Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

VirtualStudy - zdobywanie wiedzy on-line

Witam.
Na wstępie chciałbym bardzo przeprosić, że ostatnio jestem raczej bierny użytkownikiem społeczności, ale nawał obowiązków nie pozwalają mi popracować nad tekstami na blog. Pracuję, studiuję, dodatkowo pracuję, oprócz tego jestem w trakcie pisania sporego jak na jedną osobę projektu do pracy dyplomowej...wszystko związane z szeroko rozumianą informatyką, więc jak mam chwilę wytchnienia to korzystam z pięknej jesieni albo delektuje się literaturą fantasy - odpoczynek każdemu się należy:).

VirtualStudy

Portal ten dostarcza bezpłatnych spotkań on-line poświęconych tematyce informatycznej. Dowiedziałem się o niej przez przypadek przeglądając strony poświęcone nowoczesnym technologiom. Przyznam szczerze, że jeszcze nie brałem udziału w żadnej organizowanej przez VirtualStudy sesji, ale zapowiada się naprawdę ciekawie - tym bardziej, że na pewno są szkolenia po których otrzymuje się dyplom uczestnictwa i/lub certyfikat (oczywiście po pozytywnie zdanym egzaminie).
Do uczestnictwa wystarczy nam rejestracja na stronie VirtualStudy, rejestracja na spotkanie/cykl spotkań oraz klient Microsoft Office Live Meeting 2007

reklama

Szkolenie IPv6

Pokusiłem się o ten krótki wpis po tym jak zobaczyłem szkolenie: Czwartki w wersji IPv6.
Zapowiada się naprawdę ciekawie, dlatego czym prędzej się zapisałem. Na powyższych spotkaniach omawiane będą:
zagadnienia adresacji,
budowa datagramu IPv6,
protokół ICMPv6,
protokół Neighbor Discovery,
migracja,
mechanizmy tunelowania 6to4/ISATAP/Teredo,
obsługa IPv6 w systemach Windows.
Aby uzyskać dyplom trzeba być na 7 z 10 spotkań - pod tym warunkiem można też przystąpić do egzaminu, gdzie pozytywny rezultat jest w przypadku co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi - wtedy otrzymamy certyfikat.

Na zakończenie

Ten wpis powstał szybciutko i ma charakter wyłącznie informacyjny - jeśli ja to odnalazłem i skorzystam, to dlaczego koleżanki, koledzy z Dobrychprogramów również nie mieliby się czegoś ciekawego dowiedzieć? Sam sobie dokładam obowiązków, ale mam nadzieję, że wkrótce znajdę trochę czasu, żeby poświęcić go na większą aktywność na DP. Pozdrawiam i miłego dnia. 

reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze