Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Czy to działa ? F-Secure Anti-Thieft for Mobile

Witam na moim skromnym i lekko pomieszanym tematycznie blogu. Proszę wybaczyć mi błędy w pisowni.

Pod lupę dziś wziąłem tę oto aplikację aby rozwiać nieco opinie na temat jej działania. Chciałbym wyjaśnić osobom które są w wielkiej niewiedzy jak to dokładnie działa.

Obsługiwane systemy operacyjne:

Android 1.6 / 2.1 / 2.2
Symbian^3, S60 3rd and 5th Edition
Windows Mobile 6 Professional
Windows Mobile 6 Standard
Windows Mobile 5.0 for Pocket PC
Windows Mobile 5.0 for Smartphone

F-Secure Anti-Thieft jest bardzo dobrym narzędziem chroniącym nasz telefon, dzięki niemu ochronimy swoje prywatne notatki,zdjęcia,e-maile,kontakty i cała resztę jaką posiadamy w swoim telefonie.Jeżeli ta aplikacja by jakoś nie działała to jaki sens było by jej napisanie ? No odpowiedzcie sobie sami.

Spotykam się z wypowiedziami typu jak złodziej zmieni kartę to już po ptakach , no to wyjaśniam po żadnych ptakach ponieważ ten głupi złodziej będzie albo się cieszył z ukradzionego nam telefonu lub sprzeda go komuś nie przejdzie mu przez ten złodziejski łeb , że na naszym telefonie w tle działa F-Secure Anty-Thieft :)

Chyba , że złodziej zna się na rzeczy i wgra soft od nowa :( wtedy po ptakach.Ale w większości przypadków gdy czytałem opinie na fińskich forach bądź portalach , akcja odzyskania telefonu przez użytkownika/właściciela w 100 % udana.

Na początek konfiguracja , na załączonym screenie poniżej widzimy kilka zakładek
w pierwszej musimy ustawić nasz poufny kod którym zablokujemy , zlokalizujemy bądź wyczyścimy pamięć w naszym telefonie.

W drugiej zakładce opcja jest odpowiedzialna za zablokowanie urządzenia poprzez wysłanie wiadomości na urządzenie.

Zakładka numer trzy odpowiada za wykasowanie wszystkich danych z naszego urządzenia za pomocą jednego sms-a.

Opcja w czwartej zakładce odpowiada za zlokalizowanie naszego urządzenia również poprzez wysłanie wiadomości na urządzenie.

W zakładce numer pięć widać , że po zmianie karty sim program może zablokować sam urządzenie i zmusić potencjalnego złodzieja do wytężenia szarych komórek za pewne na marne :) bo kod znamy tylko my a im dłuższy tym trudniej dla niego.

Opcja numer sześć jest ważna dzięki niej dowiemy się gdzie jest nasz telefon poprzez wysłanie sms-ka na urządzenie , dostaniemy wiadomość z linkiem w którym będzie ustalona lokalizacja naszego urządzenia na Google maps.

Opcja w zakładce numer siedem powiadomi nas automatycznie gdy ktoś zmieni kartę sim w naszym urządzeniu.

Ok ale jaką wiadomość mam wysłać aby coś zrobić?

BLOKADA ZDALNA

- Aby zablokować swój telefon, wyślij na niego wiadomość SMS o treści: #lock#Twój kod.Urządzenie będzie zablokowane na amen aż my sami go nie odblokujemy.

LOKALIZOWANIE URZĄDZENIA

- Aby wyświetlić lokalizację telefonu na mapie, wyślij na niego wiadomość SMS o treści: #locate#Twój kod.Po chwili dostaniemy wiadomość zwrotną z linkiem do lokalizacji naszego urządzenia.

ZDALNY FORMAT C:
- Aby wyczyścić swój telefon, wyślij na niego wiadomość SMS o treści: #wipe#Twój kod.No jeżeli nie możemy już odzyskać telefonu , a nie chcemy aby złodziej zobaczył nasze fotki ,czytał wiadomości to z czystej zasady wysyłamy dla niego prezent w postaci zdalnego formatu całej pamięci w telefonie.

KONTROLA ANTYKRADZIEŻOWA

-Ta funkcja działa automatycznie.Gdy złodziej zmieni kartę sim dostaniemy wiadomość z powiadomieniem , że karta sim została zmieniona oraz numer złodzieja.Wtedy należy działać szybko , podążać za wytycznymi które dostaliśmy wraz z linkiem lokalizacyjnym , podejść jak najbliżej lokalizacji naszego telefonu i zacząć dyskretnie dzwonić oraz wysyłać sms-y na zdobyty numer.

Tak ta aplikacja działa na prawdę i w dodatku jest za darmo w okrojonej nieco wersji bo nie zawiera antyvirusa oraz osłony a samą funkcje Anti-Thieft ale to w zupełności nam wystarczy, warto się w nią zaopatrzyć.Pełny pakiet kosztuje 119 PLN.

Nie dałem screena dla funkcji blokady ale daję rękę uciąć , że działa to samo tyczy się opcji WIPE ( czyszczenie danych) daję drugą rękę uciąć , że działa.

Dziękuję za uwagę i zapraszam za jakiś czas.
pozdrawiam ramirez1

 

Komentarze

0 nowych
4lpha   10 #1 24.07.2011 20:29

Kurde! Genialne!

Większość programów "anti-thief" odpada po zmianie karty.
Właśnie instaluję na swojej Spicy ;)

ramirez1   8 #2 26.07.2011 09:13

Jak kupiłem E7 patrze jakieś F-Secure mówię kolejny śmieć :) za jakiś czas a niech stracę w sumie nic do stracenia nie było. Ok przetestuję.Ja Cię kręcę mój komentarz na wysyłane komendy :) oraz zwrotne smsy.

  #3 27.07.2011 03:16

Istnieje podobny, darmowy projekt, zwie się Prey, aplikacja do ochrony telefonu już jest w Android Market, można pobrać również wersje dla notebooków. Pozdrawiam ;)

nino_rota   2 #4 01.08.2011 01:57

Też zainstalowałem i też działa, i na początku też trudno było mi uwierzyć. Dobrze mieć coś takiego

  #5 06.12.2011 18:52

Tak zachwalasz aplikację a jest ona praktycznie bezużyteczna.Po zmianie karty SIM złodziej od razu widzi ,że taka aplikacja jest w telefonie bo startuje zaraz po uruchomieniu aparatu,krzycząc o aktualizacje itp.

  #6 01.02.2012 17:11

mam pytanie wyslalem smsa aby zlokalizowac moj telefon z zaufanego numeru ale nie dostalem zadnej wiadomosc zwrotnej z linkiem do mapy google. co jest ? prosze o pomoc

  #7 01.02.2012 17:12

mam pytanie wyslalem smsa aby zlokalizowac moj telefon z zaufanego numeru ale nie dostalem zadnej wiadomosc zwrotnej z linkiem do mapy google. co jest ? prosze o pomoc

  #8 29.10.2012 19:37

Telefon mógł być wyłączony więc SMS nie doszedł i go nie zlokalizowało. Podstawą do tego żeby takowy program działał to włączony telefon...