r   e   k   l   a   m   a
reklama

no$c64 1.1

Strona główna Windows Emulatory Komputery 8-bit
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

no$c64 to darmowy emulator komputera Commodore 64 oferujący zaawansowane funkcje debugowania. Program świetnie emuluje stara maszynę C64 i pozwala przypomnieć sobie czasy, w których by skutecznie wczytać oprogramowanie z kasety magnetofonowej unieruchamiało się wszystkich domowników.

Korzystając z emulatora no$c64 będziemy mogli uruchomić większość tytułów wydanych na Commodore 64. Do nich zaliczymy takie pozycje jak 007: Licence to Kill, ADIDAS Championship Football, Maniac Mansion, Zak McKracken and the Alien Mindbenders, Pirates!, IK+, Ultima IV: Quest of the Avatar, Bubble Bobble, Bruce Lee, Winter Games, Boulder Dash czy Emlyn Hughes International Soccer.

Program emuluje m. in. takie elementy jak procesor, pamięć, klawiatura, joysticks, odtwarzacz magnetofonowy C2N oraz kartridże, które podłączało się z tylnej części obudowy komputera C64. no$c64 oferuje dodatkowo narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu i zapisywania aktualnej sesji czy możliwość wczytywania obrazów kaset, dyskietek z plików PRG i P00.

© dobreprogramy
reklama

Publikacje powiązane

Ośmiobitowce nie chcą umrzeć – nowe oprogramowanie na stare komputery

58
30.08.2015  •  Jacek Szumowski

Popularność komputerów 8-bitowych już dawno minęła. Sporo sprzętu z minionych epok pozostało jednak w kolekcjach pasjonatów. Osoby zainteresowane tematem retro emulują też często programowo środowiska sprzed dwóch dekad na swoim współczesnym sprzęcie. Dla nich wszystkich powstaje nowe oprogramowanie tworzone przez i z myślą o entuzjastach starych komputerów oraz osobach żyjących w świecie wspomnień i nostalgii za minionymi technologiami. Należy zauważyć, że w wielu przypadkach współczesne oprogramowanie powstające na 8-bitowce znacznie przewyższa to z czasów ich świetności. Wpływ na to mają…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #1 11.07.2016 22:36

Co tu można powiedzieć? Dla maniaków retro program typu must-have.

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic