42 najlepsze komercyjne gry na Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis LinuxLinks wyszedł naprzeciw powszechnemu stwierdzeniu, że "na Linuksie nie ma w co grać" i skompilował listę 42 komercyjnych tytułów dla tego systemu, które warto znać. Naturalnie to nie wszystkie produkcje, ale według autorów zestawienia - najlepsze.

Do Top42 załapały się tytuły gatunkowo maści wszelkiej, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Gry dobierano według dwóch zasad - musiały być one płatne i nie wymagać do prawidłowego działania odpalenia pod Wine (umożliwiającym uruchamianie aplikacji windowsowych).

Lista została przygotowana bardzo pieczołowicie - każda pozycja nań dostała swoją podstronę w serwisie, na której znajdziecie opis gry (niestety po angielsku), wymienione główne cechy produktu, linki do ważnych źródeł z tytułem powiązanych, a także obraz prezentujący grę w akcji.

Gdyby kogoś bardziej interesowały podobne listy, ale przedstawiające darmowe tytuły linuksowe, to w tym samym serwisie znajdziecie łącznie 84 propozycje w sam raz na weekend. Część z nich jest zresztą dostępna do pobrania także na łamach działu z plikami w portalu Gamikaze.

© dobreprogramy