reklama

oMega Commander 2.3.14.4267

Strona główna Windows Akcesoria Menedżery plików
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

oMega Commander to bardzo rozbudowany menedżer plików z szerokimi możliwościami konfiguracji.

Przy pierwszym uruchomieniu programu można wybrać skórkę, kolory paneli z listami plików, odstępy między liniami tekstu, rozmiar liter, włączyć ukryte pliki i ukryte pliki systemowe. Można również wybrać typ interfejsu – wstążkę, rozwijane menu w starym stylu i wysuwane panele.

oMega Commander ma ogromne możliwości filtrowania plików. Można je nie tylko sortować według różnych parametrów, ale też pokazać tylko spełniające pewne warunki, jak utworzone w przedziale czasowym albo o odpowiednim rozmiarze. Widok plików może prezentować listę ze szczegółami, miniatury lub różne kombinacje tych parametrów. Kolejne dyski można przeglądać w kartach, można również włączyć widok ilustracji pokazującej wolne miejsce na dysku.

Z oMega Commandera można korzystać tylko z pomocą klawiatury. Bardzo intuicyjnie działa wyszukiwanie – wystarczy zacząć pisać, by na liście wyświetliły się tylko pliki z tymi literami w nazwie. Menedżer pozwala również bezpiecznie usuwać pliki z dysku, by utrudnić odzyskiwanie danych. Można także zapisywać pliki jako zakładki i korzystać z programu z linii poleceń. Nie zabrakło wbudowanego archiwizera plików, dzielenia i łączenia plików oraz możliwości łączenia się z dyskami sieciowymi.

Program ma także wbudowaną przeglądarkę plików graficznych i edytor plików tekstowych, także z kolorowaniem składni, jeśli wykryta zostanie taka potrzeba. Na razie niestety nie ma języka polskiego.

oMega Commandera można testować przez 30 dni bez ograniczeń.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
husky10   3 #8 18.06.2018 10:15

Czy jst jakieś rozszerzenie ftp dla tego cudu ?

  #7 12.10.2017 13:38

oMega Commander dziś za darmo: https://sharewareonsale.com/s/free-omega-commander-100-discount
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, tylko nie wiem, czy da się zmienić funkcjonalność dwukrotnego kliknięcia pod listą plików (domyślnie zaznacza/odznacza wszystko, a chciałabym, żeby zamiast tego przechodził poziom wyżej)

  #6 28.06.2017 09:33

Do podstawowych operacji plikowych program idealny. Ładny interfejs i wysoka jego konfigurowalność. Do bardziej złożonych zadań zostawiłem sobie MultiCommandera.

aszurnasirpal   6 #5 08.01.2017 17:16

No właśnie, też spodziewałem się dość marnej jakości kolejego klona TotalCommandera, ale muszę przyznać że pierwsze dwa dni użytkowania programu nastrajają mnie pozytywnie.
Od lat używam w pracy (licencjonowanego) TC UP i bałem się że moje uwielbienie dla tego programu spowoduje że nie będę mógł przywyknąć do jakiegokolwiek zamiennika.
Jednak program ma parę naprawdę interesujących możliwości. Np. gdy podliczamy rozmiary folderów (u mnie względnie częsta operacja - alt+shitt+enter), potrafi kolorować te pozycje które zajmują najwięcej miejsca (a także te które są na drugim miejscu, oznaczając też przy okazji pliki/foldery zmienione "ostatnio").
Warto przetestować. Myślę że gdyby nie licencja którą dostałem w shareware... to nawet skusiłbym się o zakup tego programu.

  #4 06.01.2017 14:41

Już w głowie się kręci od tych klonów Norton Commandera! No ileż można?

  #3 05.01.2017 22:19

@Manuelito di Alvarezo: akurat dzisiaj jest na sharewareonsale za darmo z licencją. :)

frobag   4 #2 05.01.2017 20:58

Wstążki, kupa portali społecznościowych w odnośnikach... dopiero co uruchomiony, więc może się trochę pobawię, ale przyznam szczerze, chyba nie tego się spodziewałem.
Jakby co, to można se zaregisterować:) Jeszcze przez 2 dni z okładem: http://sharewareonsale.com/s/free-omega-commander-100-discount
Widzę, że dużo możliwości językowych do translacji... ale chętnych na razie brak:D
Zaczynamy zabawę i porównanie z innymi podobnymi... Pozdrawiam

Manuelito di Alvarezo   7 #1 05.01.2017 19:16

Fajny, jestem pozytywnie zaskoczony tym programem,zostaje na pokładzie.

reklama