openSUSE 10.3 Alpha 5

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się piąta testowa wersja (Alpha) dystrybucji openSUSE 10.3. Jej twórcy ulegli panującym ostatnio trendom i przygotowali wydania w postaci płyt LiveCD.

Nowy openSUSE pracuje pod kontrolą jądra w wersji 2.6.22 rc4 i biblioteki glibc 2.6. Cały system został uporządkowany, usunięto niektóre zbędne zależności dzięki czemu zyskano nieco na wydajności. Dokonano także wielu zmian w strukturze pakietów, cześć z nich podzielono, dzięki czemu zmniejszono zapotrzebowanie na miejsce na dysku i umożliwiono instalację z jednej płyty CD.

openSUSE od wydania 10.3 Alpha 5 występuje dodatkowo w postaci dwóch płyt CD pozwalających na uruchomienie systemu bez instalacji na dysku i przetestowanie jego możliwości. Płyty różnią się dostępnym środowiskiem graficznym, jest to KDE lub GNOME.

Przypominamy, że testowe wersje systemów mogą zawierać błędy i powinny być używane tylko przez doświadczonych użytkowników. Kolejne testowe wydanie zapowiadane jest na 19 lipca, a wersja stabilna powinna ujrzeć światło dzienne w październiku.

Więcej informacji na temat nowego testowego openSUSE na stronie twórców.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy