Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Nie szukaj pracy. To praca niech Cię szuka!

Podobno dzisiaj mamy kryzys. Niektórzy z Was być może w tym czasie borykają się z brakiem pracy, niektórzy z Was być może myślą o znalezieniu lepiej płatnej lub ambitniejszej pracy. Wiadomo, jakie to może być uciążliwe: przeczesywanie dziesiątek różnych portali z ofertami pracy. Codziennie wysyłasz XX sztuk swoich CV i listów motywacyjnych, pamiętając oczywiście o tym, że każdą aplikację trzeba lekko zmodyfikować, bo pracodawca od razu pozna, że CV jest uniwersalne i od razu wyrzuci do kosza (ewentualnie naciśnie 'delete').

Nie chce się, nie? To może odwróćmy rolę: spraw, że to pracodawca będzie Cię szukał.

Z pomocą przyjdzie wirtyna internetowa ManBase.
Strona internetowa jest skierowana zarówno dla pracodawców jak i zwykłych użytkowników poszukujących pracy, choć bezpłatny jest oczywiście tylko dla szukających pracy. I według zapewnień Pana Pawła Chrzczonowicza - serwis zawsze był i zawsze pozostanie bezpłatnym.

Czym jest System ManBase?

Jest to system łączący w sobie trzy usługi: testy kompetencji kandydatów (Competency Testing), wyszukiwarkę kandydatów (Talent Browser) oraz system do zarządzania procesem rekrutacyjnym online (Aplicant Tracking).

ManBase dla zwykłego użytkownika

Rejestrujemy się poprzez formularz skierowany dla kandydatów (prawy górny róg strony głównej). Rejestracja nie jest skomplikowana, gdyż na razie potrzebne nam będzie podanie e-maila i ustanowienia hasła do naszego konta.
Po pomyślnym wypełnieniu formularza, aktywowaniu konta linkiem aktywacyjnym z e-maila, oczom naszym ukaże się ekran startowy [spokojnie, nie będzie żadnych kafelków! ;) ] naszego profilu będący podsumowaniem wszystkich danych potrzebnych do rekrutacji. Żeby nasz profil stał się aktywny, musimy wykonać trzy czynności: uzupełnić swój profil (historię naszego zatrudnienia, historię edukacji), określić nasze preferencje dotyczące wykonywanej pracy, miasta i wynagrodzenia, a na koniec wypełnić serię testów badających nasze kompetencje. Każdy z etapów jest niezbędny.

Uzupełnienie profilu

Początkowy etap polega na stworzeniu osobistego elektronicznego Curriculum Vitae. Wpisujemy tu nasze dane osobowe i kontaktowe. Przechodzimy do drugiej zakładki w której będziemy musieli uzupełnić nasze doświadczenie zawodowe.
Jeżeli naszym oczom ukaże się poniższy napis, będzie to oznaczało, że nie podaliśmy jeszcze całej naszej ścieżki zawodowej (czyli tyle lat ile podaliśmy w danych osobowych).
Trzecia zakładka, czyli wykształcenie - nie trzeba wiele wyjaśniać. Serwis ma wbudowaną w sobie bogatą bazę polskich uczelni wyższych.
Zakładka język - czyli wybieramy jeden z języków obcych, którymi władamy i określamy swoją biegłość.
Przedostatnia zakładka, czyli informacje dodatkowe: wpisujemy tu czy należeliśmy do jakiejś organizacji, czy posiadamy prawo jazdy kategorii B, wypisujemy swoje osiągnięcia, zainteresowania, certyfikaty, uprawnienia, określamy naszą znajomość komputera i oprogramowania, opisujemy przebyte kursy i szkolenia.

Preferencje dotyczące pracy, lokalizacji i wynagrodzenia

W ostatniej zakładce, ale na pewno nie najmniej ważnej, określamy nasze oczekiwania finansowe względem przyszłego pracodawcy, preferowane lokalizacje miasta (można zaznaczyć cały kraj i zagranicę), określamy preferowane branże i stanowiska, określamy preferowany rodzaj stanowiska (praca lub staż) a na koniec możemy włączyć powiadomienia SMS (zamiast e-maila - opcjonalne), gdy tylko jakiś pracodawca zainteresuje się naszą kandydaturą.

