ooniprobe ooniprobe 2.9.1

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń
Pobierz program
lub zeskanuj:

ooniprobe to aplikacja testująca połączenie sieciowe pod kątem cenzury. Pozwala ona wykryć, czy strony są blokowane, czy ruch jest przechodzi przez programy potencjalnie nadające się do podsłuchiwania ruchu oraz jaki wpływ ma to wszystko na szybkość połączenia.

Dane zebrane przez aplikację zostaną udostępnione na rzecz Open Observatory of Network Interference, gromadzącej dowody na istnienie cenzury i ujawniającej różne przypadki ingerencji w komunikację internetową.

ooniprobe stara się wykryć takie zmiany, jak modyfikacja wpisów DNS, blokady TCP/IP czy przez niewidoczne proxy. W aplikacji został także zaimplementowany Network Diagnostic Test, który stara się zmierzyć wydajność sieci, łącząc się z najbliższymi serwerami mLab. Może to pomóc przy wykrywaniu różnych przekierowań.

Projekt jest otwartoźródłowy. Kod można znaleźć na GitHubie. Wszystkie dane są ogólnodostępne na stronie.

Uwaga!

Korzystanie z ooniprobe może naruszać regulamin dostawcy Internetu lub nawet prawo w niektórych krajach. Możliwe, że dane zebrane przez projekt OONI będą zawierały adres IP lub inne informacje, które mogą pomóc zidentyfikować użytkownika. Korzystanie z aplikacji będzie też widoczne dla innych użytkowników smartfonu czy tabletu, włącznie z pracodawcą czy służbami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!