r0x Extended Play

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kosmiczne strzelanki w starym stylu nie wychodzą z mody na PC, o ile oczywiście za rozpikselowanymi realiami idzie styl plus świetna animacja. Bezpłatny projekt r0x może popisać się nie lada przywiązaniem do szczegółów graficznych, chociaż jest produktem mocno retro, ale przede wszystkim stawia założenia gatunkowe nieco na głowie. Tutaj amunicji stale brakuje, a nagradzane jest bliskie wymijanie wrogów i niebezpieczeństw.

Za likwidowanie nieprzyjaciół oczywiście wpadają punkty, lecz najwięcej zyskuje się sunąc na dopalaczu szybko przed siebie oraz ocierając się o obiekty. Granica między skalkulowanym ryzykiem i destrukcją naszej jednostki kosmicznej jest niemniej cienka. Dodatkowo zbieramy kosmiczne kryształy, jak również różnorakie bonusy, dodające amunicję, bomby czy życia. Dystans w rogu ekranu ukazuje, ile zostało do końca etapu.

Poza standardowym trybem z pokonywaniem kolejnych armii wrogów, deweloperzy dorzucają jeszcze zabawę w przetrwanie jak najdłużej, a także zabawę wieloosobową. Szczególną uwagę, poza skrzętnie wykonaną oprawą, należy zwrócić na dynamiczną ścieżkę muzyczną. Jeżeli jesteście wielbicielami klasycznych strzelanek tego typu, r0x będzie nie lada urozmaiceniem. Z grą odkryjecie cały starusieńki gatunek na nowo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!