Po pomyślnym uzupełnieniu profilu, naszym oczom powinien ukazać się mniej więcej taki obrazek:

Żeby nasz profil stał się aktywny, trzeba będzie jeszcze wypełnić testy kompetencyjne; ale o tym za chwilę. Tymczasem możemy zajrzeć na nasze wygenerowane CV. W tym celu przechodzimy do zakładki "Podgląd CV".

Czas wypełnić test.

Test kompetencyjny

Test kompetencyjny składa się z czterech głównych działów: Inteligencja, Biometria, Kreatywność i Osobowość. Cały test bez żadnych przerw trwa około 70 minut (z przerwami na kawę/herbatę/soczek jabłkowy). Wyniki testu weryfikowane są przez przyszłego pracodawcę pod kątem przydatności kandydata do wykonywanego zawodu. Naturalnie nie trzeba wyjaśniać, że test wykonujemy samodzielnie bez żadnej pomocy z zewnątrz ;) Niektóre z modułów dzielą się na podmoduły. Na wykonanie każdego podmodułu kandydat ma z góry założoną ilość minut. Każdy podmoduł składa się z zadań; zadania można pomijać, by na koniec wrócić do pominiętych. Pamiętać jedynie trzeba o tym, że po upływie czasu podmoduł zamyka się. Żadnego podmodułu już nie będzie można zrestartować (to znaczy: będzie można ale o tym może później).

Moduł Inteligencja [45 minut]

Na moduł Inteligencja składa się osiem podmodułów: zdolności słowotwórcze, potencjał werbalny, precyzja werbalna, zdolności przestrzenne, myślenie logiczne, interpretacja danych, zdolności numeryczne, uwaga i skrupulatność.

Zdolności słowotwórcze (2 minuty) - sprawdza zdolność do błyskawicznego generowania wyrazów na podstawie zadanych kryteriów (tworzenie nowych rozwiązań, szeroka znajomość słów istniejących w języku).

Potencjał werbalny (3 minuty) - sprawdza jak szeroki jest nasz zasób słownictwa oraz jak potrafimy wiązać słowa w podstawowe relacje.

Precyzja werbalna (3 minuty) - sprawdzamy czy potrafimy dostrzegać analogie między różnymi pojęciami.

Zdolności przestrzenne (6 minut) - sprawdza jak potrafimy rozwiązywać ćwiczenia wymagające rozwiniętej wyobraźni przestrzennej.

Myślenie logiczne (5 minut) - sprawdza jak potrafimy stosować wnioskowanie logiczne oraz wnioskowanie na podstawie braku kilku informacji.

Interpretacja danych (10 minut) - sprawdza jak potrafimy interpretować dane i wyciągać wnioski na podstawie danych liczbowych.

Zdolności numeryczne (11 minut) - sprawdza nasze zdolności do rozwiązywania zadań matematycznych (przyda się kartka papieru i długopis).

Uwaga i skrupulatność (5 minut) - sprawdza naszą zdolność do długiego wykonywania zadań prostych ale wymagających uwagi i skupienia.

Moduł Biometria [1 minuta]

Moduł ten składa się z jednego jednominutowego podmodułu o nazwie "Czas reakcji". Sprawdza czy postępujemy tak jak zostaliśmy o to poproszeni w treści zadania. Ale w trakcie wykonywania zadania będziemy nieraz podpuszczani fałszywymi bodźcami.

Moduł Kreatywność [14 minut]

Na moduł Kreatywność składają się trzy podmoduły: kreatywność skojarzeniowa, kreatywność dywergencyjna, spostrzegawczość i wyobraźnia.

Kreatywność skojarzeniowa (4 minuty) - sprawdza nasz poziom wynajdowania cech wspólnych dla różnych wyrazów, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą wiele wspólnego.

Kreatywność dywergencyjna (6 minut) - sprawdza naszą zdolność do błyskawicznego tworzenia nowych rozwiązań na podstawie obrazka lub opisu.

Spostrzegawczość i wyobraźnia (4 minuty) - sprawdza nasz poziom dostrzegania szczegółów, przyda się tutaj dobrze rozwinięta wyobraźnia.

Moduł Osobowość [8 minut]

Ostatni z modułów składa się z jednego ośmiominutowego podmodułu o nazwie "Model osobowości". Sprawdza jak bardzo rozwinięte są u nas główne cechy osobowości, czyli ekstrawersja, sumienność, ugodowość, otwartość oraz stabilność emocjonalna.

Interpretacja wyników testu kompetencji

Wyniki podawane są w percentylach. Wynik na poziomie 50 percentyli oznacza, że dany podmoduł udało Ci się wykonać tak samo dobrze lub lepiej niż 50% osób z wybranej grupy porównawczej. Grupą porównawczą może być cała populacja kandydatów zarejestrowanych w bazie ManBase lub z wybranego zawodu takiego samego jak nasz. A jako, że liczba zarejestrowanych kandydatów stale rośnie, więc wartości percentylowe mogą się zmieniać.

W uzasadnionych sytuacjach możemy skorzystać z formularza dostępnego w pomocy i zrestartować jeden z podmodułów. Należy oczywiście uzasadnić powody dlaczego chcemy zrestartować test.

Dostęp do profili kandydatów do pracy przez Pracodawcę

Niektóre części naszego profilu będą dostępne do wglądu pracodawcy bez naszej zgody. Są to:
 • numer identyfikacyjny
 • rok urodzenia
 • wynik testu
 • cała historia zatrudnienia łącznie z zadaniami, które wypełnialiśmy w placówce
 • historia całej naszej edukacji
 • znajomość języków obcych
 • preferencje dotyczące naszych zarobków u przyszłego pracodawcy
 • preferencje dotyczące lokalizacji zatrudnienia
 • wybrany zawód, branża
 • typ pracy (praca/staż)
 • nazwy organizacji i okresy członkostwa
 • prawo jazdy

Jak działa ta machina?

Pracodawca współpracujący z ManBase przeglądając bazę zarejestrowanych kandydatów wynajduje Ciebie i wysyła Ci za pośrednictwem e-maila lub SMS-a zaproszenie do wzięcia udziału w rekrutacji. Wysyłana jest do Ciebie prośba o wyrażenie zgody na odkrycie danych, które są dla pracodawcy wstępnie ukryte. Wyrażenie zgody na odkrycie swoich ukrytych danych jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w rekrutacji.
Potencjalny pracodawca uzyska podgląd reszty danych po każdorazowym wyrażeniu przez nas zgody. Są to:

 • imię i nazwisko
 • płeć
 • zdjęcie
 • dane kontaktowe
 • firmy, w których byliśmy dotychczas zatrudnieni
 • szczegółowy opis naszej działalności w organizacjach
 • osiągnięcia
 • zainteresowania
 • certyfikaty
 • znajomość komputera i oprogramowania
 • kursy i szkolenia
 • dodatkowe informacje o nas
 • załączniki

A dalej? To już zależy od tego, jak jesteś konkurencyjny na rynku.

Jak usunąć konto z systemu ManBase?

Będąc zalogowanym w systemie wchodzimy w "Ustawienia" i dalej już na pewno sobie poradzicie :)

Pozdrawiam,
przemor25 

internet porady

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #1 12.12.2012 20:52

Oj zbyt kolorowo to wygląda, żeby pracodawca wertował taki serwis? Jak na polskie realia to chyba raczej mało możliwe.

Tormiasz   6 #2 12.12.2012 21:03

Dlaczego Shaki? Nie wiem jak wygląda interfejs dla pracodawcy, ale jakbym mógł sobie przeglądać ludzi według swoich kryteriów (np. potrzebuję ludzi z dużą kreatywnością) to myślę, że byłoby to dużo wygodniejsze niż przeglądanie setek CV. Wszystko ładnie, pięknie i na tacy.

ziggurad   13 #3 12.12.2012 21:07

Następna strona gdzie mam wklepywać swoje doświadczenie i wykształcenie? Nie chce mi się...
Wydaje mi się że szukając pracy najlepsze oferty dla siebie jesteśmy w stanie znaleźć tylko my sami...

