Zabawy komputerowe, cz.3 - Zmiana kursorów na ekranie logowania (Windows)

Tym razem krótki wpis, bo byłem zajęty dłubaniem z nudów w plikach systemowych na wirtualnej maszynie (tak, z powodzeniem bawiłem się VirtualBoksem na mej Vektrze VL400). Prosta porada dla tych, którzy personalizując system, zwracają uwagę na najdrobniejszy szczegół.

Nie chce mi się biegać na drugi koniec domu i się bawić Tualatinem, by sprawdzić czy da się wprowadzić te zmiany na Siódmej Windzie (Windows 7), tak więc przyjmijmy że ten poradnik dotyczy XP.

reklama

Jako że nie mam żadnego pomysłu jak na ekranie logowania odpalić applet panelu sterowania, odpowiadający za ustawienia myszy, wpierw posłużyć musimy się aktualnie zalogowanym profilem, na którym czytamy ten wpis. Czyli odpalamy Panel sterowania, wchodzimy w ustawienia myszy i ustawiamy interesujące nas kursory (jako że i tak zaraz będziemy dłubać w rejestrze, przyjmuję że umiejętność czytania ze zrozumieniem i obsługiwania intuicyjnych elementów systemu masz w jednym palcu i nie wyjaśniam, jak ustawić kursory).

Gdy ustawienia mamy już dobrane, należy odpalić edytor rejestru (Start > Uruchom > regedit.exe). Wchodzimy w HKEY_CURRENT_USER > Control Panel. Klikamy prawym na "Cursors" i wybieramy opcję "Eksportuj". Zapisujemy pod dowolną nazwą na dysku (chociażby "jakis_syf_do_ustawiania_kursorow.reg") i otwieramy utworzony plik Notatnikiem. Teraz tylko wybrać z menu opcję "Edycja" i "Zamień" (ew. nacisnąć CTRL+H). Okno, które wyskoczy, wypełniamy następującymi informacjami.

Znajdź: HKEY_CURRENT_USER
Zamień na: HKEY_USERS\.DEFAULT

Naciskamy przycisk "Zamień wszystko", a potem zapisujemy plik. Wchodzimy do lokalizacji, gdzie go zapisaliśmy i otwieramy go z dwuklika. I tutaj pojawia się dylemat... Musisz dogłębnie zastanowić się, czy faktycznie chcesz to zrobić, zadać sobie pytanie... "Czy po przebrnięciu tego całego tekstu, chcę zmienić kursory na ekranie logowania...? Czy postępuję zgodnie ze swoim sumieniem?"Albo po prostu nacisnąć przycisk "Tak".

Jeśli system nie napotka żadnych problemów przy dodawaniu klucza do rejestru, kursory na ekranie logowania powinny się zmienić. 

Komentarze