r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ownCloud 2.6.0

Strona główna Android Akcesoria Przechowywanie w chmurze

Aplikacja służy do szeroko rozumianego zarządzania plikami przechowywanymi w prywatnej chmurze, stworzonej w oparciu o usługę ownCloud.

Galeria programu

ownCloud to usługa, która pozwala użytkownikom tworzyć własny, dopasowany do indywidualnych potrzeb dysk internetowy, w którym duży nacisk położony jest na ochronę prywatnych danych.

Aplikacja mobilna na Androida otwiera dodatkowe możliwości przed osobami, które korzystają z ownCloud. Pozwala ona przeglądać wszystkie przesłane do chmury pliki, tworzyć nowe, udostępniać je (a także całe foldery) innym osobom i korzystać z synchronizacji danych między różnymi urządzeniami. Udostępniając pliki za pośrednictwem aplikacji mobilnej, możemy skorzystać z opcji ustalenia daty, kiedy link do udostępnionych danych straci ważność, a także zabezpieczyć hasłem nasze materiały. Hasłem możemy również ograniczyć dostęp do samej aplikacji.

Za pomocą programu na Androida można również przesyłać pliki ze smartfonu lub tabletu do chmury stworzonej w usłudze ownCloud. Jedną z możliwości związanych z przesyłaniem danych jest opcja zautomatyzowanego przesyłania zdjęć oraz filmów do ownCloud. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w ustawieniach, a program - wzorem np. Zdjęć Google - sam zajmie się resztą, pracując w tle.

Program jest dostosowany do poprawnego wyświetlania na ekranach zarówno smartfonów, jak też tabletów. Aplikacja jest płatna, ale kosztuje nieco ponad 3 zł, nie jest to więc cena wygórowana.

Androidowa aplikacja ownCloud powstała jako projekt open source'owy, a jej kod źródłowy można znaleźć na GitHubie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

ownCloud 9 dostępny z nowościami we współdzieleniu i lepszą skalowalnością

18
OPROGRAMOWANIE 09.03.2016 | Maciej Olanicki

ownCloud to popularna usługa, która umożliwia stworzenie własnej chmury do przechowywania plików, która została wzbogacona o wiele przydatnych narzędzi. Dzięki nim ownCloud może nie tylko konkurować z takimi usługami jak Dysk Google czy Dropbox, ale w wielu aspektach oferować znacznie więcej. Udostępniona została właśnie nowa wersja usługi oznaczona numerem 9, która została ogłoszona wydaniem, które od początku istnienia ownClouda przynosi najwięcej nowości. W wersji 9.0.0 ownClouda położono nacisk przede wszystkim na współpracę z innymi użytkownikami. Dostępne wcześniej funkcję…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.