przepisy.pl przepisy.pl 1.4.4.0

Strona główna Windows Phone Dom
Pobierz program
lub zeskanuj:

Przepisy.pl to wyśmienita aplikacja dla każdego kto lubi spędzać czas w kuchni, czy to dla osób szukających nowych smaków i pomysłów, aby zaskoczyć domowników, czy to studentom zastanawiającym się co da się zrobić na obiad z dostępnych w lodówce składników. W każdym z tych przypadków, przepisy.pl nadają się idealnie.

Aplikacja zawiera ponad dwa tysiące przepisów, szczegółowo opisanych, z pięknymi zdjęciami, a czasem nawet z filmem instruktażowym (film na YouTube). Każdy przepis, prócz zdjęć czy filmu, posiada dokładny czas przygotowania, na ile osób będzie danie oraz poziom trudności wykonania. Lista składników pozwoli na przygotowanie listy zakupów, a licznik przy znaczku „mniam” poinformuje ile osób rekomendowało ten przepis.

Jeśli nie mamy zupełnie pomysłu na danie, można skorzystać z propozycji na każdy dzień tygodnia lub wybrać danie dnia. W ostateczności można też skusić się na wylosowanie potrawy, poprzez potrząśnięcie telefonu. Przepisy posortowane są wg kilku kategorii: rodzaju kuchni, składników, czasu przygotowania, rodzaju potrawy, poziomu trudności, dostępności wideo czy przepisów na specjalne okazje.

Aplikacja posiada ponadto szereg porad dla każdego kucharza, od wskazówki, jak przygotować budyń do rad, jak zrobić tikkę. Bardzo przydatne będą także pomocne wskazówki przygotowane przez żywieniowca. Z wbudowanego słowniczka poznać można wszelakie pojęcia związane z kuchnią. Przydatny minutnik i przelicznik jednostek pomogą już podczas tworzenia dania i unikniemy szukania dodatkowych aplikacji.

Ciekawym urozmaiceniem jest funkcja skanowania produktu z firmy Knorr (kostki rosołowe, gotowe sosy itp.). Dzięki temu otrzymamy przepisy, w których wykorzystamy zakupiony produkt.

Każdy przepis można przypiąć do ekranu startowego w postaci kafelka. Co więcej, istnieje opcja dodania przepisów do własnej, wirtualnej książki kucharskiej.

Wszelakie przepisy dostępne są offline (bez grafik). Na życzenie użytkownika, zdjęcia można pobrać na smartfon.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!