Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Battlefield 3 Poradnik: Jak zdobywać szybko punkty

Przed wami mini poradnik jak zarobić więcej punktów doświadczenia, pomagać drużynie, szybciej odblokować wszystkie te wspaniałe zabawki, które na was czekają w Battlefield 3.
Podejrzewam, że większość z Was wie to wszystko tak pomyślałem, że może akurat komuś się przydać zwłaszcza tym, którzy mają styczność z grą z serii Battlefield 3 po raz pierwszy.

To będzie pierwszy wpis tego typu od jakiegoś czasu, zamierzam zrobić serię poradników. Zapraszam do lektury.

Wskazówka nr 1 - Gra zespołowa

Gra z przyjaciółmi nie zawsze jest możliwa, przez co często jesteśmy zmuszeni po wejściu na serwer grać w drużynie z graczami, których nie znamy, oraz nie mamy kontaktu. Grając ze znajomymi, których znasz oraz z którymi masz możliwość komunikacji głosowej zobaczysz znaczny przyrost punktów grając wspólnie z nimi. Nasi przyjaciele są bardziej skłonni trzymać się w jednej paczce niż jakiś randomowo dobrany gracz do drużyny.
Dlaczego warto grać, jako zgrana drużyna? A dlatego, że oprócz dobrej zabawy ze znajomymi możemy liczyć na wspólne liczne bonusy działając razem. Asysta przyjaciół przy zabiciu wroga da nam 20 punktów, natomiast nasza pomoc w zabiciu wroga da nam 10 punktów a koledze 20. Dostaniemy też 10 punktów za to, że kolega z drużyny odrodzi się na nas.

Czemu warto grać zawsze składzie:). Może i są to małe premie, ale gdy zabijecie kilkunastu wrogów a jeszcze jak zrobicie kilka zabójstw pod rząd można uzyskać całkiem pokaźną ilość punktów. Do tego, gdy ekipa zgrana możemy jeszcze uzyskać baretkę na koniec rundy dla najlepszej drużyny oraz dodatkowe punkty za aktywność w rundzie.

 

Wskazówka nr 2 – Komunikacja

Komunikacja ma kluczowe znaczenie w Battlefield, i nie ma lepszego sposobu, niż zestaw słuchawek z mikrofonem. Możemy komunikacje głosową ustanowić na dwa sposoby. Dzięki komunikacji głosowej jesteśmy w stanie zrobić więcej razem, jako drużyna wymieniając się na bieżąco informacjami.
Pierwszy sposób to stworzenie w Battlelogu Party/Grupy wybierając zakładkę w prawym dolnym rogu ekranu COM CENTER. Następnie zmieniamy w ustawieniach, w jaki sposób ma być aktywowany głos możemy wybrać pomiędzy przyciskiem a aktywacją głosową. Na sam koniec klikamy w znajomego na liście COM CENTER i przeciągamy go do naszego party/grupy. Sprawdzamy czy wszystko jest w porządku.

Drugi sposób to ściągnięcie i zainstalowanie komunikatora głosowego może to być Team Speak 3 lub Mumble. Wchodzimy sobie na jakiś serwer TS3 np. Nasz Battlefield 3 Polska, wchodzimy na któryś kanał, podajemy znajomym IP serwera oraz port, gdy dołączą do nas znajomi sprawdzamy czy wszystko gra.

Teraz pozostaje tylko i wyłącznie dostać się na pole walki.:). Pewnie zapytacie, co z PS3 i Xbox360 no niestety tam obowiązkowo trzeba posiadać headset lub słuchawkę, która obsługuje technologie bezprzewodową, bluetooth.

Jeżeli z jakichś powodów jednak nie możesz skorzystać z komunikacji głosowej pozostaje ci spotowanie wroga, używanie komend za pomocą Commo Rose poprzez przytrzymanie klawisza Q i najechanie myszką na odpowiednią komendę (PC), publiczny/drużynowy/zespołowy chat (PC) lub prywatne wiadomości (PS3, Xbox360).

Komunikacja głosowa pozwoli Ci zdobyć naprawdę sporą ilość punktów, niż jeżeli miał byś grać bez głosu i na dodatek z losowo dobranymi graczami. Posługując się tylko chatem lub Commo Rose.

