Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Battlefield 3 Poradnik Part One - Assault

Poradnik dla klasy Assault (Szturmowiec) zawiera różne przydatne dla Ciebie informacje, sztuczki, strategie i wiele innych. Mianowicie zobaczyć chcę czy Wam się spodoba w takiej wersji. Jeżeli coś pominąłem daj znać w komentarzu :-)

Przegląd klasy Assault

Klasa Assault jest chyba najbardziej znaną klasą każdemu graczowi gier z gatunku FPS: wyposażony w standardowy karabin szturmowy , którym może się posługiwać bardzo dobrze na krótkim i średnim dystansie oraz apteczkę i defibrylator które to nie raz nas uratują. Rola Assaulta w Battlefield 3 ma bardzo duże znaczenie posiada on zdolności reanimowania członków drużyny i zespołu, oraz możliwość leczenia za pomocą apteczki rzucając ją pod nogi sojusznika/członka drużyny lub obok. Ale na tym się nie kończy, Assault może jako jedyna z klas posługiwać się granatnikiem M320 i karabinem szturmowym KH2002.

Gadżety

Apteczka - będzie dla Ciebie dostępna od samego początku gry, nie musisz jej odblokowywać aby móc ją używać.

Defibrylator - należy odblokować nie będziesz go posiadał na samym początku gry musisz zdobyć 4000 XP aby móc go zacząć używać, wystarczy, że będziesz leczył wszystkich oraz zabijesz kilku przeciwników i już go odblokujesz.

Granatnik M320 - strzela ogniem jednostrzałowym używając pocisków odłamkowych, śrutowych oraz dymnych. Granatnik odblokujesz zdobywając 11000 XP.

Triki

Rzucając apteczkę pod nogi lub obok swoich partnerów z teamu otrzymasz punkty 20 XP za leczenie. Punkty możesz zdobywać również poprzez reanimacje swoich kolegów z teamu za każdą reanimacje dostaniesz 100 XP. możesz również otrzymać za to baretkę. Medical Efficiency Ribbon. Podczas rundy ożyw 5 razy kogoś ze swojej drużyny/składu a otrzymasz taką baretkę + 200 XP lub ulecz za pomocą apteczki 7 członków drużyny/składu. Reanimując kogoś przywracasz jeden Ticket.

Po zebraniu 50 razy tej baretki otrzymasz medal Medical Medal za który dostaniesz również bonus 10000 XP.

Gracze którzy są ranni mają + nad głowami oraz my widzimy ich pasek zdrowia, wtedy wiesz kto potrzebuje twojej pomocy i komu rzucić apteczkę. A gdy twoi koledzy będą martwi nad ich głowami pojawi się kółeczko z błyskawicą w środku

(nie mam oryginalnego obrazka to daje taki :). Również inny gracz może Cię poinformować, że potrzebuje apteczki wtedy usłyszysz wołanie coś w stylu Medic albo need Doctor ( ja gram w wersji polskiej i wołanie wtedy to lekarza lub potrzebna pomoc medyczna coś w tym stylu niby szczegół ale umknął, później sprawdzę). Rzucaj apteczki w pobliżu swoich kolegów inaczej nikogo nie uleczysz gdy apteczka będzie zbyt daleko. Dla przykładu twoja drużyna próbuje przebić się przez schody na mapie Operacja Metro to dobry moment abyś wsparł kolegów swoimi możliwościami medycznymi.

Bonus

Przejdź tryb kooperacji aby zdobyć bardzo dobry karabin szturmowy. A dokładniej musisz zdobyć 170000 XP w trybie kooperacji aby odblokować KH2002 bardzo szybkostrzelna, mały odrzut a na dodatek celna nawet bez celownika i chwytu przedniego.Tylko i wylącznie dla Assaulta

Strategia

Klasa Assaulta jest skuteczna tak samo na ziemi jak i w powietrzu ale w zależności od skonfigurowanego przez ciebie zestawu broni, dodatków i specjalizacji oraz twojego stylu gry może to wyglądać różnie. Podstawową konfiguracje możesz wykorzystać już na początku gry są to karabiny szturmowe M16A3 i AK74m. Te bronie sprawdzają się na krótkim oraz dużym dystansie a różnice pomiędzy nimi są nie wielkie a dokładnie szybkostrzelność M16A3 strzela z szybkością 800 a AK-74m 650.

Aby nie zginąć podczas starcia w pojedynku z przeciwnikiem i wymianą między nami ognia staraj poruszać się na boki strefuj raz lewo raz prawo aby unikać obrażeń od wroga staraj się trzymać wroga na środku. A sukces będzie szybki. Mowa jest oczywiście o ogniu nie celowanym gdy celujesz twoja postać nie porusza się już tak szybko ale również możesz zabić w ten sposób przeciwnika. Ale co najważniejsze w tym wszystkim to twoja reakcja.

