10 polskich studentów jedzie na praktyki do centrali Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

W tym roku aż 10 studentów z Polski wyjedzie na praktyki, które odbywają się w Centrali Microsoft w Redmond, w ramach corocznego programu EMEA Internship Program. Pod opieką mentorów, praktykanci będą przez 12 tygodni zaangażowani w pracę poszczególnych grup produktowych. Wybrani kandydaci zostali wyłonieni spośród 50 studentów rekomendowanych do programu przez profesorów, dziekanów lub kierowników katedr najważniejszych uczelni technicznych w Polsce.

W 2006 roku w programie wzięło udział aż 150 studentów z regionu EMEA, na finalne rozmowy z rekruterami z Redmond zostało zaproszonych 70 osób, a na praktyki zakwalifikowano w sumie 24 studentów. Program EMEA Internship umożliwia najlepszym studentom informatyki dogłębne poznanie technologii Microsoft. Często stanowi też pierwszy krok do zdobycia zatrudnienia w Microsoft. Praktyki w Redmond pozwolą wyróżnionym studentom na udział w rzeczywistych projektach prowadzonych w firmie Microsoft, często kluczowych dla firmy oraz całej branży. Praktykanci, pracując na stanowiskach Inżyniera Projektanta Oprogramowania, będą mieli możliwość włączenia się w pracę nad aktualnie tworzonymi i testowanymi produktami. Będzie to dla nich również okazja do podjęcia wyzwań i nauki poprzez doświadczenie w gronie innych programistów.

Z grona 50 studentów zgłoszonych do programu przez polskie Uczelnie wybrano początkowo 30 osób, z którymi przeprowadzone zostały rozmowy kwalifikacyjne. Kandydatury 24 osób przesłano do Redmond, a w marcu tego roku odbyły się rozmowy z wybranymi osobami, prowadzone przez osoby rekrutujące z centrali Microsoft. Po raz pierwszy odbyły się one w Warszawie, w polskim oddziale firmy, a nie w Monachium czy Paryżu, jak to miało miejsce do tej pory. Jest to rezultat nadzwyczaj wysokiego poziomu reprezentowanego przez studentów pochodzących z Polski, a co za tym idzie -sporej liczby potencjalnych praktykantów. Ostatecznie, w wyniku tegorocznej rekrutacji na praktyki wyjedzie aż 10 osób z Polski. W tym gronie jest dwóch studentów, którzy brali udział w rywalizacji i zakwalifikowali się do udziału w praktykach w Redmond już po raz drugi.

© dobreprogramy
s