Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Instalacja Siri na urządzeniach iPhone 4/3GS, iPad oraz iPod Touch 4G/3G

Siri (Speech Interpretation and Recognition Interface) to inteligentny osobisty asystent działający na systemie iOS firmy Apple. Według statystyk podawanych przez producenta jest to jedna z najczęściej korzystnych funkcji w telefonie iPhone 4S. Siri możemy spytać między innymi o pogodę, poprosić o ustawienie budzika na konkretną godzinę, dodać spotkanie do kalendarza itp.

Użytkownicy starszych urządzeń takich jak iPhone 4, iPhone 3GS czy iPod Touch 4G/3G nie mają jednak możliwości korzystania z dobrodziejstw tej aplikacji. Dlaczego? Bo tak powiedziało Apple. Społeczność nie dała jednak za wygraną i we własne ręce wzięła się za pracę przeniesienia Siri na starsze urządzenia. Efektem tych prac jest możliwość instalacji portu Siri na jailbreakowanych systemach iOS.

r   e   k   l   a   m   a

Poniżej przedstawiam metodę instalacji Siri na urządzeniach iPhone 4/3GS, iPad oraz iPod Touch 4G/3G z zainstalowanym systemem iOS 5.1.1. W przeciwieństwie od Spirea nie musimy inwestować w płatne proxy by Siri działało prawidłowo. Wystarczy dodać odpowiednie repozytorium do Cydi, zdobyć certyfikat i cieszyć się z naszej osobistej asystentki Siri.

Przed dokonaniem jailbreaka należy pamiętać, że robimy to na własną odpowiedzialność i możemy utracić gwarancję producenta.

Krok 1

Wykonaj jailbreak iPhona 4, iPhona 3GS, iPada lub iPod touch 4G, 3G z zainstalowanym systemem iOS w wersji 5.1.1.

Krok 2

Uruchom aplikację Cydia.

Krok 3

Dodaj do repozytorium aplikacji http://repo.siriport.ru/ Jak dodać nowe repozytoria do programu Cydia opisałem wcześniej w materiale Cydia - dodatkowe repozytoria.

Krok 4

Przejdź do zakładki Search i wyszukaj pakiet "Siriport" a następnie go zainstaluj.

Krok 5

Zrestartuj urządzenie.

Krok 6

Pobierz certyfikat iPhone 4S ze strony http://siriport.ru/siriport_ru_original.pem; wyślij go mailem na swoje konto; otwórz go z poziomu aplikacji Mail w urządzeniu i zainstaluj certyfikat.

Krok 7

Zrestartuj urządzenie ponownie.

Krok 8

Powiedz do Siri "Hi". Jeśli aplikacja nie odpowie spróbuj ponownie. By aktywować Siri należy powtórzyć tą czynność 10-30 razy na minutę. W pewnym momencie Siri nawiąże połączenie z serwerem i od tego momentu będzie działać. W przypadku gdy nie otrzymamy odpowiedzi należy zrestartować telefon i spróbować ponownie. Metoda ta wymaga anielskiej cierpliwości ;)

O co można poprosić Siri? Lista komend dostępna jest tutaj.

 

oprogramowanie urządzenia mobilne hobby

Komentarze