Wskazówka nr. - 3 Pracuj klasą swojego żołnierza

Przede wszystkim, kiedy jesteś przy wyborze klasy przed rozpoczęciem meczu, sprawdź klas swoje wyposażenie, jakie używasz.

Chcesz grać, jako żołnierz wsparcia (Support), ale jeden z graczy już gra, jako wsparcie, wybierając tą klasę żołnierza stracisz na możliwości zdobywania punktów za zaopatrywanie drużyny w amunicję. Graj klasą żołnierza, która nie jest wybrana, a jeżeli jest już po kilka takich samych klas wybierz tą, której jest najmniej.

Bądź elastyczny. Nie graj ciągle jedna klasą, zmieniaj klasy jak rękawiczki lub zależnie od sytuacji, gdy na mapie będą pojazdy oraz samoloty i śmigłowce. Wybierz klasę Technika lub Wsparcia, technik posiada w swoim arsenale wyrzutnie rakiet zwykłą, (RPG/SMAW – na czołgi i samochody idealna), wyrzutnie rakiet zdalnie naprowadzanych pocisków ( Javelin/Stinger/Igla), miny przeciwpancerne, które są bardzo skuteczne na pojazdy lądowe i narzędzie do naprawy.

Namierzaj Technikiem samoloty za pomocą wyrzutni zdalnie sterowanych pocisków, czasem będziesz potrzebował pomocy żołnierza wsparcia, gdy samolot lub śmigłowiec będzie posiadał flary zmuszony będziesz strzelać kilkakrotnie do niego.

Natomiast żołnierz wsparcia posiada ładunki wybuchowe C4,miny przeciw piechocie i moździerz, czasami jest problem z podejściem do pojazdu aby przylepić mu kawałek wybuchowej plasteliny. Naprawiaj uszkodzone pojazdy swojej drużyny za to również otrzymasz punkty.
A jak już przylepisz i zdetonujesz to zainkasujesz nie małą sumkę punktów.

Używając min przeciw piechocie mając skrzynkę amunicji możesz załatwić wielu wrogów rozstawiając bardzo dużo min. Złośliwi powiedzą, że miny przeciw piechocie są złe, ale w końcu po coś są do twojej dyspozycji. Do obsługi moździerza wystarczy jedna osoba, ale wtedy strzelasz na oko, najlepiej, gdy kolega z drużyny mógłby Ci oznaczać cele do ostrzału.

Graj również Snajperem (Recon) posiada on marker laserowy SOFLAM do zaznaczania celów umożliwia zwiadowcy namierzanie celów dla lotnictwa. Działa automatycznie i będzie wyznaczać cele nawet bez udziału operatora.

Grając, jako Szturmowiec, rzucaj apteczki kolegom z drużyny oraz gdy posiadasz defibrylator przywracaj do życia swoich towarzyszy. Nie podnoś kolegi z drużyny, gdy będziecie pod ostrzałem nic dobrego z tego nigdy nie wynika. Nie zapominaj również zaznaczać wrogów są za to asysty.

Wskazówka nr. 4 – Zwalczaj

Podstawowa mechanika gry Battlefield 3 jest możliwość powstrzymania wrogów, nie tylko pozwala na zabezpieczenie swoich znajomych, ale tez pozwala zamazać ekran przeciwnika - nie będzie zbyt dobrze widział pojawi mu się zakrwawiony ekran, zwalczanie przeciwnika pozwala nam zdobyć o wiele więcej punktów, zabijając kilku przeciwników pod rząd bez zginięcia otrzymamy również dodatkowe punkty lub asysty. Można za to zdobyć więcej punktów niż za standardową pomoc.

Każda klasa może osłabić wroga, ale jeśli biegają z lekkim karabinem maszynowym np. Grając, jako Support, upewnij się, że masz zamontowany tłumik wtedy wróg cię nie słyszy a ty liczysz pokaźną sumkę punktów.

Wskazówka nr. 5 – Zaznaczaj przeciwnika

Twój wróg jest przed tobą w dosyć sporej odległości, co jest pierwszą rzeczą do wykonania? Jak odpowiedziałeś, że „strzelam” to nie zdobywasz punktów tak jak należy to robić w BF3
Spot ( Zaznaczanie) jest bardzo przydatne w Battlefield 3. Zaznaczenie pozwala nam wskazać kolegom z drużyny/zespołu aktualną pozycję przeciwnika.

Gdy widzisz wroga a jest zbyt daleko od Ciebie abyś mógł go łatwo lub w równej walce zabić wciśnij na klawiaturze klawisz Q a na padzie Select, nad postacią pojawi się mały pomarańczowy trójkącik, po pięciu sekundach pojawi się na mini mapie i oznaczony wróg będzie widoczny dla wszystkich.

Jeżeli ktoś go załatwi z twojego zespołu dostaniesz asystę i 10 punktów, a gdy zabije go kolega z twojej drużyny dostaniesz 20 punktów z asystą. Zaznaczając przeciwnika a następnie zabijając go samemu możesz liczyć na większą ilość punktów.

Wskazówka nr. 6 - Bądź punktem odrodzenia

Przed rozpoczęciem rundy dołącz się do jakiejś drużyny lub stwórz taką ze znajomymi będą mogli się oni odrodzić na tobie gdzie kol wiek będziesz na mapie oszczędzając tym samym długą podróż z bazy do celu.
Gdy któryś z twoich znajomych zginie będzie mógł się na tobie odrodzić a ty otrzymasz 10 punktów. Gdy odrodzi się na tobie znajomy aż 7 razy otrzymasz baretkę Odrodzeń za 200 punktów.

Będąc jedynym punktem odrodzenia na mapie wiąże się to z odpowiedzialnością, jak zostaniesz ostatnim żywym ze swojej drużyny nie leć na pałę w stronę przeciwnika i nie giń bez sensu przystań na chwilę i daj czas kolegom z drużyny, aby mogli się na tobie odrodzić, razem raźniej:) Grając snajperem rozkładaj mobilne punkty odrodzenia na mapie oszczędzi to długiej podróży wszystkim z twojego zespołu oraz zaowocuje na koniec rundy dodatkowymi punktami.

Wskazówka nr. 7 - Wydawaj rozkazy

W Battlefield 3 jest dostępna dla graczy funkcja Lidera Zespołu (Squad Leader) gracz, który tworzy drużynę zostaje Liderem lub może nim zostać losowy gracz.

Wydając rozkaz poprzez wciśnięcie klikanie w klawisz Q będąc skierowanym w oznaczenie celu np. Każ atakować lub bronić stacji M-Com, punkty kontrolne, pojazdy wroga oraz samego wroga a zgarniesz po 30 dodatkowy punktów za wydawanie rozkazów. Oznaczaj wszystkie możliwe cele na mapie i kaź je atakować, wydawaj też rozkazy obrony. Szybko i łatwo prawda:)

Wskazówka nr. 8 – Uzbrajaj/Rozbrajaj, Przejmuj/Broń

Przez te kilka dni zauważyłem bardzo śmieszną sytuacje w trybie gry Rush ( Szturm – teraz to się tak po polskiemu nazywa) nie, którzy gracze szukają dogodnej bezpiecznej pozycji, boją się atakować czy jak? Zwycięzcy liczą łupy, a przegrani pocieszają się na forum.

Ale jak i reszta zespołu naciska na obronę, gdy my atakujemy punkty wzrastają, za uzbrojenie stacji M-COM dostaniemy 50 punktów a za rozbrojenie 500 punktów, a jak zniszczymy stacje M-COM to otrzymamy aż 500 punktów. Przejęcie flagi to 200 punktów, neutralizacja flagi przeciwnika na punkcie kontrolnym to 150 punktów + 200 gdy przejmiemy. Punkty możemy zdobywać również zabijając przeciwników, gdy są w obrębie naszej flagi otrzymamy 50 punktów za obronę punktu.

Na zakończenie rundy otrzymamy różne baretki za ukończenie danej rundy dla przykładu za Rush dostaniemy 200 punktów, a gdy będziemy w zespole, który wygrał rundę otrzymamy aż 500 punktów to samo tyczy się trybu Conquest.

