Diablo II na Windows 8/8.1/10 - jak grać bezproblemowo na nowszych systemach Microsoftu

Wielu z nas pamięta, jak wielkim przebojem była druga część "Diabełka". W produkcję Blizzarda swego czasu zagrywały się miliony podobnie, jak w dodatek "Lord of Destruction". Po dziś dzień serwerów na battle.net jest całkiem sporo, niestety z przykrością muszę stwierdzić, że zaroiło się na nich od wszelkiego rodzaju spam-botów, które skutecznie psują grę.

The Sims 2 w 800x600? Nie ma opcji! „Dostrajamy” hit ubiegłej epoki do nowego sprzętu

Dosyć niedawno EA z okazji niezbyt odległej premiery czwartej części The Sims zdecydowało się sprezentować graczom za pośrednictwem platformy Origin pełną paczkę zawierającą The Sims 2 wraz ze wszystkimi dodatkami. Procedurę ich dodania do konta Origin, jak ich instalacji oraz krótkie, aczkolwiek treściwe FAQ umieścił na swoim blogu redaktor TomisH w swoim artykule, do którego możecie zajrzeć

Windows 8 raz jeszcze

Siła bloga DP jest niebywała. Za sprawą tak wielu pozytywnych wpisów na temat Windows 8 postanowiłem jednak zaryzykować i skorzystałem z oferty upgrade do Windows 8 Pro za śmieszne pieniądze (jak na cenę Windowsa rzecz jasna, bo nawet głupie 69zł piechotą w dzisiejszych czasach nie chodzi). Tym razem już nie będzie hejtu dla hejtu. Sam konstruktywny hejt :)

Co mi się podoba?

Hmm...

Minęło pół godziny...

Szybki start :) Ten system szybko startuje. Bardzo szybko. Bardzo, ale to bardzo szybko.

Kupujemy piecyk

Otóż pomyślałem sobie, że nie jestem taki w ciemię bity na polu sprzętowym, znam się na kilku rzeczach dosyć dobrze, więc stwierdziłem, że zamiast non-stop jechać po Windows 8 w komentarzach może lepiej będzie zrobić raz coś konstruktywnego :)

W swoim życiu już kilka komputerów tu i tam złożyłem, jak do tej pory wszyscy są zadowoleni, toteż po chwili zastanowienia postanowiłem swą wiedzą podzielić się na łamach tegoż oto skromnego bloga.

Windows 8 - wrażenia

To będzie raczej krótki blog, na którym opiszę tylko swoje wrażenie, jakie wywarł na mnie Windows Developer Preview. Tak, Windows Developer Preview. Nie wiem, skąd się wzięła nazwa Windows 8. Myślę, że to umowna nazwa kodowa, która ulegnie zmianie w finalnym produkcie, ale może się mylę... z MS to nigdy nic nie wiadomo.

Nie, nie będę sypał kolejnymi screenami, bo tych jest w sieci na pęczki i w zasadzie nie trzeba instalować nowego systemu, żeby wiedzieć, jak wygląda.

Testowałem wersję 64bit na Athlonie X2 4600+, 4 GB RAM, GeForce 9600GT. System śmiga podobnie jak 7.

Jak grałem w WoWa...

Zauważyłem, że mój ostatni wpis cieszył się dość dużą popularnością, więc postanowiłem dalej kontynuować wątek gier. Tym razem jednak nie mam zamiaru oczerniać żadnej pozycji. Raczej będzie to refleksja nad tym, jak chciałem grać w WoWa, ale jakoś tak nie wyszło... :P

Najważniejsze są chęci...

...powtarzał kumpel, zapalony gracz World of Warcraft. Skompletował wszystkie dodatki, wbił dziewięcioma postaciami 85. poziom i zaczął mnie namawiać, abym też spróbował, że to fajna gra i w ogóle. Tak więc postanowiłem, że spróbuję, no bo właściwie czemu by nie.

Gry są "be"?

Tym razem coś dla graczy.

Ostatnio zauważyłem ciekawą rzecz, a mianowicie fakt, że większość gier na PC, które trafiają w moje ręce, wywołują u mnie nadmierną wręcz frustrację zamiast relaksu i zabawy. I bynajmniej nie mówię tutaj o jakiś "kaszankach" za 5 zł w koszu w realu, tylko o superprodukcjach z segmentu AAA, które są oceniane nawet na 90-100% przez profesjonalnych recenzentów w prasie czy w sieci. Aby sprawę przybliżyć, przytoczę kilka przykładowych tytułów.

Deus Ex: Human RevolutionŚwieżak. Premiera przedwczoraj.

Jak przyspieszałem internet...

Do niedawna miałem Neostradę 2 mbps, ale umowa się powoli kończyła, a ja chciałem więcej. W moim kochanym mieście (pozdrawiam Kielce) jest DSL we wszelakiej postaci, wszystko po linii TP, albo UPC do 25 mbps. Na moim osiedlu nie ma żadnej sieci osiedlowej, żadnego lokalnego dostawcy, no po prostu nic. Jedynie ADSL, albo UPC. Chciałem UPC, ale ponieważ mieszkam z rodzicami, oni niejako tworzą tutaj siłę wyższą i niestety nie udało się...