BricsCAD V10 for Linux. Pierwszy CAD obsługujący .dwg

BricsCAD V10 for Linux. To Linuksowa wersja tego oprogramowania do komputerowo wspomaganego projektowania. Sam bricscad jest tworzony i reklamowany jako alternatywa dla AutoCADa, obsługująca jego format .dwg, który stał się nieoficjalnym standardem dla podobnych aplikacji. BricsCAD w wersji linuksowej jest zachwalany jako pierwszy CAD w pełni obsługujący format .dwg. Który nie był wcześniej dostępny dla Linuksa.

Jednak to nie sam BricsCAD i jego wersja Linuksowa jest znamienna.

Czekając na IE9 Beta, zapełniając czas podróżami w czasie

Wszyscy słyszeliśmy o uśmiercaniu IE6, również o kwiatach, które przysłał MS, na (prawie) oficjalny pogrzeb IE6. Wszyscy też znamy stan prac na IE9 i wszyscy się cieszymy "nieoczekiwanym" zainteresowaniem MS swoją przeglądarką i doprowadzeniem jej do stanu zgodności ze standardami internetowymi, których obsługa nie sprawiała konkurencji żadnych problemów od lat.

O Androidzie, jego wyglądzie i różnych punktach widzenia.

Z Firmy Google płyną sygnały, że przy następnym wydaniu zespół odpowiedzialny za tworzenie Androida skupi się na dużych zmianach w wyglądzie.

Do takich wiadomości udało się dotrzeć serwisowy TechCrunch. Obecnie Google prowadzi otwartą politykę udostępniania każdego API (sposobu na wykorzystanie możliwości systemu i telefonu przez inne programy) dla każdego twórcy. Więc każdy ma takie same możliwości.

WebGL grafika 3D przeniesiona do przeglądarki!!

WebGL to pochodna OpenGL ES 2.0, API dla grafiki 3D, przykrojona do potrzeb JavaScriptu. OpenGL to szeroko stosowany standard grafiki 3D, praktycznie bezkonkurencyjny na chwilę obecną (pod względem dostępności na każdą platformę jaka nam się zamarzy). Literki ES oznaczają specjalną wersję stworzoną z myślą o urządzeniach mobilnych jak na przykład komórki. JavaScript zaś to język programowania, który obecnie służy do tworzenia stron internetowych zachowujących się jak aplikacji (Google Docs dla przykładu).

HTML5 jeszcze lepszy z WebM! Czy to koniec H.264?

Google oficjalnie uwolniło VP8. Co więcej wraz z Ogg Vorbis oraz Matroska, będą od teraz tworzyć WebM, standard, który według Google ma ogromne szansę na szerokie przyjęcie się w internecie (oraz na trafienie do specyfikacji HTML5 w znaczniku video ).

Google nie tylko zatroszczył się o VP8, ale również o wsparcie innych zainteresowanych. Dlatego oprócz obsługi w Google Chrome, WebM jest wspierany w

HTML5 + CSS3 + JavaScript = Revolution!!!

HTML5 zna już chyba każdy czytelnik DP. A to ktoś kogoś posądza o sabotaż. A to ktoś idzie na wojnę z inną firmą z jego powodu. Ktoś zmienia swoje kluczowe strony aby do niego pasowały, lub kiedy indziej piekło zamarza a okrzyki niedowierzania obiegają świat.

Cały ten hałas, o standard który ma zacząć obowiązywać dopiero za 12 lat!! A prace nad nim zaczęły się 6 lat temu. Prawie dwadzieścia lat to więcej niż jedna Era w informatyce.