Do zobaczenia na polu walki oraz wielu wspólnych sukcesów podczas wspólnych działań.

Jak się Wam podobało? 

porady gry hobby

Komentarze

0 nowych
  #1 10.12.2011 09:02

"Jak się Wam podobało?"
Strasznie dużo błędów stylistycznych i interpunkcyjnych popełniłeś w tym tekście.

4lpha   10 #2 10.12.2011 10:51

A po co to komu (na dobrychprogramach)?
Na dp prawdopodobnie więcej użytkowników korzysta z GNU/Linux, niż gra w BF3.

Poradnik bardzo fajny, ale tak tematycznie bardziej pasuje na forum gamikaze.

4lpha   10 #3 10.12.2011 10:52

Ale widać, że się postarałeś, więc +1.

  #4 10.12.2011 11:01

Gra się po to aby się dobrze bawić, czy nabijać sobie jak najwięcej punktów? Mam wrażenie, że gry miały służyć do dobrej zabawy a nie nabijania sobie jakichś wirtualnych punkcików które nikomu do niczego w życiu nie będą potrzebne.
Sądzę, że Unlock'i mają urozmaicać rozrywkę a nie być jej celem wespół z punktami.

Yuri20   5 #5 10.12.2011 11:08

To jest blog, i ludzie sobie mogą tutaj pisać co im się podoba. Tak tez zresztą pisał Docent w swoim niedawnym wpisie. A ten wpis bardzo mi się podoba ;)

4lpha   10 #6 10.12.2011 11:12

@Yuri20

Ja temu nie zaprzeczam, wpis dobry.

Ave5   8 #7 10.12.2011 12:22

Wpis jest dobry, a że tematyka growa....to też software. BF3 jest popularny i może komuś się przyda.

Natomiast nawiązując do samej gry, twórcy chyba naoglądali się I Am Legend, bo też dali siatkę Dragunowa na kolimator :]

  #8 10.12.2011 12:33

Moim zdaniem ten poradnik nie powinien iść na główną - blog blogiem, ale co do dobrychprogramów mają gry?
Sam poradnik jest ok, za wyjątkiem poprawności gramatycznej i interpunkcyjnej. Czasami trudno stwierdzić, co autor miał na myśli, czasami po oczach biją spore błędy.

freeq52   8 #9 10.12.2011 14:55

Poradnik dobry, wprawdzie są i błędy językowe, ale nie będę się znęcał, bo nie jestem polonistą :)

@lukasamd

A dlaczego nie? Jeśli wpis jest dobry, to zasługuje na główną i tyle. Przecież gra to też program... Rozumiałbym jeszcze ten zarzut, jakby na głównej co drugi wpis dotyczył gier, ale takie blogi nie występują przecież aż tak często, żeby nie móc od czasu do czasu wrzucić czegoś o grach na główną.

ramirez1   8 #10 10.12.2011 15:30

Ja się tam błędami nie przejmuje, wszyscy popełniają błędy, a dali bloga to piszę :)

ramirez1   8 #11 10.12.2011 15:32

Tu nie chodzi w tym poradniku o to aby dowiedzieć się jak być pro graczem a umilić sobie zabawę z dostępnym ekwipunkiem chodzi bardziej jak zdobyć wszystkie fajne gadżety z którymi można w grze zrobić bardzo wiele.

4lpha   10 #12 10.12.2011 16:05

"Ja się tam błędami nie przejmuje"

Akurat tym powinieneś się najbardziej przejąć.

ramirez1   8 #13 10.12.2011 16:11

Widzę, że ty się bardzo tym przejmujesz i za wszelką cenę chciał byś aby było po twojemu. Tu jest mój blog mogę pisać jak mi się podoba. Najmądrzejszy może i nie jestem polonistą też nie więc proszę Cię odczep się ode mnie ok.

  #14 10.12.2011 16:16

@freeq52:
Tak, ale wchodząc na DP nie tego szukam (podobnie jak sprawa ostatnich newsów jednego z redaktorów), w szczególności gdy wezmę pod uwagę dotychczasowe treści :/ Mnie się takie zmiany nie podobają - filtrować oczywiście sobie można, ale w takiej sytuacji będzie to portal o wszystkim = o niczym.