Profesjonalni gracze potrafią zrobić taką kombinacje której ty na pewno na początku nie mógł byś uniknąć mianowicie taki gracz ma bardzo duży refleks może szybko próbować przy celować w twoją głowę a następnie zmieniać tryb celowania na biodro lub na odwrót. Tak więc ćwicz ten element aby opanować go.

Do ostrzeliwania przeciwnika możesz wykorzystać również pistolet najlepiej automatyczny, strzelające pojedynczymi strzałami sprawdzają się bardziej przy ogniu celowanym, ale i nie zawsze za przykład może posłużyć Magnum 44 celny strzał ogniem nie celowanym może zabić od razu. Pamiętaj to ty kreujesz swój styl gdy i swoją skuteczność. Lepiej zawsze jest wyciągnąć pistolet niż na wariata robić przeładowanie.

Walka na dystans

Najlepsza porada jaką mogę Ci dać to nie strzelaj do celów które są daleko zdradzisz tylko swoją pozycje, zrobisz hałas a wtedy jesteś łatwym celem np. dla Snajpera. Najlepszym wyjściem będzie zaznaczenie celu czyli zespotowanie dla pozostałych członków drużyny, jak ktoś zabije oznaczonego przeciwnika ty dostaniesz za to asystę oznaczenia. Cele dobieraj w miarę swoich początkowych możliwości, nie twierdzę, ze nie mógł byś zabić kogoś kto jest daleko ale lepiej nie ryzykować.

Jeżeli już zdecydujesz się na strzelanie do daleko oddalonego celu zmień tryb ognia na np. pojedynczy strzał zyskasz wtedy mniejszy odrzut karabinu oraz będziesz mógł dokładniej trafić. Warto też jeżeli już chcesz zabijać na średnie odległości zaopatrzyć się w celownik z powiększeniem np. ACOG , PSO-1, M145 (3.4x), PK-A (3.4x), Na krótki zasięg możesz zastosować następujące celowniki: Kobra RDS, Reflex Red Dot, PKS-A (HOLO), Holographic (HOLO). Obowiązkowo zakładaj zawsze dodatek do broni Chwyt przedni, pomoże Ci on zmniejszyć odrzut broni oraz zwiększyć celność.

Stosuj również do broni większe magazynki jeżeli są dla danej broni dostępne, tłumiki ( nie jesteś wtedy widoczny na minimapie)

Specjalizacje

W Battlefield 3 mamy do wyboru dwa rodzaje specjalizacji ( takie wspomagacze trochę) są to indywidualne dla pojedynczej postaci (tylko dla nas) oraz drużynowe działające dla wszystkich członków naszego teamu. Wszystkie specjalizacje są dostępne dla każdej klasy postaci. Na początku nie ma szału mamy ale w miarę z postępem i zdobywaniem punktów doświadczenia (XP) odblokujemy pozostałe.

Bieg - Nasz żołnierz mniej się męczy i szybciej się przemieszcza (Osiągnij rangę 2)
Amunicja - Mamy większą ilość amunicji w naszej kieszeni dla karabinu i pistoletu (Osiągnij rangę 5)

Kamizelka - Chroni nas przed granatami, wybuchami ładunków oraz odłamkami (Osiągnij rangę 8). Więcej o specjalizacja przeczytasz później.

Wnioski

Staraj się zawsze wesprzeć drużynę apteczką czy to reanimacją członka drużyny, reanimacje przywracają utracone tickety pamiętaj, gdy cel daleko oznaczaj dla innych, uzyskasz tym samym dużo punktów potrzebnych do odblokowania danych broni oraz gadżetów. Dobieraj specjalizacje tak aby być jak najbardziej elastycznym. Mam nadzieję, że twoja gra stanie się choć trochę łatwiejsza i efektywniejsza. 

gry

Komentarze

0 nowych
killer6   5 #1 28.01.2012 16:06

Dobry i w miarę przydatny wpis ;)

JanStefan   6 #2 28.01.2012 17:11

Dobry to może i jest, bo jest to wpis wyczerpujący, no ale w grach tego typu głównie sens największy ma samodzielnie wypróbowanie broni - teoria jest mało przydatna, bo albo to się czuje, albo nie ;)

Pozdrawiam

ramirez1   8 #3 28.01.2012 19:49

O ten też ^^

  #4 29.01.2012 19:52

zaje*ista gra

  #5 29.01.2012 23:31

Beznadziejna gra szkoda kasy, masa cwaniakow z przerobkami wczytuje Cie na mape i jestes juz trupem

ramirez1   8 #6 30.01.2012 04:35
n33trox   6 #7 30.01.2012 09:15

Pograłem trochę i nie, jakoś nie czuję tej gry. Dla mnie w pojedynku BF3 vs MW3 wygrywa MW3 pomimo słabszej grafiki i tego, że to odgrzewany kotlet.

