Kurtmedia – historia prawdziwa z beznadziejnym sklepem w tle…

Z uwagi, że stara płyta wygrana na moim pierwszym Hotzlocie odmówiła posłuszeństwa za radą wielce szanownego Pangrysa ;) postanowiłem zakupić płytę ASrock Z77 Pro3.

Przed zakupem tradycyjnie sprawdziłem ceny zarówno, na Allegro jak i na Ceneo.Bez większego zdziwienia z mojej strony okazało się, iż najlepsze oferty są na Ceneo. Szybki przegląd propozycji i wybór padł na

Windows Phone 8 i jego wady....

Ostatnio postanowiłem zmienić telefon. Jestem osobą, która stara się przy wyborze produktu wybrać coś co odpowiada potrzebom i jednocześnie nie przepłacać za markę lub niepotrzebne gadżety.

Do tej pory byłem użytkownikiem tel. z Androidem, zaczynając od 1.6 na wersjach 4.< kończąc.

Ceniłem ten system za możliwości jakie teoretycznie daje – masa opcji i ustawień, programów czy nawet gier. Jednak latka lecą i człowiek zaczyna stawać się istotą leniwą.

Optoma Pico PK 301 - Mały, ale jary ?

Szczęśliwym trafem wpadł mi na dłużej w ręce projektor LED firmy Optoma Pico PK301. Co wyróżnia go spośród setek modeli konkurencji? Przede wszystkim waga (250g) i wymiary (12x7x3 cm) Tylko czy taki mikrus ma jakieś praktyczne zastosowanie?

Pora się przekonać...

Parametry ze strony producenta

  • jasność 50 ANSI lum
  • kontrast 2000 : 1
  • obsługa HD
  • rozdzielczość do obrazu z karty WVGA (854 x 480)

Moja nowa miłość...?

Podobno mężczyzna bez nałogów, to nie mężczyzna, dlatego bez bicia przyznaje się do jednego – uwielbiam książki i pochłaniam je hurtowo.

Na ostatnim HotZlocie Pigmej – tak to wszystko Twoja wina :), zademonstrował nam swojego Kindla i od tego czasu zachorowałem na punkcie e-czytników.

Cóż całość opiera się na technologii E-ink

Nietypowe zastosowanie LibreOffice i projektora

Dzisiaj dla odmiany przedstawię nietypowy sposób wykorzystania pakietu biurowego Libre.

Ponieważ mój klub bierze udział w I Lidze Seniorów w zapasach w stylu wolnym, jesteśmy gospodarzami kilku meczy. Prezes stwierdził, że zrobimy porządne multimedialne show. Wpadłem na pomysł, aby na dużym ekranie za pomocą projektora były wyświetlane filmy promujące klub i sponsorów.

Bo nie warto przepłacać... Laptop za 1000 zł?

Mój dzisiejszy wpis będzie dotyczył produktu z… Biedronki ;P

Od dawna zastanawiałem się w jakim celu ludzie wydają duże pieniądze na sprzęt komputerowy nie będąc w stanie wykorzystać całej mocy sprzętu?Po co komuś laptop z ilomaś tam procesorami, „wypasioną” kartą graficzną, skoro potrzebuje komputer do sporządzania dokumentów, serfowania po necie czy też obejrzenia jakiegoś filmu?

Wracając do meritum

W moim mieście po remoncie otworzyli z hukiem Biedronkę, oprócz kilku ciekawych gadżetów, można było nabyć laptopa: