Nowe komentarze

Na podstawie uwag użytkowników naszego portalu, dotyczących braku przejrzystości w komentarzach, wprowadziliśmy kilka poprawek. Pierwsza z nich, to dodanie szarego paska z boku nowego wpisu. Dodatkowo pojawił się licznik komentarzy, indywidualny dla każdego zalogowanego użytkownika naszego portalu, dzięki któremu łatwo można sprawdzić ile nowych wpisów, przy każdej z publikacji, pojawiło się od waszej ostatniej wizyty. Poruszanie się po nowych wpisach, ułatwią wam ikonki strzałek, znajdujące się obok licznika lub skróty klawiszowe.

> – skok do kolejnego nowego komentarza< – skok do poprzedniego nowego komentarza

Cytowanie w komentarzach

Kolejną zmianą jest wprowadzenie cytowania całości lub fragmentu tekstów w komentarzach, bez konieczności kopiowania. Użytkownik musi jedynie zaznaczyć wybrany przez siebie element wpisu, a dolna ikona „odpowiedz” zmieni się na „odpowiedz cytując”. Po kliknięciu tej opcji, zaznaczony tekst automatycznie pojawia się jako cytowany odnośnik w kolejnym komentarzu.

reklama

Możliwość ta dotyczy również cytowania treści wszystkich publikacji, czyli przy zaznaczeniu fragmentu dowolnego artykułu, pojawia się przycisk „Skomentuj ten fragment”, przenosząc go automatycznie do pola komentarza jako cytat.

A kiedy, się rozmyślę...

Czasem warto przemyśleć to, co publikujemy w internecie (szczególnie od października ubiegłego roku), na łamach naszego portalu do tej pory rezygnacja z dodania komentarza wymagała przeładowania strony. Ten problem zgłosił w naszym BugTrackerze@Songokuu, od teraz przy każdym polu dodawania nowego komentarza w prawym górnym rogu znajdziecie przycisk służący do anulowania i zamknięcia formularza. Wystarczy go przycisnąć lub co jeszcze prostsze – wcisnąć klawisz ESC na klawiaturze.

Polubmy się!

Opisane wyżej zmiany w komentarzach, pociągnęły za sobą ich dalszą kosmetykę. Poprawiliśmy między innymi kolor przycisków do głosowania na komentarze, dzięki czemu są bardziej widoczne, a to ważne aby się nawzajem lubić ;-)

Ostatnie drobne poprawki miały charakter czysto kosmetyczny, więc je pozostawię w tajemnicy – najważniejsze, aby nic nie odbierało wam wygody w korzystaniu z naszego portalu.

technostopka #1

  

programowanie inne
reklama

Komentarze