Gadżety rodem z Biedronki
liczba publikacji: 4pierwszy wpis: 22 Sierpnia 2011ostatni wpis: 18 Listopada 2013

Jak sama nazwa mówi w tej serii testuję gadżety (czyt. sprzęt elektroniczny) zakupione w sklepach sieci Biedronka.

Gadżety rodem z Biedronki cz.1 Przenośny głośnik USB

Biedronka to raczej znana wszystkim sieć supermarketów. Jego tajemnice zgłębił jeden z polskich polityków :-). Ale czy można w nim kupić tani i dobrej jakości sprzęt elektroniczny ? W pierwszej części postanowiłem opisać przenośny głośnik zakupiony kilka miesięcy temu – Clarus PS-9515.

Obudowa

Tylną stronę obudowy pokrywa wątpliwej jakości plastik. Mimo że nie użytkuję go zbyt intensywnie jest na nim pełno rys. Na szczęście nie są one zbyt widoczne. Bok urządzenia pokrywa błyszczący plastik. Przednia część urządzenia przykrywająca 3 głośniki jest metalowa.

Gadżety rodem z Biedronki cz.2 Koncentratory USB

Dwa tygodnie temu umieściłem pierwszą część tej serii wpisów. Najwyższy czas na kolejną. Tym razem skupię się na dwóch hub'ach USB. Oba zakupiłem około 5 lat temu. Oprócz tego że zwiększyły liczbę dostępnych portów USB w moim komputerze pełnią również inną funkcję. Więcej o tym poniżej.

Pierwsze z gadżetów zostało wyprodukowane przez firmę Imago Digital. Jest połączeniem dwóch przydatnych urządzeń: czytnika kart oraz koncentratora USB. Wykonane jest z dość dobrej jakości błyszczącego plastiku. Z komputerem komunikuje się za pomocą złącza mini USB.

Gadżety rodem z Biedronki cz.3 Zestaw słuchawkowy

Bardzo często słyszę tezę, że to samo co w tradycyjnym sklepie można również kupić w Internecie i to znacznie taniej. Czy ta teza jest słuszna ? I tak i nie. Aby była prawdziwa, na jej końcu powinna znaleźć się gwiazdka, a poniżej małym druczkiem powinno być napisane: „Nie dotyczy sklepów Biedronka”. Sprzęt, który przyczynił się do częściowego obalenia powyższej tezy to słuchawki renomowanej firmy – Phillips SHP 1900 . Zostały one zakupione przeze mnie około 2 miesięcy temu.

Moim pierwszym spostrzeżeniem po wyjęciu słuchawek z kartonika to ich niska waga.

Gadżety rodem z Biedronki cz. 4 Głośnik Bluetooth Calisia BS 120

Czy wiedzieliście że w 1878 roku powstała Fabryka Fortepianów i Pianin założona przez Gustawa Arnolda Fibigera? Ja też nie. Taką informację wyczytałem z opakowania bezprzewodowego głośnika, którego właścicielem stałem się kilka dni temu. Producent oczywiście nie przypadkowo o tym wspomina. Rzeczona fabryka od połowy poprzedniego wieku nazywa się CALISIA a od 2013 r. produkuje jak to twierdzi producent „wysokiej jakości produkty audio”.