglądu aplikacji możemy w pewien sposób dopasować wygląd do własnych potrzeb. Głównie mówimy tutaj o możliwość zmiany kolorów , nagłówków, tekstu etc. Bez problemu dodamy grafikę dla tła. Samo budowanie aplikacji nie jest skomplikowane polega jedynie na kilkuminutowej konfiguracji.

Tworzenie aplikacji zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy kliknąć przycisk tworzenie w zakładce BUILD. Następnie wystarczy odświeżyć stronę jeden (góra 2 razy) i aplikacja jest gotowa do pobrania

Na smartfonie wersja finalna wygląda następująco

W tym miejscu chciałby serdecznie podziękować użytkownikowi Underface, który okazał się niezwykle pomocny i nagrał na swoim telefonie video prezentacje gotowej aplikacji (niestety moja Spica nie uciągnie aplikacji do nagrywania:)) .

Podsumowanie

Jak widzimy andromo to dość ciekawe narzędzie. Ale czy jest w stanie zastąpić programistę z
prawdziwego zdarzenia? Myślę że nie, gdyż w tym przypadku możemy korzystać z góry zdefiniowanych opcji, a programista z prawdziwego zdarzenia stworzy dokładnie to czego oczekujemy.

Myślę że narządzie jakie opisuję przyda się głównie jako szybki sposób na stworzenie prostej
aplikacji promującej jakąś firmę czy portal.

Jeżeli miał bym ocenić andromo to stanowczo daje ocen? 4/6 głównie dlatego, że wcześniej nie spotkałem tego typu narzędzia do tworzenia aplikacji mobilnych online, bardzo mała ilość
zezwoleń gotowej aplikacji (gdyż w wymagane jest jedynie połączenie z siecią). Jako minusy można wspomnieć dość wysoki abonament (199$) oraz stosunkowo małą ilość opcji konfiguracyjnych, a także reklama w darmowej wersji. 

porady urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Quest-88   16 #1 23.05.2012 21:16

Aplikacja nie ma co. ;-) Mnie to przypomina ten żart o nielegalnym skrócie do Google'a na pulpicie, instalowanym za 50 złotych. ;-)

djfoxer   19 #2 23.05.2012 23:40

Aplikacja jest ciekawa, bo faktycznie, ktoś kto chce zrobić szybko wizytówkę firmy będzie usatysfakcjonowany. Podobnie np. zainstalowanie aplikacji w firmowych telefonach, która będzie posiadała linki do stron/RSSów firmowych/partnerskich w jednym miejscu, coś jakby prywatne aplikacje OEM. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie... cena! Oferowanie tej aplikacji za darmo, wydaje się rozsądne, ale pobieranie opłaty w wysokości $199 to lekka przesada, szczególnie, że większość oferowanych rzeczy można zrobić nawet w HTML5 z JQM co nie będzie dodatkowo wiązało z jednym systemem. Zobaczymy jak rozwinie się dalej Andromo. Może zrobią iPhomo lub Windomo ;)

Miło, że dałeś link do dobrych programów w wersji mini by djfoxer :)

budda86   9 #3 24.05.2012 15:06

Rany boskie częstochowskie, lecę pędem do pośredniaka bo niedługo to nawet na chleb tym kodowaniem nie zarobię!

A tak na serio, to czy ja dobrze widzę, że "aplikacja" stworzona przy pomocy tego programu składa się z trzech ikonek prowadzących do stron www? Czyli funkcjonalności realizowanej przez zakładki w przeglądarce? :) Warte tych 200 dolców, nie ma co.

underface   14 #4 24.05.2012 15:47

Wg mnie fajny pomysł chodź trochę zbyt drogi na możliwości które oferuje.

A co do tego ze apka potrafi tyko przenieść do stron www. to owszem ale zawsze można dodać stronę www offline i zamieścić tam odpowiednio dużo ważnych dla odbiorców informacje.
Czy też dodanie np. lokalizacji na google maps

underface   14 #5 24.05.2012 15:48

Wg mnie fajny pomysł chodź trochę zbyt drogi na możliwości które oferuje.

A co do tego ze apka potrafi tyko przenieść do stron www. to owszem ale zawsze można dodać stronę www offline i zamieścić tam odpowiednio dużo ważnych dla odbiorców informacje.
Czy też dodanie np. lokalizacji na google maps

budda86   9 #6 24.05.2012 15:57

@underface
Tak, jeśli lubisz płacić 200 dolców za skrót do strony www, to można.

underface   14 #7 24.05.2012 16:08

przecież nigdzie nie pisze, że trzeba zapłacić. 199 kosztuje pakiet gold

kuba144   5 #8 24.05.2012 20:08

To underface nie ma Spicy? Jakoś wydaje mi się, że mignął mi na samdroidzie albo na forum.android.com.pl

Pomysł fajny ale jednak zostanę przy RSSie (gReader!)

underface   14 #9 24.05.2012 21:10

@kuba144
miał, od paru miesięcy posiadam Motorolę RAZR. ale fakt miałem wcześniej ten telefon

Mariuce00   6 #10 29.05.2012 20:48

Aplikacja jak Ferrari, każdy by chciał ale nie każdego stać...

  #11 12.09.2012 21:03

Wygląda na przyzwoita appkę. Dla mnie na codzień nie zbędne są pomocne aplikacje- wszelakiego rodzaju kalkulatory zawodowe, notatniki. Ostatnio korzystam z Ogarnik.Mobi - bardzo mi pomaga przy prowadzeniu mojej małej dzialalności.