WebCL czyli OpenCL przeniesiony do internetu.

Komputery wykorzystywały karty graficzne odkąd były one dostępne. W miarę rozwoju techniki możliwe obliczenia były coraz bardziej złożone, oraz coraz bardziej uniwersalne. W pewnym momencie można było nawet wskazać jak a nie tylko co ma być obliczone. Jednak dopiero niedawno producenci kart graficznych są w stanie wyprodukować karty zdolne do naprawdę uniwersalnych obliczeń.

Diabeł tkwi w szczegółach.

Jak to jest, że plik może być na pulpicie, ale może go tam jednocześnie nie być?

Widziany jest tylko przez odtwarzacz multimediów, ale już nie przez samą powłokę systemową, choć gdy skopiujemy go 2 raz to system posłusznie i uniżenie doniesie, że kopiujemy bez potrzeby po plik się tam znajduje.

Gdy chcemy wybrać go jako załącznik maila to też go nie widać. Gdy zastosujemy metodę przeciągnij/upuść ścieżka zostaje podana dobra (wraz z nazwą samego pliku!!) lecz samego pliku już nie ma?

Pięć minut walki z wiatrakami i dałem sobie spokój.

HTML5Labs, MSowy sposób na niestabilne nowości?

Wojna, wojna nigdy się nie zmieniaMicrosoft postawił sobie za punkt honoru pokazanie IE9 jako innowacyjne przeglądarki. I nie tylko w sensie popatrzcie jakie IE9 jest wspaniałe w porównaniu z poprzednikiem! Ale i w porównaniu z konkurencją.

Dwoma najgorętszymi punktami są:

? HTML5 ? akceleracja sprzętowa

Oczywiście PR swoimi prawami się rządzi. Tak więc akceleracja jest najlepsza na świecie (bo jest pomijając oczywiście, że pierwsze miejsce IE9 dzieli z FF4, ale tylko na V i 7, cała reszta to FF ), a HTML5?

Nokia Grand Strategy.

1) Modernizować Symbiana. Jego czas jeszcze nie nadszedł.2) Tworzyć we współpracy z Intelem system następnej generacji, MeeGo.3) Udostępnić łatwą, bezbolesną, i bezpłatną drogę migracji aplikacji z Symbiana do MeeGo.4) Udostępnić platformę dystrybucji oprogramowania (sklep z aplikacjami).5) Przenieść ogromny udział w rynku zwykłych telefonów, na udział w rynku smartfonów.

Ta strategia przynosi skutki.1. Nokia wykazuje zysk w każdym kwartale 2010 roku!2.

Nie obiektywny test Visual Studio 2010 Professional pt 1.

Yeah. Wszyscy na około zdają się chwalić VS. Szczególnie za Intelisens (czy jak kol wiek się to pisze).Potrzebuje teraz IDE pod Wingrozą, więc pomyślałem, że spróbuję, bo licencję mam z MSDNAA.

Sam lubię programować (prawie wszystko) a zazwyczaj koduję pod Linuksem, często bez żadnego IDE (konsola + vim), lub w Eclipse lub Qt Creator (choć inne też próbowałem).

Więc ocena będzie subiektywna, kreowana okiem uniksowego programisty.

Win7 Professional 64bity z MSDNAA.

Poproszę trzeci wymiar!

Szybkie i efektowne 2D.

Pewnie wszyscy, którzy spoglądamy na rozwojowe wersje przeglądarek znamy Fish Tank, demo które stało się testem na wyniki którego patrzymy z wielką uwagą. Nie tak dawno, MS dodało też demo Galactica. Też w formie testu.

Obydwa demo mają wyeksponować wydajność z jaką IE9 obsługuje grafikę 2D (i jakie kłopoty może mieć z tym konkurencja).

Linux przyspiesza....

Kolejna wojenka pod newsem nam rozgorzała.

A szkoda, w komentarzach padły ciekawe pytania, ale odpowiedź utonęła by w przypuszczeniach i dociekaniach jakiej płci jest jeden(na) z użytkowników DP.

1. Jak działa Łatka?

Grupuje zadania według TTY z którego zostały uruchomione.

Po polsku: jeżeli zadanie uruchomimy z innego terminala (konsoli) to jądro będzie na nie patrzyło inaczej. Inaczej też obdzieli je zasobami.

2. Przyspiesza?

I TAK i NIE.