Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
Acer TravelMate P645-S
liczba publikacji: 5pierwszy wpis: 17 Października 2015ostatni wpis: 7 Listopada 2015

Urządzenie testowane w ramach trzeciej edycji akcji Przetestuj sprzęt od Intel - zgarnij nagrody

Acer TravelMate P645-S — pierwsze wrażenia

Jakiś czas temu portal dobreprogramy.pl ogłosił trzecią edycję "zabawy" Przetestuj sprzęt od Intel - zgarnij nagrody. Ponieważ jakieś tam doświadczenie w testowaniu już mam (brałem udział w drugiej edycji testów, znęcając się nad ultrabookiem Panasonic Toughbook CF-AX2, postanowiłem i tym razem zgłosić swój udział, wybierając ponownie ultrabooka, tym razem nieco większego - Acer TravelMate P645-S. Dwa dni temu czytając ten news dowiedziałem się, że ów sprzęt trafi na dwa tygodnie do mnie, a wczoraj wczesnym popołudniem stało się to faktem, gdy zjawił się u mnie kurier.

Nie chcąc tworzyć zbyt długiego (a przez to nudnego) wpisu, także tym razem postanowiłem, że moje wrażenia z testów przedstawię w kilku oddzielnych wpisach. Dzisiaj podzielę się z czytelnikami pierwszymi wrażeniami, przy okazji zwracając uwagę na niektóre wady i zalety widoczne już od początku.

Acer TravelMate P645-S — pokaż kotku, co masz w środku

W moim pierwszym wpisie dotyczącym ultrabooka Acer TravelMate P645-S podzieliłem się z czytelnikami moimi pierwszymi wrażeniami dotyczącymi testowanego sprzętu. Dzisiaj będę kontynuował, rozwijał i uzupełniał wątki, które tam zacząłem.

Zajmę się tym, co testowany przeze mnie ultrabook oferuje pod względem sprzętu i jaka jest tego wydajność (w ograniczonym zakresie, bo w końcu nie to w sprzęcie biznesowym jest najważniejsze). Poświęcę też nieco uwagi oprogramowaniu, które dostajemy razem z urządzeniem.

Podzespoły bazowe

Procesor i układ graficzny

Centralną jednostką urządzenia jest energooszczędny (TDP 15 W) procesor Intel Core i5-5200U.

Jest to dwurdzeniowa, czterowątkowa jednostka wykonana w technologii 14 nm (Broadwell), pracująca z częstotliwością 2,2 GHz. Procesor może obsłużyć do 16 GB pamięci DDR3L 1333/1600 lub LPDDR3 1333/1600.

Acer TravelMate P645-S — Windows 8.1 Pro i soft od Acera

Dzisiejszy, ponadprogramowy wpis (ostatnio pisałem, że następny wpis będzie o graniu) poświęcę w całości oprogramowaniu, które Acer daje z testowanym ultrabookiem razem z systemem Windows 8.1 Pro. Jest wśród nich kilka całkiem ciekawych i przydatnych narzędzi.

Zacznę jednak od krótkiego opisu jednego ze sposobów skorzystania z zasobów partycji recovery...

Zamieniamy "Siódemkę" na "Ósemkę"

Jak już napisałem w dwóch poprzednich tekstach, testowany przeze mnie Acer TravelMate P645-S posiada dosyć pokaźną (ponad 30 GB) partycję revovery, na której umieszczone są obrazy dwóch systemów operacyjnych wraz z wszystkimi sterownikami i oprogramowaniem od producenta. Tymi systemami są Windows 7 Professional oraz Windows 8.1 Pro (oba w wersji 64 bitowej). Urządzenie otrzymałem z zainstalowaną "Siódemką", a ponieważ w planach mam tekst o graniu na tym laptopie pod trzema różnymi Windowsami (W7, W8 i W10), postanowiłem wymienić system na Windows 8.1 Pro.

Acer TravelMate P645-S — biznesmen też czasem musi odpocząć i się zrelaksować

Urządzenie, które przez ostatnie dwa tygodnie miałem okazję testować, to sprzęt zdecydowanie biznesowy, mający - dzięki swoim niewielkim (jak na laptopa z 14-calowym ekranem) rozmiarom i wadze, a także energooszczędności i długiemu działaniu na baterii - zapewnić sprawne stanowisko pracy w warunkach wymagających mobilności. Jak jednak wiadomo, nikt nie pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu (nawet jeśli próbuje to komuś wmówić). Przemieszczający się z miejsca na miejsce "biznesmen" potrzebuje czasem chwilę odpocząć i się zrelaksować, a cóż może zrelaksować lepiej niż chwila lub dwie z ulubioną grą komputerową?

W związku z powyższym i zgodnie z zapowiedzią, niniejszy tekst poświęcę odpowiedzi na pytanie, czy Acer TravelMate P645-S nadaje się do tego typu rozrywek. Aby udzielić odpowiedzi na to pytanie, posłużę się wynikami uzyskanymi w wyniku działania trzech benchmarków: programowi Catzilla, steamowemu narzędziu Star Swarm Stress Test oraz benchmarkowi wbudowanemu w grę

Acer TravelMate P645-S — pomocnik mobilnego biznesmena

Dzięki uprzejmości firmy Intel oraz Redakcji portalu dobreprogramy.pl, miałem okazję przez dwa tygodnie testować biznesowo-mobilne urządzenie firmy Acer, ultrabooka TravelMate P645-S. W poprzednich wpisach przedstawiłem urządzenie pod względem sprzętowym i programowym, poświęciłem też trochę miejsca wykorzystaniu udostępnionego mi do testów notebooka w celach rozrywkowych, a ściślej - do grania. Testy się zakończyły ponad tydzień temu, czas więc najwyższy na podsumowanie.

Obecny, ostatni z serii tekst będzie krótki i będzie zawierał tylko to, co w mojej ocenie powinno się w nim znaleźć. Z góry przepraszam więc wszystkich tych, którzy nie znajdą tu odpowiedzi na swoje pytania - może udzieli ich Dimatheus, w którego rękach Acer TravelMate P645-S obecnie się znajduje :)

Po pierwsze - wygląd

Jak już pisałem wcześniej, zewnętrzny wygląd testowanego ultrabooka jest dla mnie jedną z jego największych zalet i całkowicie sprostał mojemu gustowi.