45,1 proc. Polaków korzysta z Internetu

Strona główna Aktualności

O autorze

Według badań NetTrack, przeprowadzonych przez MillwardBrown SMG/KRC, za okres od kwietnia do czerwca 2008 roku, systematycznie wzrasta liczba mieszkańców Polski korzystających z Internetu.

Obecnie użytkownicy Sieci w naszym kraju stanowią 45%, co jest równocześnie wzrostem o blisko trzy punkty procentowe w porównaniu z ubiegłymi kwartałami. Zdecydowana większość (86.6%) korzysta z Internetu w domu, jedna czwarta (25.4 proc.) w pracy, 8.1 proc. w szkole lub na uczelni, 6.8 proc. u znajomych i 1.5% w kawiarni internetowej. Z osób dysponujących łączem w pierwszym z nich, 77,2% stanowią użytkownicy stałych łącz, 4,4% łączący się drogą bezprzewodową, 0.6% za pomocą telefonu komórkowego, z kolei 2.4% przy użyciu modemu (dial-up).

Najliczniejszą grupą Internautów są osoby w wieku pomiędzy 25, a 39 rokiem życia (36%), zaś tuż za w przedziale 15-24 lat (33%). 51% użytkowników to mężczyźni. Dodatkowo, zdecydowana większość ankietowanych, bo aż 71,2% korzysta z sieci codziennie lub prawie codziennie natomiast zaledwie 1,3 proc. łączy się z Internetem rzadziej niż raz na miesiąc. Najczęściej odwiedzaną witryną jest z kolei wyszukiwarka Google.

Najnowsze wyniki badań NetTrack są bardzo optymistyczne, zarówno w porównaniu z ubiegłym rokiem, jak z wcześniejszymi latami, kiedy liczba mieszkańców Polski mających dostęp do Internetu oscylowała w graniach jedynie ok. 20 procent. W badaniu wzięło udział 5262 osób.

© dobreprogramy