Automatyka – nie taki diabeł straszny, jak go malują

Wszelkie opisywane w rozdziale „Software” operacje opisywane w oparciuo oprogramowanie Allen Bradley RSLogix, jednakże symbole w przypadkuprogramowania PLC są zunifikowane i powinny być takie same bądź podobnedla sterowników Siemens, GeFanuc, etc.

Słowem wstępu

Fabryki, maszyny, linie produkcyjne, roboty, automatyzacja. Pojęcia przez ludzi postrzegane jako coś w swojej złożoności porównywalnego do procesu konstrukcji statku kosmicznego. Zapewne spora część czytających była choć raz w fabryce bądź oglądała programy typu

Walka z uprzedzeniami #2 — The Show Must Go On

Pozytywny odzew pod moim ostatnim wpisem po prostu mnie zaszokował. Na chwilę obecną moje wypociny zobaczyło ponad 3000 osób (oczekiwałem maksymalnie 100-200), a pod wpisem rozwinęła się niemała dyskusja. Mimo, iż robiłem to już wielokrotnie w komentarzach, chciałbym jeszcze raz, tutaj, podziękować wszystkim za miły odzew i ciepłe przyjęcie.

Przechodząc do konkretów - jakżem powiedział, takżem uczynił. W pierwszym dniu, w którym tylko miałem trochę wolnego czasu, wróciłem ze szkoły, chwyciłem pendrive, wgrałem na niego pingwina (dla ciekawskich - używam

Walka z uprzedzeniami #1 — wstępne przekonanie się do systemu

Ostatnimi czasy, wchodząc na bloga DP mam wrażenie, że cały świat kręci się wokół Linuxa – gdzie nie spojrzę, tam artykuł o owym systemie, bądź nawiązanie do tego systemu.

Nie ukrywam, przez moje ręce przewinęło się kilka (jeśli nie kilkanaście) pingwinów, aczkolwiek z żadnym nie zostałem na dłużej – zwykle była to akcja wkładam płytę – instaluję – siedzę kilka godzin na przeglądarce – nazajutrz wyrzucam pingwina przez okno. Większość powrotów była spowodowana dwiema rzeczami – po pierwsze, korzystając z tego systemu miałem dziwne uczucie skrępowania.