Ubuntu & Libre do pracy biurowej? Cz. II

W założeniu miałem tu opisać moje testy z LibreOffice, bo zaczynając pisać poprzedni wpis nie wiedziałem jeszcze co wybiorę. Jednak po przeczytaniu komentarzy pod Częścią I StawikPiasta, który twierdzi, iż Offica 365 można używać także offline doszedł do przetestowania kolejny wariant:

IV Wariant – Office 365 – subskrypcja miesięczna niecałe 25 zł (zależności od kursu euro)(opcja już nieaktualna, nie można używać tej wersji offline)

Część osób polecała korzystać właśnie z pakietów biurowych w trybie online, ale ja jestem troszkę sceptycznie do tego nastawiony.

Ubuntu i Libre do pracy biurowej? Cz. I

Początkowo chciałem ten temat umieścić w jednym wpisie, ale z uwagi, że mało kto tu czyta całe teksty, a i tak potrafi bez tego je skomentować, postanowiłem podzielić wpis na części.

Oprych chce zarobić

Chcąc troszkę rozwinąć swoją działalność zarobkową, a także dać dorobić innym, muszę zainwestować w oprogramowanie. Nie ukrywam, że z ciekawością przeczytałem wpis: „LibreOffice Writer rzucony na głęboką wodę”

Formularze w Microsoft Office

Dzisiaj dla odmiany nie będzie to tekst o wyższości Ubuntu nad Windows Seven, a o ciekawej funkcji pakietu biurowego Microsoft Office jaką są formularze.Funkcja ta jest w Office 2003 i 2007 – podejrzewam, iż jest też w Office 2010. W darmowych edytorach tekstu nie znalazłem tej funkcji działającej tak bezproblemowo jak w produktach Microsoftu.

Gdzie i kto może stosować funkcję formularzy

Jeśli ktoś ma dokument, który bardzo często edytuje, zmieniając w nim tylko kilka danych typu: nazwisko, numery, daty, itp.

Ubuntu x64 10.04 - Dzień I

Krótka uwaga na początek.Nie jestem fanboyem windowsa czy linuxa. Dla mnie najważniejsza jest wygoda i praktyczność użytkowania. Z oczywistych powodów moje doświadczenie, to głownie Windows (3, 95, 98, 98SE, 2000, XP, XPx64, Seven) plus Dos i C64 :PDo tej pory miałem z linuxem kilka prób w rodzaju LiveCD czy też wersji do odzyskiwania danych i haseł.Postaram się przedstawić moje zmagania z tym systemem, przecież wg. opinii użytkowników tego portalu Linux jest dobry na wszystko i bezproblemowy