Nie miało by kafelek - są na stronie głównej! :P

budda86   9 #4 12.12.2012 21:23

HRowe bzdury. Gdybym miał zatrudnić programistę, administratora czy testera, to ostatnią rzeczą, jaką brałbym pod uwagę, byłaby "kreatywność dywergencyjna" mierzona przez jakiś wyciągnięty z kapelusza test. Sprawa jest prosta - jeśli naprawdę coś potrafisz, to wtedy rzeczywiście praca szuka ciebie. Jeśli nie, to czytasz idiotyczne artykuły lub książki typu "Jak zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej" czy "Jak być asertywnym nonkonformistą" i powtarzasz za Ferdkiem, że w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z twoim wykształceniem. A mierzenie "Potencjału werbalnego" to zwyczajne mydlenie oczu.

sgj   12 #5 12.12.2012 21:28

Jeżeli od strony "pracodawcy" wygląda to tak jak na załączonym zrzucie to mamy bardzo ładne miejsce na zdobywanie danych osobowych, które można potem przetwarzać w niekoniecznie dobrych celach...

Autor edytował komentarz.
dragonn   11 #6 12.12.2012 21:41

Ta, całość "zbyt piękna aby była prawdziwa", przypomina to serwisy dla singli :P, kit na wodę, nic tam nie znajdziesz.

Ave5   8 #7 12.12.2012 21:50

Gdyby było tam sporo użytkowników, tak pracodawców jak i szukających pracy i gdyby ich większość była realna, aktywna i rozsądna - cud, miód i malina. Niestety podejrzewam że będzie jak na Gumtree (czyt - sam spam) albo (jak słusznie zauważył @ dragonn) jak na portalach randkowych gdzie albo nie ma nikogo albo fake profile albo dziwaki :P

bolivar   9 #8 12.12.2012 22:17

http://whois.net/ -> manbase.com -> dane o firmie ukryte.
Mają ciekawy cennik:
http://welcome.manbase.com/cennik
raczej pracodawcy nie będą walić drzwiami i oknami.

Jako plus podają swoje dane, jest telefon, pełen adres.

Jednak mimo wszystko polecam polskiego goldenlina lub linkedina.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #9 12.12.2012 23:06

YYY... Te ceny to na poważnie. Kosmos.

  #10 13.12.2012 00:17

Nie, to nie przejdzie. Jaki normalny polski pracodawca wyda 3k-6k zł tylko po to, by znaleźć odpowiedniego pracownika - i to miesięcznie? Trzeba mieć odpowiednie kompetencje, a czasem i znajomości.

Tak poza tym na http://mywot.com też nie ma zbyt wiele informacji o tej witrynie.

pciproblem   6 #11 13.12.2012 00:48

z własnego doświadczenie najlepsze oferty pracy to taki które ma się po znajomości (niestety)

  #12 13.12.2012 00:51

Ciekawy komentarz na Interii :]

http://biznes.interia.pl/pokaz_komentarz?pid=56283777#pst56283777

"nawet dla byle "helpdeska" są pytania z sieci, www, unixa, microsofta, baz danych - i wszystko to za jednym strzałem. Po czym jak człowiek "naprzelicza się" tych masek i broadcastów, "naopisuje" ACLek,masek blanietowych, VPNów i innego dobra, to okazuje się w trakcie rozmowy, że sieciami zajmuje się i tak jakaś forma outsorucingowa, serwer unixowy to widzieli gdzieś na jakiejś prezentacji, a tak właściwie, to robota polega wyłącznie na bieganiu po użytkownikach i w ramach działań na serwerze AD założenie od czasu do czasu jakiegoś konta"

Autor edytował komentarz.
Druedain   14 #13 13.12.2012 01:02

Dla ludzi szukających pracy w branży IT jest to kolejny miejsce, pokazujące ich nieudolność…

januszek   22 #14 13.12.2012 05:40

Czy ktoś już znalazł lub został odnaleziony przez pracodawcę w tym serwisie?

FaUst   13 #15 13.12.2012 07:21

Po co te testy - HRy i firmy head-huntingowe strzelają na podobnych portalach bez przeczytania całego CV co często skutkuje tym, że dostaję propozycję pracy jako programista PHP ("bo Pan miał coś o Apache a na tym strony PHP stoją" - autentyk)

Autor edytował komentarz.
command-dos   18 #16 13.12.2012 08:01

@FaUst - właśnie, po co te testy? Pomysł na serwis niezły, ale ceny są masakrujące - kto tam szuka pracowników? Na pewno nie Zenek z Wipisdowa do pracy przy betoniarce...

