ownCloud ownCloud 2.17

Strona główna Android Akcesoria Przechowywanie w chmurze
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja służy do szeroko rozumianego zarządzania plikami przechowywanymi w prywatnej chmurze, stworzonej w oparciu o usługę ownCloud.

ownCloud to usługa, która pozwala użytkownikom tworzyć własny, dopasowany do indywidualnych potrzeb dysk internetowy, w którym duży nacisk położony jest na ochronę prywatnych danych.

Aplikacja mobilna na Androida otwiera dodatkowe możliwości przed osobami, które korzystają z ownCloud. Pozwala ona przeglądać wszystkie przesłane do chmury pliki, tworzyć nowe, udostępniać je (a także całe foldery) innym osobom i korzystać z synchronizacji danych między różnymi urządzeniami. Udostępniając pliki za pośrednictwem aplikacji mobilnej, możemy skorzystać z opcji ustalenia daty, kiedy link do udostępnionych danych straci ważność, a także zabezpieczyć hasłem nasze materiały. Hasłem możemy również ograniczyć dostęp do samej aplikacji.

Za pomocą programu na Androida można również przesyłać pliki ze smartfonu lub tabletu do chmury stworzonej w usłudze ownCloud. Jedną z możliwości związanych z przesyłaniem danych jest opcja zautomatyzowanego przesyłania zdjęć oraz filmów do ownCloud. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w ustawieniach, a program - wzorem np. Zdjęć Google - sam zajmie się resztą, pracując w tle.

Program jest dostosowany do poprawnego wyświetlania na ekranach zarówno smartfonów, jak też tabletów. Aplikacja jest płatna, ale kosztuje nieco ponad 3 zł, nie jest to więc cena wygórowana.

Androidowa aplikacja ownCloud powstała jako projekt open source'owy, a jej kod źródłowy można znaleźć na GitHubie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!