Postal   2 #8 30.01.2012 11:31

Moim zdaniem najlepszą bronią assault`a jest FAMAS z dodatku back to karkand ;] IMO lepszy od KH2002.

Spoko poradnik + inne wpisy o BF3... mi by się nie chciało tego opisywać ;]

Keep up the good work... i do zobaczenia na polu bitwy (o ile grasz na PS3).

Pozdrawiam

ramirez1   8 #9 30.01.2012 16:13

Gram na obydwu platformach jak zawsze :D znaczy od kiedy BF-y zaczęły wychodzić na konsole. FAMAS jest bronią przesadzoną z deka, porównamy FAMASA w lutym z KH2002 po jego lekkim tuningu.

Postal   2 #10 31.01.2012 09:10

Zgadzam się z tym, że FAMAS jest przegięty ;] tak samo jak USAS i F2000.

Czekam na porównanie ;]

antiferno   7 #11 31.01.2012 13:32

assault z apteczka ? troche przegiecie ;]

  #12 06.02.2012 11:36

dobre pozdrawiam twórce

  #13 14.04.2012 15:50

Gdzie sie wybiera konfiguracje broni bo nie moge znalesc?

  #14 02.05.2012 21:56

witam widze ze ktosjuz ma te same problemy jak i ja a odnosnie konfiguracji broni jak ktos moze to niech cos poradzi bo mam kupe rzeczy odblokowanych i niewiem jak ich uzyc help ;))))

  #15 05.05.2012 18:03

bf3 jest lepszy nabki

  #16 07.05.2012 20:05

Mam problem z postacia w grze.W czasie gry na multiplayer poruszanie sie postacia jest czasem niemożliwe (dosłownie) - lub porusza sie z momentami zatrzymania - czsami wyglada to jakbym skakał z miejsca na miejsce. Od premiery gry nie małem żadnych problemów.
W kompie zmieniło sie antywirus jak był awast gra swietanie działała,od niedawana mam kasperskiego i wydaj sie mi ze to moze byc od tego.oraz przegladarka IE,z kompem jest wszystko w pozadku(lekko spełnia wymagania),nie dawno był system stawiamy wszelkie wtyczki i programy sa najświerzsze.
Nie wiem co sie stało - jak ktoś ma jakiś pomysł - zapraszam z sugestiami.

  #17 11.05.2012 18:27

Mam problem z postacia w grze.W czasie gry na multiplayer poruszanie sie postacia jest czasem niemożliwe (dosłownie) - lub porusza sie z momentami zatrzymania - czsami wyglada to jakbym skakał z miejsca na miejsce. Od premiery gry nie małem żadnych problemów.
W kompie zmieniło sie antywirus jak był awast gra swietanie działała,od niedawana mam kasperskiego i wydaj sie mi ze to moze byc od tego.oraz przegladarka IE,z kompem jest wszystko w pozadku(lekko spełnia wymagania),nie dawno był system stawiamy wszelkie wtyczki i programy sa najświerzsze.
Nie wiem co sie stało - jak ktoś ma jakiś pomysł - zapraszam z sugestiami.
======================================================
czasem tak jest na niektórych serwerach

  #18 26.06.2012 17:32

jak zmieniać tryb strzelania (pojedyńczy, trzystrzałowy, ciągły)?

  #19 29.06.2012 10:03

Jeśli dobrze pamiętam to klawiszem V

  #20 29.06.2012 21:47

A jak zdobyc aug?? Tzn jak wykonac reanimacje druzynową?

  #21 13.07.2012 19:43

czy w bf3 da sie grac przeciwko np.: bratu jak ma sie 2 pady

  #22 10.08.2012 19:08

o co chodzi z tądrużynową reanimacją??

  #23 09.10.2012 19:56

Lol, to jest chyba poradnik dla bardzo początkujących:D
Po pierwsze nie tylko kh2002 jest bronią wyłącznie dla assaulta, lecz każda jego broń.
Po drugie jest bardzo duzo lepszych broni niz kh2002, takich jak: aek971, aug a3, f2000, czy l85a2, kh2002 to bron dla noobkow:p

  #24 03.04.2014 12:10

Dobreeeeee