@ramirez1
Oczywiście, że nie musisz przejmować się błędami. Weź jednak pod uwagę, że ich występowanie powoduje u niektórych osób niechęć do dalszej lektury. Oczywiście można to olać i pisać dla samego siebie, nikt nie broni...

ramirez1   8 #15 10.12.2011 16:19

Wiem, że tematyka jest ogólnie komputery fakt jak dobrze ładnie bez błędów napisane czyta się lepiej. No nie mi o tym decydować co jest na tym portalu i co gdzie się umieszcza. To już wybór twórców. Ale kategoria Blog no to co innego prawda. A z drugiej strony czy człowiek samymi komputerami i oprogramowaniem żyje? :)

Krogulec REDAKCJA  22 #16 10.12.2011 16:32

O rany, ale żeście siedli na biednego ramireza1 ;) Bardzo dobry wpis, merytoryczny, ładnie sformatowany, z ładnie dobranymi grafikami. Co do błędów to nie przesadzajmy - oczywiście, że lepiej żeby ich nie było, ale zdarzają się każdemu. W długim tekście trudno ich uniknąć. Tematyka jak najbardziej pasuje na dobreprogramy, bo piszemy także o grach, poza tym jak ktoś słusznie zauważył, gry to też oprogramowanie ;) Swoim marudzeniem zniechęcacie tylko ludzi do pisania ;)

@ramirez1: Dobra robota. Warto jednak gotowy tekst przejrzeć dokładnie przed publikacją i poprawić błędy. Jak sam zauważyłeś taki tekst czyta się po prostu lepiej. Swoją drogą sam trochę wywołałeś wilka z lasu pisząc na końcu "Jak się Wam podobało?" ;) No i masz odpowiedź ;)

ramirez1   8 #17 10.12.2011 16:39

:) Poprawię zmotywowaliście mnie do tego :)

Wolfgar   7 #18 10.12.2011 17:03

@mr. Galareta (niezalogowany)
Szybkie nabicie punktów pozwala odblokować większość przydanych "itemów" w grze, które mogą bardzo mocno poprawić naszą skuteczność w grze.
Dla przykładu. Medyk w grze Battlefield Play4Free zaczyna bez defibrylatora. Dopiero zdobycie odpowiedniej ilości punktów pozwala go odblokować. Także Punkty = itemy = większa skuteczność.

Tematyka wpisu jak najbardziej spoko. Zakres wiedzy poruszany tutaj jest bardzo duży i jakoś wcześniej nikt nie miał z tym problemu.

@Na dp prawdopodobnie więcej użytkowników korzysta z GNU/Linux, niż gra w BF3.
Hahaha! Ale bzdura. Przepraszam nie mogłem się powstrzymać.

underface   14 #19 11.12.2011 00:04

Szkoda ze mój PC ma już za starą kartę graficzną i nie uciągnie tego cuda ;(

  #20 24.12.2011 19:12

dzieki za wpis bardzo dobry ja gram w BF3 pierwszy raz i bardzo mi pomogkes ;)
pozdro

  #21 29.12.2011 12:57

ok mi sie podoba

  #22 14.01.2012 22:12

witam wszystkich. mam pytanie odnośnie bf3 na ps3: jak znaleźć PL serwery- jest w menu wyszukiwarka ale można zaznaczyć Europę, bez rozdzielenia na PL... w poradniku wszystko fajnie opisane ale jak mam znaleźć kogoś z PL na serwerze ps3 (żeby prowadzić z nim ewentualna współpracę)???

ramirez1   8 #23 28.01.2012 05:30

@Marcin81-PL Nie ma raczej serwerów w Polsce są oczywiście w Europie ale raczej nie u nas. A aby pograć z rodakami najlepszym wyjściem będzie dla Ciebie odwiedzenie, Battlelogu - http://battlelog.battlefield.com/bf3/pl/gate/?returnUrl=|bf3|pl| i zaglądnięcie na forum. bądź opcjonalnie forum na naszej stronie.

