Nokia Lumia 1520 - między smartfonem i tabletem

Odkąd Microsoft wydał nową wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego, znanego pod nazwą Windows Phone 8, niejako synonimem tego OS-a stała się Nokia (której dział mobilny jest już własnością firmy Microsoft). To Nokia wypuściła na rynek najwięcej urządzeń z WP8 (zaczynając od modeli Lumia 820 i Lumia 920, zaprezentowanych we wrześniu 2012 roku), Lumie stały się też najpopularniejszymi urządzeniami pracującymi pod kontrolą najnowszych okienek mobilnych (szczególnie nieźle poradziła sobie na rynku smartfonów

Moich przygód z Plusem część trzecia: gdzie są moje gigabajty?

Moja przygoda z usługą iPlus CDMA nie układała się za dobrze (o czym pisałem w drugiej części moich przygód z Plusem ). Gdy dwuletni okres umowy zbliżał się powoli do końca, zacząłem się rozglądać za czymś, czym mógłbym to zastąpić. Moją uwagę przyciągnął głośno reklamowany LTE Plusa, a na dodatek - po zerknięciu na ich mapę zasięgu - okazało się, że granica tegoż przebiega tuż obok mojego domu.

Moich przygód z Plusem część pierwsza: ja nie zapłacę tej kary...

Plus to najstarsza w Polsce (jeśli wziąć pod uwagę datę otrzymania koncesji) i druga (jeśli uwzględnić datę komercyjnego uruchomienia sieci - wcześniej zrobiła to Polska Telefonia Cyfrowa, operator dawnej sieci Era) sieć telefonii komórkowej GSM. W 2002 roku, po dwuletniej przygodzie z ówczesną Erą oraz kilkumiesięcznym epizodzie z Ideą, stałem się użytkownikiem zielonej karty SIM z usługi SimPlus. Był to mój trzeci numer komórkowy i zarazem najdłużej używany, ponieważ trwa to nadal. W międzyczasie, w roku 2007, zamieniłem telefon "na kartę" na usługę abonamentową.

Jak zadeptałem sprzęt za 2699$ i wyniki innych testów ultrabooka Panasonic Toughbook CF-AX2

Dwutygodniowy okres testowania Toughbooka dobiega końca. Pora więc na wyniki moich testów i podsumowanie. W dzisiejszym wpisie postaram się odpowiedzieć na kilka pytań, które zadawałem sobie podczas zabawy ultrabookiem. Postaram się nie powielać moich poprzednich wpisów, chyba, że będzie to konieczne dla zachowania spójności.

W niektórych punktach będę porównywał Toughbooka do laptopa Acer V3-571G, którego używam na co dzień.

Panasonic Toughbook CF-AX2 - a może by tak Ubuntu?

Jak przystało na fanboya Microsoftu, a nawet sprzedawcę jego produktów (tak mnie przynajmniej niektórzy nazywają, bez względu na to, że rzeczywistość jest "nieco" odmienna), dzisiejszy tekst będzie o systemie Ubuntu (13.10, 64-bitowy), a ściślej - o współpracy Ubuntu uruchamianego z pendrive'a z testowanym przeze mnie Toughbookiem. Postaram się, choć częściowo, odpowiedzieć na pytanie, czy dałoby się sprawnie posługiwać ultrabookiem Panasonica, gdyby zamiast systemu Windows zagościła na nim najnowsza wersja Ubuntu.

Panasonic Toughbook CF-AX2 - sprzęt i soft

W poprzednim wpisie podzieliłem się z czytelnikami moimi pierwszymi wrażeniami po wyjęciu zawartości pudełka otrzymanego od DP. Dzisiaj pora zajrzeć pod maskę - zarówno pod względem sprzętowym, jak i programowym. Postaram się - w miarę dokładnie - opisać, jakie podzespoły pracują w ultrabooku Panasonica, jak też jakie oprogramowanie w nim znajdziemy (oprócz systemu operacyjnego).