Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Dobra mysz w przystępnej cenie - Natec Falcon

Witam czytelników serwisu dobreprogramy.pl. W tym wpisie postaram się przybliżyć Wam ciekawą mysz firmy Natec. Zapraszam do lektury.

Mysz komputerowa jest urządzeniem od którego w dużym stopniu zależy komfort pracy przy komputerze. Dlatego zakup myszy powinien być przemyślany, a mysz dostosowana do naszych potrzeb.

Wygląd i wykonanie

Prezentowana mysz na pierwszy rzut oka wydaje się dość mała. Tak też jest w rzeczywistości, więc osoby o dużych dłoniach mogą nie być zadowolone. Bezprzewodowy gryzoń jest dobrze wyprofilowany, a dzięki gumie znajdującej się po bokach nie ślizga się i pewnie leży w dłoni. Obudowa z szarego, matowego plastiku wydaje się być solidna i nie trzeszczy pod naciskiem dłoni. Na spodniej części urządzenia znajdziemy pokrywę baterii, włącznik, przycisk komunikacji z odbiornikiem, oczko sensora oraz szczelinę, do której można wsunąć odbiornik na czas transportu.

Komunikacja bezprzewodowa

Odbiornik podłączany do złącza USB jest mały, a jego „wystająca” część ma ok. 15mm x 8mm x 7mm. Jest to szczególnie istotne jeśli chcemy podłączyć mysz do laptopa. Zasięg sygnału wynosi ok. 8 metrów.

Sensor

Laserowy sensor może pracować w dwóch trybach (800 i 1600 DPI). Przycisk na górze obudowy umożliwia szybką zmianę prędkości poruszania się kursora po ekranie. Wskaźnik myszy porusza się płynnie i nie przeskakuje. Myszka dobrze działa na większości powierzchni, lecz nie popracujemy nią na gładkim szkle.

Przyciski i rolka

Oprócz dwóch standardowych przycisków, do dyspozycji mamy rolkę umożliwiającą przewijanie w czterech kierunkach, która funkcjonuje także jako 3 przycisk. Obrót kółeczka jest praktycznie nie słyszalny, a pochylanie rolki na boki odbywa się z wyczuwalnym skokiem. Po lewej stronie obudowy znajdziemy dwa dodatkowe przyciski obsługiwane kciukiem, które domyślnie pracują jako "naprzód" i "wstecz". Są one bardzo przydatne przy obsłudze przeglądarki internetowej, lub eksploratora plików. Przyciski te są nieco schowane w obudowę co może w pewnym stopniu utrudniać ich użycie, lecz po przyzwyczajeniu są one bardzo wygodne. Na górze obudowy, tak jak już wcześniej wspomniałem znajduje się przycisk zmiany DPI wraz z czerwoną diodą sygnalizującą wybraną rozdzielczość lub niski poziom baterii.

Zasilanie

Myszka potrzebuje dwóch baterii lub akumulatorków o rozmiarze AAA. Czas pracy na jednym komplecie ogniw zmienia się w zależności od ich rodzaju. Na tanich bateriach myszka wytrzymała około 2 tygodnie intensywnego użytkowania, a na bateriach alkaicznych ok 4 miesięcy. W przypadku akumulatorków czas ten zależy nie tyle od pojemności, co od jakości ogniw (występowanie zjawiska samorozładowania).

Dołączone akcesoria

Do gryzonia dołączony został mały woreczek, który przydaje się podczas transportu. W opakowaniu znajdziemy także komplet baterii, instrukcję obsługi w postaci małej książeczki oraz płytę ze sterownikami.

O oprogramowaniu

Dołączone oprogramowanie jest przystosowane jedynie do systemu Windows. Jednak, myszka działa z komputerem pracującym pod kontrolą systemu Linux Ubuntu 11.10. Instalacja z płyty nie jest konieczna (również w systemie Windows), lecz oprogramowanie zainstalowane automatycznie przez system (po podłączeniu urządzenia), czasami nie radzi sobie z obsługą przewijania na boki.

Aby móc przypisać do danego przycisku inną funkcję, musimy wgrać do sterownik z dysku CD-ROM.

W okienku ustawień myszy mamy wtedy możliwość wybrania przycisku i ustawienia jednej z kilku opcji. Trzeba jednak przyznać, że producent nie postarał się przy projektowaniu oprogramowania i wygląda ono na trochę przestarzałe.

A więc?

Mysz Natec Falcon to bardzo dobre urządzenie. W swojej cenie wynoszącej około 75 zł (według serwisu ceneo.pl) nie ma zbyt dużej konkurencji. Jakość wykonania wcale nie odbiega od droższych rozwiązań firmy Logitech, a niewielkie rozmiary (choć dla niektórych mogą okazać się wadą) umożliwiają wygodny transport. Duża ilość funkcji, zastosowane technologie i przystępna cena powodują, że mimo wad Natec Falcon jest pozycją godną uwagi podczas wyboru nowej myszy komputerowej.

Aby zapoznać się z szerszą specyfikacją techniczną proponuję udać się na stronę producenta. 

windows sprzęt oprogramowanie

Komentarze

0 nowych
  #1 09.07.2012 22:34

Rolka ma odczuwalny skok, czy jest przewijanie jest zupełnie płynne? ;)

pp.www.pp   3 #2 10.07.2012 09:15

Nie ma możliwości wyłączenia skoku w rolce i nie da się przewijać płynnie. W tej cenie (ok 75zł) jest niewiele urządzeń posiadających tę funkcję.

Autor edytował komentarz.
W_tym_temaciE   5 #3 11.07.2012 17:35

Dobra?
Nie powiedziałbym, jakiś kijowy sensor.
Dobre, to mogą być w tej cenie Microsoft Comfort Mouse 3000, lub A4Tech X760 White.

pp.www.pp   3 #4 11.07.2012 20:38

Używam tej myszki od dłuższego czasu i opisałem swoje spostrzeżenia. Jeśli twierdzisz, że są jakieś lepsze myszki w tej cenie (choć te które podałeś mają "ogonek"), to pewnie masz rację. Mi jednak w zupełności wystarcza Natec Falcon. Co do sensora: nie zauważyłem jakiś specjalnych wad, kursor chodzi płynnie i nie przycina się.

Autor edytował komentarz.
soanvig   10 #5 16.07.2012 10:56

Wypróbuj A4TECH X7 model X-748K, która jest tańsza (około 65 złotych) i w mojej opinii jest niewiarygodną myszą! Spora dowolność konfiguracji (za pomocą gotowych funkcji lub projektowania własnych), bardzo pewny uchwyt (i ręka nie poci się!). Bardzo dobre ślizgacze. Do tego idealna dla sporych dłoni, bo i sama jest duża (co kto woli zresztą). 3200 DPI. 3 dodatkowe przyciski. Stosunkowo ciężka, nawet bez dodatkowych ciężarków. Bezproblemowa. Troszkę prześwituje dioda regulacji DPI między przyciskami głównymi, ale to nie przeszkadza.
Osobiście nie lubię małych myszek, jak na moje to są cholernie nieporęczne i to nie tylko dlatego, że mam dużą dłoń.

  #6 23.06.2015 16:09

Jaki ten A4Tech ma zasięg? Mógłbyś przetestować i podać w metrach? :]