Nowe komentarze

Na podstawie uwag użytkowników naszego portalu, dotyczących braku przejrzystości w komentarzach, wprowadziliśmy kilka poprawek. Pierwsza z nich, to dodanie szarego paska z boku nowego wpisu. Dodatkowo pojawił się licznik komentarzy, indywidualny dla każdego zalogowanego użytkownika naszego portalu, dzięki któremu łatwo można sprawdzić ile nowych wpisów, przy każdej z publikacji, pojawiło się od waszej ostatniej wizyty. Poruszanie się po nowych wpisach, ułatwią wam ikonki strzałek, znajdujące się obok licznika lub skróty klawiszowe.

> – skok do kolejnego nowego komentarza< – skok do poprzedniego nowego komentarza

Cytowanie w komentarzach

Kolejną zmianą jest wprowadzenie cytowania całości lub fragmentu tekstów w komentarzach, bez konieczności kopiowania. Użytkownik musi jedynie zaznaczyć wybrany przez siebie element wpisu, a dolna ikona „odpowiedz” zmieni się na „odpowiedz cytując”. Po kliknięciu tej opcji, zaznaczony tekst automatycznie pojawia się jako cytowany odnośnik w kolejnym komentarzu.

Możliwość ta dotyczy również cytowania treści wszystkich publikacji, czyli przy zaznaczeniu fragmentu dowolnego artykułu, pojawia się przycisk „Skomentuj ten fragment”, przenosząc go automatycznie do pola komentarza jako cytat.

A kiedy, się rozmyślę...

Czasem warto przemyśleć to, co publikujemy w internecie (szczególnie od października ubiegłego roku), na łamach naszego portalu do tej pory rezygnacja z dodania komentarza wymagała przeładowania strony. Ten problem zgłosił w naszym BugTrackerze@Songokuu, od teraz przy każdym polu dodawania nowego komentarza w prawym górnym rogu znajdziecie przycisk służący do anulowania i zamknięcia formularza. Wystarczy go przycisnąć lub co jeszcze prostsze – wcisnąć klawisz ESC na klawiaturze.

Polubmy się!

Opisane wyżej zmiany w komentarzach, pociągnęły za sobą ich dalszą kosmetykę. Poprawiliśmy między innymi kolor przycisków do głosowania na komentarze, dzięki czemu są bardziej widoczne, a to ważne aby się nawzajem lubić ;-)

Ostatnie drobne poprawki miały charakter czysto kosmetyczny, więc je pozostawię w tajemnicy – najważniejsze, aby nic nie odbierało wam wygody w korzystaniu z naszego portalu.

technostopka #1