10 razy większa poczta na 10-lecie Wirtualnej Polski

Strona główna Aktualności

O autorze

Z okazji 10-lecia istnienia portal Wirtualna Polska wprowadza 10-cio krotnie większe bezpłatne skrzynki pocztowe e-mail tj. o pojemności aż 3 GB. Użytkownicy poczty WP będą mogli w ramach nowych kont przesyłać wiadomości o załącznikach do 20 MB. Portal udostępnia także internautom Galerie zdjęć dołączanych do elektronicznej korespondencji oraz zapewnia swobodne nimi zarządzanie.

Nie od dziś wiadomo, że najchętniej przesyła się pocztą e-mail zdjęcia z wakacji, czy towarzyskich spotkań, zabawne grafiki oraz komiczne filmy reklamowe. Z własnego doświadczenia wiem, że stanowią one ponad 50% otrzymywanej korespondencji. Zadbaliśmy zatem o to, by za pośrednictwem Poczty e-mail w WP można było nie tylko szybko i bezproblemowo wysłać list, ale też go przechować i sprawnie zarządzać dołączonymi do niego plikami - mówi Andrzej Butkiewicz z Wirtualnej Polski odpowiedzialny za funkcjonowanie Poczty.

Ciekawym rozwiązaniem wprowadzonym przez WP jest prezentacja miniaturek załączników graficznych (z możliwością ich podglądu w rozmiarze oryginalnym) oraz Galerii, gdzie eksponowane są wszystkie otrzymane przez adresata grafiki. Miniaturki załączników graficznych umożliwiają obejrzenie wszystkich obrazków jednocześnie, bez konieczności otwierania każdego z nich z osobna. Użytkownik może w trybie Galerii, skomponować własny e-mail zawierający grafiki pochodzące z różnych otrzymanych przez siebie listów, zapisać jednocześnie wiele z nich, bez względu na to z ilu maili pochodzą, czy po prostu je obejrzeć. Funkcjonalność Galerii ułatwia też odnalezienie w Poczcie listu zawierającego konkretny załącznik.

Nad kształtem i funkcjonalnościami usługi pracowaliśmy kilka miesięcy, korzystaliśmy z własnych doświadczeń, analizowaliśmy potrzeby użytkowników, podpatrywaliśmy dobrych i najlepszych, by osiągnąć efekt najwyższej klasy - dodaje Wojciech Zwiefka, Dyrektor Pionu Technologii Informatycznej w Wirtualnej Polsce.

Oprócz darmowej poczty Wirtualna Polska udostępnia też skrzynki płatne o wielkości 6 GB, opracowane z myślą o klientach biznesowych. Obok innowacji w sferze poczty już niedługo możemy spodziewać się też nowego komunikatora Spik, który obecnie jest w fazie testów.

© dobreprogramy
s