Windows Phone, MeeGo na iPhonie? Pikuś...

Wielu z was z pewnością zastanawia się jakie są możliwość zmiany wyglądu interfejsu iPhona. Odpowiedź brzmi mizerne. Domyślnie Apple pozwala nam zaledwie na zmianę tapety ekranu powitalnego jak i tapetę wyświetlaną po odblokowaniu pulpitu. Co jednak, gdy mamy ochotę na zabawę z czymś nowym np. interfejsem znanym z Windows Phone, systemu Android czy MeeGo? Odpowiedź jest dosyć prosta - wystarczy Jailbreak i instalacja kilku pakietów.

Jailbreak iOS 6 Beta stał się faktem

Haker o pseudonimie MuscleNerd z powodzeniem wykonał jailbreak systemu iOS 6 na urządzeniu iPod Touch 4 generacji. Co tutaj dużo mówić... szybko poszło ;D Niestety nie jest to jeszcze jailbreak, który jest w pełni funkcjonalny. Nie ma przede wszystkim wsparcia Cydii, ale pokazuje on, że zespół iPhone Dev Team szybko wziął się do roboty.

Nie ma co się zbytnio rozpisywać w tej kwestii.

Jak zainstalować iOS 6 (6.0 Beta 1) na urządzeniu iPhone, iPad lub iPod Touch

W ramach konferencji WWDC firma Apple zaprezentowała najnowszą wersję systemu iOS 6. Część z was z pewnością już dzisiaj chciałaby sprawdzić jak nowa edycja sprawuje się w akcji.

Zanim jednak o instalacji... Jakie nowości znajdziemy w iOS 6 ? Zacznijmy może od Siri, która w ciągu ostatnich 8 miesięcy nauczyła się wszystkiego o sporcie i jest w stanie odpowiadać na pytania o zawodników czy mecze.

Zeppelin - zamiana nazwy operatora na logo

Zeppelin to prosta modyfikacja umożliwiająca podmianę nazwy operatora wyświetlanej na górnym pasku w systemie iOS na logo graficzne. W ustawieniach modyfikacji znajdziemy około 20 motywów w tym logo androida, nike, supermena, batmana, pac-mana, space invaders, windows, apple, infiniti, assassin's creed itp. Można również w tym miejscu nie wyświetlać nic.

Modyfikacja Zeppelin oferuje właściwie tylko tą jedną funkcję.

PaperLock - fajna animacja "Slide to unlcock"

W sklepie Cidia pojawiła się kolejna modyfikacja umożliwiająca zmianę efektu odblokowywania naszego telefonu o nazwie PaperLock. W przeciwieństwie do Unlockize nie oferuje ona nam tylu efektów, niemniej jednak warto o niej wspomnieć, ponieważ widok przewracającej się kartki papieru jest niewątpliwie bardziej atrakcyjny efektem dla oka niż domyślna animacja.

Siri - lista dostępnych komend

Instrukcję dotyczącą sposobu instalacji Siri na urządzeniach typu iPhone 4/3GS, iPad oraz iPod Touch 4G/3G umieściłem na swoim blogu już jakiś czas temu. Tym razem chciałbym przedstawić listę wszystkich komend, jakie może wykonać nasza osobista asystentka.

Siri niestety nie jest dostępna w języku polskim, dlatego też poniższe zestawienie przygotowałem w języku angielskim.

Safari Mobile - pobieranie plików w systemie iOS 5.1.1

Mobilna wersja przeglądarki Safari dostępna na systemy iOS pozbawiona jest funkcji pobierania danych. Gdy chcemy traktować nasz telefon lub tablet bardziej jak stacjonarny komputer czy laptop to może być to duży problem.

Apple co prawda jakiś czas temu poszło po rozum do głowy i pozwoliło deweloperom tworzyć aplikacje umożliwiające pobieranie plików na systemie iOS. Wiele tego typu programów znajdziemy w sklepie App Store, jednak są to tak naprawdę alternatywne przeglądarki WWW z funkcją zapisywania danych.

Instalacja Siri na urządzeniach iPhone 4/3GS, iPad oraz iPod Touch 4G/3G

Siri (Speech Interpretation and Recognition Interface) to inteligentny osobisty asystent działający na systemie iOS firmy Apple. Według statystyk podawanych przez producenta jest to jedna z najczęściej korzystnych funkcji w telefonie iPhone 4S. Siri możemy spytać między innymi o pogodę, poprosić o ustawienie budzika na konkretną godzinę, dodać spotkanie do kalendarza itp.

Użytkownicy starszych urządzeń takich jak iPhone 4, iPhone 3GS czy iPod Touch 4G/3G nie mają jednak możliwości korzystania z dobrodziejstw tej aplikacji. Dlaczego? Bo tak powiedziało Apple.

Unlockize - dodatkowe animacje zablokowanego ekranu w iPhone

Funkcja "slide to unlock" jaką posiada każdy iPhone świetnie spełnia swoje zadanie. Z czasem jednak można znudzić się domyślnym efektem towarzyszącym odblokowywaniu telefonu. W tym wypadku idealnym rozwiązaniem może być instalacja ciekawej modyfikacji z Cydii o nazwie Unlockize.

Unlockize to modyfikacja umożliwiająca zmianę efektu odblokowywania telefonu na jedną z kilku ciekawych animacji. Do dyspozycji mamy aż sześć różnych motywów w tym przenikanie, rolety, szachownica czy składanie.