Proste aplikacje webowe

Te same aplikacje niezależnie od miejsca w którym przebywamy, systemu operacyjnego i dostępnych w danym miejscu możliwości... Potrzebujemy tylko dostępu do sieci, niezbyt wyszukanego komputera i którejś z popularnych przeglądarek internetowych. Przedstawiam proste aplikacje webowe, które znacznie ułatwiają mi życie.

Dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, prezentacje...
www.dosc.google.com
czyli Google Docs, raczej znane wszystkim :) To pierwszy z brzegu przykład na całkiem rozbudowaną aplikację w przeglądarce. Ponadto Google Gears rozwiązuje problem braku dostępu do sieci.

Podstawowe operacje graficzne...
www.picnik.com
Stworzony we flashu, prosty w obsłudze program. Wrzucamy swój plik i działamy - przytnij, zmień rozmiar, obróć, rozjaśnij, ściemnij, wyostrz... To wszystko w Picniku. Ponadto do wyboru nieco efektów, możliwość wsgtawienia tekstu, ramki itp.

...i nie tylko...
www.pixlr.com
Także flashowy edytor, stylizowany wyglądem na Photoshopa. Umożliwia naprawdę wiele, w tym pracę na warstwach. W języku polskim! Warto zaopatrzyć się np. w Mozilla Prism.

Polecić mogę też Photoshop Express (wymaga rejestracji): www.photoshop.com/tools/overview

Konwertowanie na wszelkie sposoby...
www.convertfiles.com
Prosta strona umożliwia skonwertowanie niemal dowolnych plików na inne - dokumenty, prezentacje, pliki audio, filmy, obrazy... a nawet archiwa! Plik można wrzucić ze swojego dysku lub wkleić link. Działa innymi z YouTube'm!

Przycinanie mp3'ójki...
www.mp3cut.net
Wrzuć, przytnij suwakami, ściągnij. Nic prostszego!

Skanery antywirusowe...
www.mks.com.pl/skaner/
Po prostu. Można przeskanować swój komputer bez instalowania antywirusów. Podałem najpopularniejszy, ale jest całkiem niezły wybór w tym temacie. Do działania używa kontrolki ActiveX, a więc potrzebujemy Internet Explorera.

Cały pakiet aplikacji, również w HTML5...
www.aviary.com
który dodatkowo można umieścić we własnych aplikacjach.

A jakie aplikacje wy polecilibyście innym użytkownikom? Sam chętnie się zapoznam!