Panasonic Toughbook CF-AX2
liczba publikacji: 4pierwszy wpis: 16 Stycznia 2014ostatni wpis: 29 Stycznia 2014

Panasonic Toughbook CF-AX2 - pierwsze wrażenia

Jak zapewne wszyscy (a co najmniej niektórzy) pamiętają, pod koniec listopada @juliuszk zainicjował "zabawę" pod tytułem Testy użytkowników - Intel. Nie wierząc w to, że cokolwiek mi się może dostać, napisałem komentarz o treści:

A co do testów - to ja się nie nadaję, bo bym oddał w kawałkach :D Chyba, że macie coś pancernego, to poproszę :) Żeby to wytrzymało trudne warunki panujące w mojej dziczy (Bieszczady).

Panasonic Toughbook CF-AX2 - sprzęt i soft

W poprzednim wpisie podzieliłem się z czytelnikami moimi pierwszymi wrażeniami po wyjęciu zawartości pudełka otrzymanego od DP. Dzisiaj pora zajrzeć pod maskę - zarówno pod względem sprzętowym, jak i programowym. Postaram się - w miarę dokładnie - opisać, jakie podzespoły pracują w ultrabooku Panasonica, jak też jakie oprogramowanie w nim znajdziemy (oprócz systemu operacyjnego).

Panasonic Toughbook CF-AX2 - a może by tak Ubuntu?

Jak przystało na fanboya Microsoftu, a nawet sprzedawcę jego produktów (tak mnie przynajmniej niektórzy nazywają, bez względu na to, że rzeczywistość jest "nieco" odmienna), dzisiejszy tekst będzie o systemie Ubuntu (13.10, 64-bitowy), a ściślej - o współpracy Ubuntu uruchamianego z pendrive'a z testowanym przeze mnie Toughbookiem. Postaram się, choć częściowo, odpowiedzieć na pytanie, czy dałoby się sprawnie posługiwać ultrabookiem Panasonica, gdyby zamiast systemu Windows zagościła na nim najnowsza wersja Ubuntu.

Jak zadeptałem sprzęt za 2699$ i wyniki innych testów ultrabooka Panasonic Toughbook CF-AX2

Dwutygodniowy okres testowania Toughbooka dobiega końca. Pora więc na wyniki moich testów i podsumowanie. W dzisiejszym wpisie postaram się odpowiedzieć na kilka pytań, które zadawałem sobie podczas zabawy ultrabookiem. Postaram się nie powielać moich poprzednich wpisów, chyba, że będzie to konieczne dla zachowania spójności.

W niektórych punktach będę porównywał Toughbooka do laptopa Acer V3-571G, którego używam na co dzień.