Panasonic Toughbook CF-AX2 - pierwsze wrażenia

Jak zapewne wszyscy (a co najmniej niektórzy) pamiętają, pod koniec listopada @juliuszk zainicjował "zabawę" pod tytułem Testy użytkowników - Intel. Nie wierząc w to, że cokolwiek mi się może dostać, napisałem komentarz o treści:

A co do testów - to ja się nie nadaję, bo bym oddał w kawałkach :D Chyba, że macie coś pancernego, to poproszę :) Żeby to wytrzymało trudne warunki panujące w mojej dziczy (Bieszczady).

Mouse Remote, czyli jak obsługiwać komputer telefonem z Windows Phone na pokładzie

Przeglądając dzisiaj rano Windows Phone Store natrafiłem na aplikację Mouse Remote. Jej opis zachęcił mnie do tego, żeby ją pobrać i się nią trochę pobawić. Wtedy też zrodził się w mojej głowie pomysł na stworzenie tego wpisu - może kogoś zainteresuje :)

Co nam będzie potrzebne i skąd to wziąć?

Komputer

Aby zamienić nasz telefon z Windows Phone w zdalną mysz i klawiaturę do komputera z Windows, powinniśmy zacząć od odwiedzin strony pcremoteserver.com

Nokia Lumia 925 - moja subiektywna recenzja

Przez kilkanaście lat przez moje ręce przewinęło się wiele telefonów komórkowych różnych producentów. Jednak to Nokia była firmą, której produkty wybierałem najczęściej. Dlaczego? Bo najbardziej mi się podobały (i nie o wygląd zewnętrzny tu chodzi, ale o "całokształt"). Miałem też Samsungi, LG, Sony Ericssony i kilka innych.

Moja historia z Nokią zaczęła się od modelu 3210 - był to mój pierwszy telefon komórkowy w ogóle, a stałem się jego posiadaczem na początku 2000 roku.

"Dobre złego początki", czyli pierwsze chwile z Windows Blue

Tytułem wstępu...

Dzisiaj na łamach tego bloga postanowiłem podzielić się z czytelnikami (jeśli tylko tacy będą) moimi pierwszymi chwilami z nową, jeszcze nieostateczną, wersją okienek. Nie będę tu opisywał, jak Windows 8.1 wygląda i czym się różni od Windows 8 (chyba, że tak mi przypadkiem wyjdzie). Skupię się bardziej na tym, jakie po drodze do obecnego stanu (cały posiadany sprzęt i soft wydaje się działać bez zarzutów) przeszkody stanęły mi na drodze i jak sobie z nimi poradziłem.

Steam - zachęta do piractwa...

W swoim pierwszym wpisie chciałbym się podzielić z czytelnikami serwisu dobreprogramy krótką historyjką pokazującą, jak zostałem zachęcony do piractwa przez dużego producenta gier, któremu powinno raczej zależeć na czymś innym...

Ale po kolei...

Jakieś 10 lat temu wpadła w moje ręce gra Shogun Total War. Co tu ukrywać - gra bardzo mnie wciągnęła i dała do zrozumienia, ze właśnie takie gry lubię. Potem były inne gry z serii Total War, w które też grałem, aż w końcu pojawił się Shogun 2.