Monobrew nie jest już modna: Nokia 8.1 Plus z nowym podejściem do montowania kamerki

Strona główna Aktualności
Nokia rezygnuje z notcha. (depositphotos)
Nokia rezygnuje z notcha. (depositphotos)

O autorze

Prawdopodobnie 2018 rok na rynku smartfonów zostanie zapamiętany jako rok kopiowania wzornictwa iPhone’a X. Większość producentów wydała bowiem urządzenia z wątpliwie atrakcyjnym wycięciem na ekranie – przez złośliwych określanym jako monobrew. Na szczęście, ten trend może dość szybko przeminąć. Nadchodzą bowiem smartfony z otworem w ekranie.

Samsung pokazał już model Galaxy A8s – pierwszy smartfon z wyświetlaczem Infinity-O. Litera „O” w nazwie oznacza rodzaj wycięcia w ekranie, w tym przypadku mamy do czynienia z otworem. To właśnie w nim znajduje się przednia kamerka. Niebawem zostanie zaprezentowany kolejny model południowokoreańskiego producenta – flagowy Galaxy S10 także ma posiadać ekran Infinity-O. Otwór pojawił się również w urządzeniu Huawei.

Pierwsza Nokia z otworem w wyświetlaczu

Informacji o nowej Nokii 8.1 Plus dostarczył serwis 91Mobiles, który od dłuższego czasu współpracuje z OnLeaks. Trzeba mieć na uwadze, że wspomniany OnLeaks ma już na koncie sporo sprawdzonych przecieków dotyczących smartfonów. W związku z tym, dane o Nokii 8.1 Plus należy uznać za wysoce prawdopodobne.

Nokia 8.1 Plus ma otrzymać 6,22-calowy wyświetlacz HD, który podobnie jak ekran w Samsungu Galaxy A8s, będzie posiadał otwór. Zostanie w nim umieszczona przednia kamerka. Nie zabraknie złącza minijack, które znajdzie się na górze. Nie będzie więc problemu z podłączeniem większości przewodowych słuchawek. Z kolei po przeciwnej stronie, na dole, będzie znajdować się złącze USB typu C, wciśnięte pomiędzy maskownicę głośnika i mikrofonu.

Nowy smartfon z logo Nokii będzie należał do linii urządzeń Android One. Należy więc oczekiwać Androida pozbawionego nakładki i większości oprogramowania producenta. Z tyłu obudowy znajdzie się główna kamera, która będzie umieszczona na wystającej wysepce. Najpewniej będzie sygnowana marką Zeiss. Tuż pod nią zamontowany będzie czytnik linii papilarnych.

Niestety, wciąż nie znamy wielu szczegółów dotyczących Nokii 8.1 Plus. Powinny one jednak pojawić się w ciągu najbliższych tygodni.

© dobreprogramy
s