"A" inwentaryzacja pingwinostanu ciągle trwa...

Nie każdy ma okazję zapoznać się z różnymi dystrybucjami Linuksa. Nie każdy jest w stanie rozpoznać Linuksa gdy już z niego korzysta. I nie każdy jest w stanie znaleźć te dystrybucje które najbardziej mu pasują.

Dlatego postanowiłem "odkryć na nowo" parę dobrych dystrybucji Linuksa, o których nie każdy musiał słyszeć (również o tych, których nie uruchomimy na naszych intelowskich pecetach).

Dziś będzie o ArtistX dystrybucji przeznaczonej dla artystów.

Rok Linuksa według MS....

Jest wiele metodologi pomiaru 'penetracji niszy' przez dane oprogramowanie.

Mierzymy popularność przez:* pytać użytkowników danej kategorii oprogramowania o wykorzystywane * oprogramowanie* pytać użytkowników z czego by chcieli korzystać* pytać administratorów co instalują* pytać szefów co chcą mieć zainstalowane na komputerach dla pracowników

* zliczać dane oprogramowanie przez internet* zliczać dane oprogramowanie przez aktywność w internecie (np.

Dlaczego IE powinno umrzeć wraz z IE8!

IE9 to dobry kierunek rozwoju, troszkę przereklamowany ale zdecydowanie dotrzymujący kroku rozwojowi innych przeglądarek.

Skąd ten tytuł?

Właśnie z powodu obsługiwania przez IE9 obecnych standardów oraz tych nadchodzących.

Dlaczego ta zaleta to fatalna wada?

Bo obecne strony jak i te starsze nie wiedzą, że IE może coś poprawnie wyświetlić.

Akceleracja graficzna zrobiona porządnie!

IE9 przynosi ogromną nowość czyli akcelerację sprzętową wyświetlanych stron. Jednak to nie IE9 robi to najlepiej ani też nie robi tego jako pierwsza. Czym jest, jak się ją osiąga i co zyskujemy przez akcelerację sprzętową?

Akceleracja czyli przyspieszanie to złożony proces. Polega on na przeniesieniu części operacji które normalnie wykonuje procesor na jednostkę graficzną, czy to z wykorzystaniem układów przyspieszających grafikę 3D jaki i tych 2D.

Obecne stabilne wydania przeglądarek nie wykorzystują żadnej akceleracji.

Gdy ktoś nie chce przeczytać o czym pisze newsa....

Niniejszy wpis jest polemiką do tego newsa na DP.

Przeczytałem treść newsa. Przeczytałem komentarze. Troszkę zdziwiłem się jak niektórzy nadają intencje FSFE jakich nie podano w wiadomości. Dla pewności obejrzałem źródła.

Na plus trzeba zaliczyć podlinkowanie słowa fsfe do strony głównej tej organizacji. O FSF może każdy słyszał (choćby z ich akcji o uwolnienie V8, obecnego składnika WebM).