Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Chiński sposób na...

Kilka tygodni temu mój bratanek nabył okazyjnie kierownicę Esperanza EG103, po czym przybiegł do mnie i uradowany oznajmił, że teraz możemy ścigać się jak prawdziwi kierowcy w F1 na konsoli xbox 360. Po szybkich oględzinach, przeczytałem na opakowaniu, że kierownica przeznaczona jest do komputerów oraz konsoli PlayStation 1,2 i 3. Posiada Złącze PSX-PS2 oraz USB. Wszystko pięknie, tylko czemu na liście nie ma mojej konsoli? Jak wytłumaczyć dziecku fakt, że pomimo tego, że ma wtyczkę, która pasuje do konsoli, to sobie na tej kierownicy nie pogra?

Nie, bo nie

Producent konsoli daje nam wybór i nic nie stoi na przeszkodzie, aby nabyć dedykowany sprzęt. Jednak takie rozwiązanie jest dość drogie i nie pozostawia nam dużego wyboru. Najwyraźniej dla Microsoftu nie ma znaczenia, że ktoś może już ma swoja ulubioną kierownice do PC. Pomimo tego, że w pierwszym i drugim przypadku urządzenia podłączane są do portu USB, to dzięki "trosce" o nasz portfel koncernu z Redmond możemy zapomnieć o podłączeniu nieoryginalnych kontrolerów. Wszystko dla wygodny grających.

Nie przychodzi mi do głowy ani jeden racjonalny argument, czemu takie sztuczne ograniczenie miałoby być dobre z punktu widzenia konsumenta. Zakładam również, że nieoryginalne akcesoria nie spowodują wybuchu konsoli, więc nie muszę się godzić na wszystko co wymyślili inżynierowie giganta.

Ebay- przejściówki na każdą okazję

Na międzynarodowym targowisku bez problemu znajdziemy nawet najbardziej wyszukaną przejściówkę, więc ze znalezieniem owej przejściówki (a raczej konwertera) PS2>Xbox 360 nie było problemu. Za klika dolarów znajdziemy najprostsze urządzenia, dzięki którym podłączymy kontroler dysponujący portem PS2/USB do konsoli Microsoftu. Tak się złożyło, że trafiłem na promocję, która pozwoliła mi nabyć konwerter za 4$:
Za kilka dolarów więcej można nabyć konwerter bezprzewodowy, np. taki:
Decydując się na takie rozwiązanie musimy mieć na uwadze to, że do aktywacji przejściówki wymagany jest oryginalny przewodowy kontroler Xbox 360.

Sam proces instalacji jest banalnie prosty- wystarczy podłączyć do przejściówki oryginalnego pada, odczekać kilka sekund po czym podłączyć kierownicę. I to wszystko! Teraz można już odłączyć oryginalnego pada.
Tak podłączony zestaw przetestowałem na kilku grach (GRID 2, F1, Forza Horizon) i nie uświadczyłem żadnych problemów. Wszystko działa jak należy i chwała za to naszym skośnookim przyjaciołom.

Wydane na przejściówkę pieniądze szybko się zwrócą, gdyż dzięki niej możemy cudownie rozmnożyć pady. Może nie jest to idealne rozwiązanie problemu ale lepszego sposoby na jego rozwiązanie nie znalazłem.
 

porady gry

Komentarze

0 nowych
command-dos   18 #1 10.01.2014 11:29

Dobra - próba ujednolicenia ładowarek do telefonów przebiegła (w miarę) pomyślnie - czas na akcesoria do nich, bo to co się dzieje, to lekka przesada: http://www.dobreprogramy.pl/Chcesz-dzwiek-z-Radeona-po-DVIHDMI-Wybieraj-firmowy-... ;)

cyryllo   18 #2 10.01.2014 11:41

Tu chodzi o zarobek na gadżetach :P

dansys80   4 #3 10.01.2014 12:10

Sprzedają konsole poniżej kosztów więc nie ma co się dziwić, że odbijają sobie w akcesoriach. Problem w tym, że kastrują standard USB dla własnego widzimisię. Już lepiej pójść drogą Apple i na wtyczce USB zrobić dzyndzelek:) Niby jest USB a jednak to nie USB

emil_emil   7 #4 10.01.2014 15:35

Mi osobiście chińskie kable sie przejadły. Kiepskie na miedzianej żyle grubości mniej niz wlos powoduja efekt braku wspolpracy z uzytkownikiem.

Podziekuje

dansys80   4 #5 10.01.2014 15:42

@emil_emil
Fakt, do każdego zakupu trzeba podchodzić z ostrożnością. Kiepskie kable? Akurat o tej przejściówce się nie wypowiem, ale wszystkie kable jakie zamówiłem na ebay były porządnie wykonane. Do tego 3 razy tańsze niż za te same na allegro

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #6 10.01.2014 16:01

A więc biznes się kręci. Po co robić kompatybilne urządzenia skoro producent konsoli może jeszcze dodatkowo zarobić.

sgj   12 #7 10.01.2014 22:46

@"Pomimo tego, że w pierwszym i drugim przypadku urządzenia podłączane są do portu USB, to dzięki "trosce" o nasz portfel koncernu z Redmond możemy zapomnieć o podłączeniu nieoryginalnych kontrolerów. "

Jak tak lubisz EG103 to możesz ją sprzedać i kupić EG104. Tak, taki sam nieoryginalny kontroler, który Xboxa obsługuje.

arlid   16 #8 11.01.2014 08:28

Mordzio ma na wszystko sposoby xD

olmeca   13 #9 12.01.2014 22:22

@arlid
Nie Mordzio, a ryżojady, on tylko wie czego i gdzie szukać. Już nie takie ciekawostki widziałem w ofertach producentów z Chin.

  #10 04.02.2014 10:52

Za takie praktyki powinna być "randka" z komornikiem.

  #11 04.02.2014 10:52

Oczywiście chodziło o praktyki producenta konsoli.

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.