januszek   22 #17 13.12.2012 08:16

Mam wrażenie, że ten serwis nie powstał po to aby realnie komuś pomóc w znalezieniu pracowników tylko po to aby skonsumować dotacje środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ;)

FaUst   13 #18 13.12.2012 08:20

@januszek
Logo PARP i IG mówi samo za siebie :)

LordRuthwen   6 #19 13.12.2012 08:42

@Druedain:
A do jakich innych pijesz?
GL, LI?
Ja mam na GL konto, ale po to, żeby przeglądać grupy mnie interesujące, czasem pojawi się jakiś fajny temat :)
Owszem, jak się pojawi jakaś fajna oferta pracy, to czemu nie skożystać? Ale na obecną nie narzekam za głośno i specjalnie nie szukam, jak wpadnie, to wpadnie, jak nie to siedzę tu.

dragonn   11 #20 13.12.2012 08:51

Haha, ceny po kilka tysięcy dla firm, bardzo śmieszne, na pewno ktoś się na to zgodzi :P, po mimo że dla dużej firm nie jest to dużo, ale ile takich firm jest na rynku? Cennik powinien być max na poziomie kilkuset złoty, żadna średnia/mała firm nie będzie przy zdrowych zmysłach pakowała w takie coś kilka tysięcy.

koneton   6 #21 13.12.2012 08:51

Ja z samego goldenline dostaję tyle propozycji, że starczyłoby na kilka osób. Po co kolejny klon z idiotycznym testem? Wygląda mi to, na zwykłe wyłudzenie środków unijnych i tyle.

corrtez   12 #22 13.12.2012 10:19

Szkoda czasu na takie strony. Zeby cos uzyskac z takiej strony to trzeba by bylo miec wszystko na co najmniej 8 ludzikiu ale z drugiej strony jesli jestesmy az tacy dobrzy takie strony traca racje bytu bo znajdziemy sobie prace szybciej normalnymi metodami.

PS.
I jeszcze jedno. Te testy przypomniaja bardziej testy kliniczne a nie sytuacje z zycia i nijak sie maja do rzeczywistego srodowiska pracy czy umiejetnosci tam wymaganych.

Autor edytował komentarz.
Druedain   14 #23 13.12.2012 10:19

@LordRuthwen Nie do końca rozumiem o co pytasz.

@corrtez Właśnie o to mi chodziło. Jeśli ktoś szuka pracy w IT na takim portalu, to jest to chyba pewien sygnał.

Autor edytował komentarz.
przemor25   14 #24 13.12.2012 11:16

Jedna ważna rzecz, o której nie napisałem we wpisie: wydaje mi się, że jest mało takich platform w Polsce jak ManBase więc siłą rzeczy cennik dla firm jest zatrważający. Moja firma, gdzie pracuję, na pewno nie skorzystałaby z tej platformy. Ale jak widać ManBase klientów ma, skoro jeszcze nie poszedł z torbami. To są na razie początki. I być może @Ave5 ma rację, że wkrótce zaczną się pojawiać konkurencyjne platformy więc cennik siłą rzeczy będzie bardziej przystępny. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.
W każdym razie pomysł na platformę jest ciekawy, ale nie będę oryginalny, jeżeli stwierdzę, że nasz kraj nie jest jeszcze do końca gotowy, by taka platforma stała się popularniejsza.

Autor edytował komentarz.
webnull   9 #25 13.12.2012 11:23

@Shaki81 (moderator bloga) | 12.12.2012 20:52
Są od tego odpowiednie firmy które specjalizują się w wyszukiwaniu pracowników na dane stanowisko.
Ja na przykład co jakiś czas dostaję oferty pracy na maila napisane ręcznie przez człowieka z prośbą o CV a tłumaczą się tym, że znaleźli mój profil na githubie.

klisza   8 #26 13.12.2012 13:34

dokładnie, firmy pośredniczące mają "pogłowie" od każdego pracownika, tak samo szukają kandytatów na LinkedIn, goldenline itp.

