OpenGL "AZDO" vs Metal vs Mantle vs DX12 vs OpenGL "Next"

Rok 2015 według wszelkich znaków na niebie i ziemi będzie przełomowy jeśli chodzi o hardware. Nowe architektury GPU, stacked RAM, 16/14nm i inne dziwy. A po stronie softwarowej proszę Państwa cofamy się do epoki kamienia łupanego czyli Win95!(*) Wszystko za sprawą wysypu nowych API i "nowego" spojrzenia na karmienie GPU danymi. Pierwsza część z serii to krótka prezentacja kandydatów na miano króla dżungli.

Prezentacja rywali

Werble, fanfary, pokazy pirotechniki, etc. zanim każdy z kandydatów wejdzie na ring ;)

Ups. Ale mi się nie należy ta odznaka!

Chodzi o wirtualnego imprezowicza. Zostawiłem kompa włączonego jak wychodziłem na imprezę. Więc od ~19.30 do teraz ~6, mnie na DP nie było.

Swoją drogą określenie aktywności użytkownika w sposób algorytmiczny to nie lada wyzwania. Może trzeba by było na następny rok wyświetlić jakiś przycisk zgłoszenia obecności? Tak, że tylko ludzie siedzący przy kompach zostali by policzeni (i boty oczywiści ;) ) 

5 spostrzeżeń po kupnie nowego tabletu

Sprawiłem sobie prezent. Tablet. Kruger & Matz 1065 (bez 3G). Poniżej spostrzeżenia z pierwszych chwil.

Zakupy

Wiedziałem co chcę kupić. 10 cali, wyświetlacz 200+ ppi, a custom rom jako wisienka na torcie. Wiedziałem też do czego będzie mi służył - czytanie książek, często technicznych. Jednak zamienienie tych wymagań na konkretną nazwę lub ich liczbę mnogą okazało się trudne. No chyba żebym miał 2 tysie złotych upchane w jakiejś skarpetce.

Szybka rundka po operatorach przekonała mnie że ci lubują się w zeszłorocznych nowościach...

Nexus 5, kilka słów po 2 dniach użytkowania.

Nowa praca nowy telefon. :) Dla mnie oznacza to możliwość korzystania z nowego Nexusa. Aż mnie palce świerzbią aby na weekendzie zapuścić custom roomy :)

Ale po kolei.

Zakup

Oczywiście przez Allegro. Ceny salonowe to czyste ździerstwo. Nexus 6 16GB za 350zł więcej niż na aukcji. Oczywiście z aukcjami też trzeba uważać i sprawdzać opinie o kupującym.... Jak i uważnie czytać OPIS telefonu.

Przynajmniej jeden sprzedawał oferował Nexus 5 32 black po cenie Nexusów 32GBtowych, po czym okazało się, że to tylko Nexus 5 16 GB + karta SD 16

Mir vs Weston vs X.org.

X11 Niechciany król dżungli.

X11 to protokół, określa on co aplikacja ma zrobić aby wyświetlić graficzne dane na ekranie. X11 jest bardzo starym protokołem (powstał w 87' !!!), nie rozwijanym i nie modyfikowanym od samego powstania. X11 nie nadaje się i nie przewiduje zastosowań jakich oczekuje dzisiejszy użytkownik. Problem ten obchodzono przez tworzenie rozszerzeń do tego protokołu. Pozytywnym efektem jest częściowa przydatność X11 dla dzisiejszego środowiska.

Problemy z komunikacją. DDoS. Uciążliwe wiadomości RSS, które znikają.

"Być może to pomoże – ale też cała historia pokazuje, że fani programowania i Open Source to nie tylko bojący się własnego cienia okularnicy – krewkich i wulgarnych ludzi wśród fanów Pythona nie brakuje."

Albo, że nikt nie przeją się tak drobnym szczegółem jak "prawda"...

Wyszło na to, że to mała fundacja vs mała firma. Tylko mała fundacja pomaga dużej społeczności. Do tej pory było jeden za wszystkich to i zrobili "wszyscy za jednego". xD

Swoją drogą Google Docs to idealne narzędzie do DDoSowania dużych serwisów.