Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Kindle — reanimacja, kolejne starcie

Od poprzedniego wpisu dotyczącego Kindle minęło już sporo czasu, mnóstwo przeczytanych książek, ale też parę urządzeń przewinęło się przez moje ręce.

Kilka urządzeń udało się ponownie przywrócić do ponownego życia by cieszyły swoją zawartością właścicieli. Mi przybywa za to części zamiennych na kolejne "przeszczepy".Nie zawsze jednak wszystko jest tak kolorowe jak być powinno, i zdarzy się tak, że do swoich rąk dostane cegłę - która po za świeceniem diody nie wykazuje żadnych oznak działania.

W ramach drobnych porządków, ostatnio postanowiłem sprzedać nie potrzebne dwie płyty główne do pierwszej edycji Kindle Paperwhite. Oferta poleciała na serwis z ogłoszeniami i kilka godzin później odezwał się do mnie Pan z centralnej polski, że jest zainteresowany nabyciem płyty oraz zamontowaniem jej w jego urządzeniu.

Kindle – reanimacja

Czasami zdarza się, że w jakiś sposób w mojej ręce trafia sprzęt skazany przez wcześniejszego użyszkodnidnika na zatracenie i śmietnik.Tak też się stało tym razem, w leniwą niedzielę marnowałem czas na przeglądaniu allero i moim oczom ukazała się oferta z rzekomo zablokowanym Kindle Paperwhite.

Nie wahając się, wpisałem w snajpera swoją kwotę minimalną i zapomniałem o całej sytuacji do czasu kiedy to, powiadomienie na komunikatorze oznajmiło, że udało mi się wygrać licytację.Niestety, nic nie jest tak piękne jak pokazują obrazki i bzdury w opisie sprzedającego. Czytnik okazał się z uszkodzoną połową wyświetlacza. Po resecie dało się wybrać język, ale już nie dało się przejść do dalszej kalibracji urządzenia.Szukałem jeszcze szczęścia na forach poświęconych tematyce książek elektronicznych, niestety moje zapytanie pozostawało bez odzewu. W końcu sam na zasadzie prób i błędów zdecydowałem się na wygrzanie ekranu.Mam dojście do prasy do wygrzewania nadruków na koszulkach, więc dzień wcześniej upewniłem się, że znajomy będzie coś wygrzewał i przyniosłem "kundelka" na wygrzewanie. Niestety stało się coś czego się nie spodziewałem.

Zakupy w Państwie Środka

Do tego wpisu pchnęły mnie pojawiające się na forum zapytania i wątpliwości dotyczące zakupów w Państwie Środka. Najczęściej pojawiającymi się wątpliwościami, jakie do tej pory spotkałem - to czy rzeczywiście opłaca się tak daleko cokolwiek kupować oraz jaka będzie, jakość towaru, jaka do nas dotrze.

Centralny Rejestr czyli kilka słów o oszustwie

Czasem tak się zdarza, że moi przyjaciele i znajomi często zwracają się do mnie o pomoc w różnych kwestiach a ja nie mam serca by odmówić. I to nie tylko w kwestiach czysto technicznych.Tym razem zawitał mnie moje progi mój kolega M., który niedawno otworzył własna firmę, jako wytwórca gadżetów reklamowych i jak to nowy przedsiębiorca, znalazł w skrzynce pocztowej, dość ciekawy list.

Pismo wyglądało na dość urzędowe i kolega pełen obaw i wątpliwości, poprosiłbym spojrzał na to i sam wydał opinię czy to nie przypadkiem jakiś przekręt. Istotnie to był, kolokwialnie mówiąc "wałek" a raczej próba wymuszenia płatności, ale o tym za chwilę.

Nadawcą listu jest poważnie brzmiąca instytucja, czyli Centralny rejestr firm i działalności gospodarczych. Najpierw zacytujmy zawartość listu, bo to może Was zainteresować.

Centralny Rejestr Firm i Działalności Gospodarczych.Z siedzibą w Warszawie 00-140, NIP 7272789873, Al. Solidarności 115/2

W dniu 31.01.14 dokonano wpisu firmy do CENTRALNEJ EWIDENCJI I INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCIACH GOSPODARCZYCH. Na podstawie art.2 ustawy z dnia 2 lipca 2004r. ( DZ. U. Nr47, poz. 278, z późn. zm.