Over   9 #27 13.12.2012 18:19

Wpis ciekawy natomiast w polskich realiach mało kto z pracodawców bedzie to wykorzystywał,
no chyba że za 10-15 lat bo jak wiadomo polska jest w tyle za murzynami...
(nie obrażając murzynków)

Autor edytował komentarz.
kubut   19 #28 13.12.2012 18:45

Na targach pracy u as na uczelni była firma prowadząca taki serwis (być może właśnie ta, nie pamiętam nazwy) i dość ciekawie się to prezentowało, nie wiem jednak czy faktycznie pracodawca będzie wyłapywał pracowników takimi narzędziami... Bardziej jako ciekawostkę można wypełnić testy żeby zobaczyć jakiego się ma ludzika (podbudować ego wielkością...ludka)

klisza   8 #29 14.12.2012 07:15

Overclocker, mylisz się, polecam w celach testowych zamieścić CV. Tylko jest jeden warunek - w ten sposób pracę mogą znaleźć osoby doświadczone z prostego powodu - ludzie w działach HR szukają po takich portalach osób wykwalifikowanych, ci po studiach albo pracujący przez jeden rok w np. korporacji IT (z której ciężko zostać wywalonym) muszą szukać pracy na własną rękę. Wystarczy 5-6 lat doświadczenia, ciekawe projekty i co tydzień masz gwarantowane 2-3 oferty pracy. Jest to dużo tańsze rozwiązanie dla pracodawcy, bo nie musi uruchamiać rekrtutacji (często przez zewnętrzne agencje) - a dla samych agencji pośredniczących darmowa baza danych kontaktów.

clubber84   5 #30 14.12.2012 19:05

Ja mam konto na LinkedIn i nie narzekam.
A te ceny?! LinkedIn ma konkurencyjne!
Ciekawe który polski pracodawca chciałby za taką cenę rekrutować jednego pracownika?!
Jestem pewny, że portal powstał na dotacjach unijnych i podejrzewam, że kiedy minie rok, serwis się wyłączy na amen.
Jednym słowem porażka.

Pozdrawiam

  #31 17.12.2012 08:40

myślę że właśnie na tym polega w praktyce innowacja: nie od razu taki portal jak manbase przyjmie się w Polsce, ale jakby co oni są pierwsi i zgarną najlepszych klientów
albo dotacja się skończy a firma padnie ;)

  #33 02.06.2013 12:57

Przedstawiony tu sposób rekrutacji, to badanie kompetencji na określone stanowiska przez zupełnie niekompetentnych ludzi, którzy przy pomocy pseudo testów próbują znaleźć kandydata do pracy o której sami nie mają zielonego pojęcia. Czy takie narzędzie może być skuteczne? Rekruterzy będą twierdzić, że tak, ja uważam, że zdecydowanie nie. Dowód na to? Jakiś czas temu z bliska obserwowałem, jak młody, gniewny, z certyfikatami i najlepszymi wynikami testów, objął stanowisko dyrektora regionalnego oddziału pewnej firmy budowlanej, jednej z największych w kraju i poważanych w branży firm budowlanych. I co? Po pół roku zarządzania młodego, gniewnego, oddział znalazł się na krawędzi bankructwa. Centrala nie reagowała na monity kadry inżynierskiej, no bo jak, taki kompetentny (ach, te testy!) może być niekompetentny? Dopiero stan rachunków bankowych obudził panów prezesów i skutecznie wyleczył z preferowanego również przez manBase sposobu werbowania.

  #34 03.01.2014 14:48

Skoro to praca ma mnie szukać, to w jakim celu mam coś wypełniać. Jeśli praca ma mnie szukać, to użyje do tego Headhunterów.

PS
Rozmawiałeś kiedykolwiek z Headhunterem? Pewnie nie, a ja z kilkoma. Najfajniejsze są Headhunterki. Jak będziesz miał kiedykolwiek przyjemność spotkać się z nimi, to zrozumiesz ile jesteś wart i czym są te wszystkie portale gdzie praca szuka pracowika

  #35 11.04.2014 10:38

Agencja rekrutacyjnej agencji nie równa. Warto się przekonać , mam ciekawe oferty pracy na umowę o pracę w do Łodzi, Warszawy, Gdańska i Brukseli? Zainteresowanych proszę o kontakt kornelia.zagorska@pl.experis.com

  #36 01.03.2015 18:59

Polecam poszukującemu pracę pisanie bloga lub przynajmniej robienie wpisów w serwisie społecznościowym na temat związany z praca której szuka. Wykreowanie się na eksperta zwiększa szansę na upatrzoną pracę i wartość kandydata w oczach pracodawcy.