reklama

openSUSE 11.0 RC1

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano pierwszą i zarazem ostatnią wersję kandydującą dystrybucji openSUSE 11.0.

Oferuje ona wiele poprawek wprowadzonych przez społeczność open source i zespół programistów firmy Novell. W stosunku do poprzedniej wersji testowej (trzeciej bety), w systemie pojawiło się nowe jądro w wersji 2.6.25.4, otwarta implementacja technologii .NET, pozwalająca na uruchamianie aplikacji pisanych w tym języku m.in. pod kontrolą Linuksa Mono 1.9.1 i narzędzie umożliwiającego uruchamianie aplikacji windowsowych Wine 1.0rc2. Biblioteka xine-lib została zaktualizowana do wersji 1.1.12, poprawiono też ponad pięćset błędów oraz około 1100 w stosunku do poprzedniego wydania.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, już za niespełna trzy tygodnie, 19 czerwca światło dzienne powinna ujrzeć stabilne wydanie jedenastki. Szczegółowe informacje na temat nowej testowej wersji openSUSE znaleźć można na stronie domowej dystrybucji natomiast obrazy płyt dla poszczególnych architektur sprzętowych można pobrać z jednego z mirrorów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić