Dell Venue 7 - pierwsze wrażenia

Dzięki akcji Intela „Testy sprzętu z Intelem ” mam okazję przeprowadzić testy i zrecenzować tablet Dell Venue 7.

Przygoda z tym tabletem jest o tyle ciekawa, że używając kiedyś Samsung Galaxy SII bardzo zawiodłem się na platformie Android- jedną z jej bolączek były bardzo irytujące doświadczenia jak klatkowanie, chwilowe „zamrażanie” się (np. w kontaktach) jak i całkowity brak spójności i logiki interfejsu- co mi, typograficznemu „naziście” szczególnie doskwierało.

Kieszeń USB SATA2-USB2.0

Od dłuższego czasu borykałem się z brakiem miejsca na dane. Posiadam dysk SSD 120Gb w notebooku a korzystam z wirtualizacji, różnego rodzaju oprogramowania np. Visual Studio 2012 ultimate jak i różne aplikacje specjalistyczne oraz kilka gier. Miejsca na dane mam jak na lekarstwo.

Rozwiązaniem moich problemów okazał się zakup niedrogiej kieszeni na USB Natec Rhino do nieużywanego oryginalnego dysku HDD 500Gb z notebooka. Cena z przesyłką- niecałe 30zł.

Parametry

Nowy ultrabook cz.2

Kontynuacja wpisu (recenzji) notebooka ASUS K56CB

Pierwsze uruchomienie

Notebook był zakupiony z pre-instalowanym DOS-em. Chociaż docelowo miał pracować głównie na Windows 8 to wybrałem wersję bez systemu. Zadecydowało o tym posiadanie prze zemnie oryginalnej licencji Windows 8 Pro, brak SecureBoot w wersji bez Windows oraz niższa cena.

Pierwsze uruchomienie komputera dokonałem tylko w celu weryfikacji czy notebook działa.

Nowy ultrabook cz.1

Kilka tygodni temu "zmarł" gwałtownie mój laptop. Parametry miał nie najgorsze jednak chorował ciężko na chipset intel HM55 (szczegóły znajdziecie tutaj ).Do wyboru miałem- pogwarancyjną naprawę sprzętu (który z resztą na gwarancji już raz był)lub kupno nowego. Wybrałem nowy sprzęt.Przeglądałem prawie tydzień różne witryny, fora, sklepy szukając odpowiedniej konfiguracji.

Wymagania

Czego wymagałem?

HotZlotowy SSD

Witam czytelników po przerwie.

Zeszłego roku podczas HotZlot-u wygrałem w konkursie Transcenda dysk SSD 128Gb model TS128GSSD720.

Perypetie z SSD

Początkowo planowałem zrobić jego recenzję zaraz po zainstalowaniu w laptopie.Jako, że miałem laptopa na HotZlot to jeszcze w trakcie jego trwania zainstalowałem dysk.Pierwsze uruchomienie- dysk nie jest widziany przez BIOS.Czym prędzej wszedłem do biosu i zacząłem w nim szukać rozwiązania.Prawidłowo była odznaczona opcja pracy dysku w trybie AHCI- z resztą jedyna opcja dotycząca dysków.

Bing- reaktywacja cz.1

Na świecie istnieje zaledwie kilka liczących się wyszukiwarek takich jak-Google, Yahoo, Bing, chiński Baidu czy rosyjski Yandex.Niestety na chwilę obecną na polskim rynku jedyną liczącą się wyszukiwarką jest google.Wygląda jednak na to, że właśnie się to zmienia.

Od niedawna zauważyłem wzmożony ruch Binga na stronach którymi się opiekuję- bardzo mnie to zainteresowało.

Sztuczna inteligencja

Witam wszystkich czytelników po dłuższej przerwie. Chciałbym tym wpisem zapoczątkować serię która będzie opisywać dokonania obecnej techniki.

Sztuczna inteligencja

Wyobrażacie sobie dzień, kiedy sztuczna inteligencja posiądzie umiejętności daleko wykraczające poza ludzkie możliwości?

Minie jeszcze trochę lat zanim komputery nauczą się w pełni samodzielnego, abstrakcyjnego myślenia. Moim zdaniem, jest to kwestia do 15 lat, a technika będzie na tyle zaawansowana, aby wyręczyć nas w znacznej większości czynności.

Wyłudzenie domeny

Tydzień temu rozpocząłem serię wpisów na temat programowania w C# i .NET. Niestety, z racji pewnej zupełnie nie oczekiwanej sytuacji kontynuację zamieszczę dopiero w ciągu najbliższych dni.

Słowem wstępu

Zdarzyła się dla mnie w tym tygodniu wyjątkowo nieciekawa sytuacja. Pewna firma niemiecka zajmująca się dostarczaniem usług budowy stron www, rejestracją domen etc. wystąpiła z irracjonalnym żądaniem oddania lub udostępnienia domeny, którą posiadamy w rodzinie… od 2004r.

Budowanie aplikacji w C# i .NET część I

Zgodnie z obietnicą daną tfl przedstawię, w sposób możliwie najprostszy jak stworzyć przykładową aplikację Hosts Editor którą to pokazałem i udostępniłem w moim wcześniejszym wpisie. Wpis jest dla osób zainteresowanych i niezaznajomionych z Visual Studio oraz językiem C# i platformą .NET. Z racji zakresu materiału który tu przedstawię wpis zostanie podzielony na kilka części.

Podstawy

Aby móc pokazać Wam jak stworzyć taką lub podobną aplikację przedstawię kilka danych i informacji niezbędnych do zbudowania takiego programu.