r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

nRansomware: co najmniej 10 nagich zdjęć za odblokowanie komputera

Strona główna AktualnościBEZPIECZEŃSTWO

Autorzy oprogramowania ransomware, po zablokowaniu lub ograniczeniu dostępu do smartfona czy komputera, najczęściej żądają okupu w postaci gotówki czy bitcoinów. Zupełnie innej zapłaty wymagają twórcy nRansomware, którzy odblokują komputer po wysłaniu im nagich zdjęć.

Nowe zagrożenie zostało odkryte przez MalwareHunterTeam. Podobnie jak w przypadku innych ataków tego typu, oprogramowanie po zainfekowaniu komputera, szyfruje pliki użytkownika. Rozprzestrzenia się za pośrednictwem pliku o nazwie nRansom.exe i obecnie niewiele jeszcze wiadomo o nowym zagrożeniu.

Po zaszyfrowaniu danych na dysku komputera, ofiara ransomware proszona jest o założenie konta na Protomail, które to zostanie zweryfikowane przez napastnika. Kolejnym krokiem jest wysłanie co najmniej 10 nagich zdjęć ofiary, która dopiero wówczas ma otrzymać kod służący do odblokowania komputera.

r   e   k   l   a   m   a

Na komputerze zainfekowanym przez nRansomware pojawia się informacja o ransomware i wysłaniu nagich zdjęć oraz miejsce do wpisania kodu, który odblokuje komputer. W tle wstawiona jest grafika przedstawiająca głównego bohatera serialu Tomek i przyjaciele z wulgarnym napisem. Ponadto odtwarzana jest zapętlona wersja głównego utworu z programu Curb Your Enthusiasm z HBO.

Szczegóły dotyczące występowania nowego ransomware nie są jeszcze znane. Nie wiemy także ile komputerów padło jego ofiarą.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.