[Symbian^3] Zmiana oprogramowania Cz. 3

W trybie Death phone USB po kliknięciu REFURBISH będziemy poproszeni naciśnięcie przycisku POWER w ciągu 8sekund w celu zainicjowania procesu.

Pod koniec telefon przejdzie w tryb LOCAL MODE by na koniec wyświetlić wiadomość o zakończonym sukcesem procesie. Zdarzyć się może , że telefon pozostanie w tym trybie mimo zakończenia. Nie zaleca się wyciągania baterii. W tym przypadku w okienku OPERATING MODE wybieramy NORMAL MODE

=========================================================

Porady:

Nie wolno instalować oprogramowania jeśli mamy już pobrane pliki Phoenix'em czy też Navifirm na dysk w odpowiednich katalogach albo na odwrót. Program wyświetli błąd, że znalazł więcej niż jedno źródło dla jednego telefonu.

Czemu nie podmienić/nadpisać pliku przed wgraniem oprogramowania?
- Jest proste rozwiązanie bo praktycznie omijamy ( i tak krótką) procedurę podmiany pliku w menu programu Phoenix. Ale co jeśli telefon się nie włączy lub na po kilku godzinach stwierdzimy, że chcemy pozbyć się hacka/moda z rożnych powodów. W tedy właśnie mając wciąż oryginalne i nietknięte pliki w swoich katalogach docelowych możemy w kilka minut przywrócić naszą słuchawkę do fabrycznych wartości.

REFURBISH czyli fabryczna zawartość telefonu jest zalecanym sposobem zmiany oprogramowania.

Opcjonalnie (nie jest to wymagane)powinniśmy mieć także pliki zawartości pamięci masowej/karty MEMORY_CONTENT (dysk E)

Co to są pliki pamięci MEMORY_CONTENT i czy naprawdę ich nie potrzebujemy?
Jest to plik zawartość karty pamięci/pamięci masowej nowego telefonu na której znajdują się fabrycznie pre-instalowane aplikacje/widgety czy klipy video. Jako że fleszując telefon w trybie REFURBISH program używa plików *.uda.fspx do nadpisania dysku C to analogicznie potrzebuje on plików MEMORY_CONTENT do nadpisania oryginalną zawartością karty pamięci/pamięci masowej. Nie są one konieczne do fleszowania bo zawsze interesujące programy/widgety możemy pobrać ręcznie i zainstalować w telefonie.

Nowe wersje uniemożliwiają fleszowanie bez pliku MEMORY_CONTENT w większości nowych modeli i nowych wersji oprogramowania co za tym idzie nie jest możliwe użycie funkcji REFURBISH nawet jeśli mamy pliki uda. Pamiętaj o tym przed próbą wgrania modyfikowanego oprogramowania! Dotyczy to także modeli ^3 omawianych w tym wątku.
Problem dotyczy wersji od 2011.2.0.44842 wzwyż

Wyjątek stanowi C6-01. Nowe wersje umożliwiają wgranie softu po REFURBISH bez pliku MEMORY_CONTENT. Czyli możesz użyć której chcesz wersji programu.

Jeśli masz już zainstalowaną jedną z ostatnich wersji to przy próbie wgrania softu poprzez REFURBISH zobaczysz taki komunikat:
[img-2]

Nie pomoże wykasowanie pliku(jego ścieżki) w OPTION jak to można zrobić w innych modelach czy też starszych wersjach softu.
[img-3]
=======================================================

Jeśli mimo wszystko chcesz mieć z powrotem fabryczne pliki audio, video itp. to możesz dołączyć podane pliki do katalogów docelowych poszczególnych modeli.
N8 - RM596_029_000_M005_16G.fpsx 1.3Gb
C6-01 - RM601_MC01_CentralEurope_2GB_1.0.fpsx 667Mb
C7 - RM675_008_000_M005_8GB.fpsx 641Mb
E7 - RM626_007_000_M005_16BB.fpsx 768Mb
E6 - RM-609_M005.06.emmc.fpsx
X7 - RM707_MC05_CentralEurope_8GB_7.0.fpsx

Plik dla C6-01 zaczyna się od RM-601..proszę się tym nie przejmować gdyż on także występuje dla naszej wersji RM-718.Pliki te mają znaczącą wagę ponieważ są przeznaczone dla kilku wariantów ale zawierają oryginalna zawartość karty pamięci lub pamięci masowej każdego modelu ^3.
Oczywiście mając pliki MEMORY_CONTENT możesz użyć dowolnej wersji programu nawet najnowszych

Powyższy opis powstał dzięki bardzo serdecznemu koledze o nicku djtonka. Zakaz rozpowszechniania bez zgody autora.