  #24 13.02.2012 21:11

Jak nie. Rozwiń Europę i tam masz także Polskę. Tekst w porządku poprawi trochę pisownię i będzie ok.

  #25 13.02.2012 21:12

Jak nie. Rozwiń Europę i tam masz także Polskę. Tekst w porządku, poprawi trochę pisownię i będzie ok.

  #26 18.02.2012 16:10

fajne
thx

  #27 26.02.2012 19:27

spoko :D

  #28 04.03.2012 11:13

PS3

mój NICK na PS Network: "fazi_33"
Spotkajmy się na polu walki BF3

  #29 04.03.2012 11:18

PS3

mój NICK na PS Network: "fazi_33"
Spotkajmy się na polu walki BF3

  #30 24.03.2012 16:24

Czy da sie oznaczać przeciwników w bf3 na ps3 ??

  #31 26.04.2012 22:55

Mam odblokowane lunety do karabinów ale one same automatycznie się nie montuja na karabinie. Jak to zrobić żebym, mógł mieć lunete. a jest ona odblokowana. Jak ją zamontowac?

  #32 06.05.2012 15:55

bardzo dobry poradnik dla tych którzy zaczynają dopiero przygodę z bf jak ja pozdro

  #33 13.07.2012 19:38

a czy w bf3 da sie grac przeciwko sobie np.: przeciwko bratu jak ma sie 2 pady

  #34 29.07.2012 19:57

@michu00
nie, jeśli miałbyś 2 konsole lub 2 komputery to jak najbardziej, ale na 1 sprzęcie we 2 nie pograsz

  #35 27.08.2012 11:57

Na początek nowym graczom dodałbym pograć 2misje w co-op ponieważ odblokowuje to parę broni za ,krótki czas gry a najwięcej pkt chyba można zebrać w Team DM.Ostatnio grałem na takim serwie all noże, pistolety,strzelby i dzięki dobrej miejscówce zakosiłem 40k pkt z 1 meczu oczywiście 1 w ranku ale to nie ma znaczenia gdy mamy do 10 lvl można wbić tak bardzo szybko.

  #36 04.11.2012 01:50

"Podstawowa mechanika gry Battlefield 3 jest możliwość powstrzymania wrogów, nie tylko pozwala na zabezpieczenie swoich znajomych, ale tez pozwala zamazać ekran przeciwnika"

o co kaman? kilka jest takich miejsc w tekście, że się nie da połapać o co Ci chodziło, popracuj nad językiem polskim

  #37 28.11.2012 13:41

Jaka to gra battlefild 3 ??

  #38 28.01.2013 21:06

Ja nic z tych rzeczy nie robie a zdobywam duzo punktów.Poradnik do dupy.

  #39 18.02.2013 11:31

Bardzo dobry poradnik :)
I wreszcie się dowiedziałem jak zaznaczać laserem :P

  #40 27.02.2013 14:54

P0M0GŁ0

  #41 01.03.2013 13:15

jak wydać rozkaz na xboxie

  #42 12.06.2013 18:53

mam pytanie jak daleki jest zasięg DAO ,bo ostatnio facet siedział na tej platformie dzwigu tam wysoko a ja byłem na końcu mapy aż za wagonami -Kanaly Nonszar-
i dwa razy mnie ubił .czy strzelby o małym zasięgu ta daleko walą.

  #43 12.08.2013 10:31

Dlaczego w środku walki jakiś kretyński autor tej gry (administrator czy diabli wiedzą jeszcze kto) nakłada karę przerywając ostrzeliwanie wroga i psując w ten sposób całą grę? Co za kretyn planował taką grę?

  #44 07.03.2014 20:44

jaka to wersja bf3 ? :D bo coś mi się nie zgadza

  #45 10.11.2014 18:45

@D... Bramkarz (niezalogowany): A kogo, to. G**no obchodzi ?... DoBRY poradnIK To śię liczy.

  #46 29.11.2014 10:37

bardzo fajny wpis (poradnik) chętnie zagrał bym z Tobą w drużynie.jak chcesz to znajdziesz mnie pod nikiem pawel485c