nanoCAD nanoCAD 5.0 Build 2006

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

nanoCAD to profesjonalne i darmowe środowisko do tworzenia rysunków i dokumentacji technicznej 2D/3D. Oferuje ono wszystkie niezbędne narzędzia oraz funkcje do tworzenia i edycji obiektów wektorowych, zapewniając także wysoką kompatybilność z formatami DWG/DXF z najnowszej wersji AutoCAD-a.

Program zbudowany został na bazie silnika ODA Teigha, co zapewnia kompatybilność i niemalże pełną obsługę projektów stworzonych przy użyciu konkurencyjnego oprogramowania. Wykorzystywany on jest z powodzeniem do tworzenia prac o różnym stopniu złożoności w takich gałęziach przemysłu jak budowa maszyn, architektura oraz projektowanie budynków, krajobrazów itp. Oprogramowanie wyposażone zostało w klasyczny interfejs graficzny, w dużym stopniu przypominający ten z alternatywnych rozwiązań.

nanoCAD wyposażony został w ponad 450 poleceń i komend, pozwalających wygodnie rysować i kreślić dokumentację techniczną. Nie zabrakło również narzędzi do tzw. rysowania precyzyjnego, a na szczególną uwagę zasługuje mechanizm warstw, dający możliwość kreowania nieograniczonej ilości obiektów na warstwach i ich łatwego zarządzania z poziomu wbudowanego menadżera.

Ponadto środowisko oferuje zaawansowane funkcje pracy z kartezjańskim i biegunowym układem współrzędnych, tworzenia dokumentacji tekstowej i jej dowolnego formatowania, automatycznego dostosowywania poszczególnych parametrów obiektu po zmianie jego geometrii, importu grafiki rastrowej (BMP, JPEG/JPG, PNG, TIF), dzielenia rysunku na bloki obiektów, wygodniejsze do wykorzystania w późniejszych projektach i wiele, wiele więcej. nanoCAD wspiera style wydruku CTB oraz STB.

Uwaga!

  1. Aby pobrać program i uzyskać bezpłatny numer seryjny, pozwalający odblokować pełną jego funkcjonalność należy zarejestrować na stronie internetowej projektu swoje konto użytkownika.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!